Dolar : Alış : 3.8275 / Satış : 3.8344
Euro : Alış : 4.5128 / Satış : 4.5210
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit18°CSağanak Yağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Emekçilerin Sendika Aidatları Nerede..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Emekçilerin Sendika Aidatları Nerede..?
15 Ekim 2016
1822 defa görüntülendi
Emekçilerin Sendika Aidatları Nerede..?

Büyükşehir yasasıyla kapatılan belde belediyelerinin geçmişe yönelik sorunları bir türlü bitmek bilmiyor. Belde belediyelerinin trilyonlarla ifade edilen devrettikleri borçlar yetmezmiş gibi şimdi de kapatılan belde belediyelerinde çalışmış sendikalı işçilerin sendika aidat paralarının akıbeti gündeme geldi.

Aidatlar İşçilerden Kesilmiş Ama Ortada Para Yok..!
Kapatılan belde belediyelerinde çalışmış sendikalı işçilerin sendika aidatları, işçilerin maaşlarından kesildiği görülmesine rağmen ortada paranın olmayışı, sorunun Edremit Belediyesinin meclis gündemine gelmesiyle ortaya çıktı.

Kapatılan belde belediyelerinden olan Akçay ve Zeytinli belediyelerinin başkanlarını, geçmiş döneme ait sendika aidatlarıyla ilgili önümüzdeki günlerde sıkıntılı günler mi bekliyor..?
Geçtiğimiz meclis toplantısında gündeme gelen sendika aidatları konusu bir sonraki meclis gündeminde oldukça sert tartışmaları da beraberinde getireceği yönünde değerlendirmelere neden olurken, kapatılan belde belediyelerinin başkanları S.Hasan Arslan ve Cahit İnceoğlu’nun yönetimleri yüzünden oluşan aidat paraları meselesinde, Edremit Belediye Meclisi’nden çıkacak kararla siyasi gelecekleri kamuoyu önünde tartışmaları da beraberinde getirecektir.

Arslan’ın Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki Rüşvet Davasında Çıkacak Karar…
Kapatılan Zeytinli Belediyesi’nin başkanı S.Hasan Arslan hakkında açılmış olan rüşvet davası, Arslan’ın siyasi geleceğinin kader çizgisi olacak. Arslan hakkında 27.000 TL rüşvet almaktan dolayı açılan davada, Hasan Aksen isimli şahsın, banka hesabına 27.000 TL para yatırdığının dekontunun olması, Arslan için tehlike çanları demek. Arslan’ın mahkemeden rüşvet davasından ceza alması durumunda, CHP yönetiminin herhangi ön seçimde aday bile olmasına müsaade etmeyeceği yönünde siyasi kulislerde görüşlerini alenen belirtenler bulunmakta.

İnceoğlu’nun Akçay Belediyesi’ni İcraya Düşürüp Kordonda İcrada Satılan Yeri Geri Almak Kamil Saka’ya mı Nasip Olacak..?
Yaz mevsimine girilirken bir anda kamuoyu gündemine düşen kordona direkler dikilmesi olayı, Akçay Belediye Başkanıyken belediyeyi icraya düşürten Cahit İnceoğlu’na tepkilere dönüşmüş, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, dikilen direkleri söktürmüş ve icrada satılan kordondaki yerin belediyeye kazandırılması için hukuk sürecini başlattırmıştı. İcrada komik rakamlara yeri alanların Edremit Belediyesinden ve Ed-Bel’den astronomik rakamlar istediği herkesçe bilinirken, yerin rayiç bedelinin tespiti sonrasında, Edremit Halkının tek kuruşunun helak edilmeden yerin kamuya kazandırılmasının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Sosyal Belediyeciliği Söylemde Tutanlar..!
CHP mensubu olarak girdikleri seçimlerde, sosyal demokrasiye inanmış kitlelerin oylarını alan siyasiler, sosyal belediyeciliği söylemde tutup gerçek sosyal belediyecilik anlamında icraatlarıyla sınıfta kaldılar. Körfezin en önemli turizm merkezi Akçay’da halkın en önemli yaşamsal alanlarından biri olan kordonda arsanın icrayla satılması sosyal belediyecilik ile zerre örtüşmemiştir. Başkanlıklarını yaptıkları belediyelerde çalışan sendikalı emekçilerin sendika aidat paraları maaşlarından keserken, paraların akıbetinin meclis gündemine gelmesi, geçmişte sosyal belediyecilik yaptıklarını söylemlerinde sıkça kullanan başkanların, gerçek hayatta emekçinin sendikal hakkını dikkate almadıklarını göstermiştir.

haber

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?FETÖ PDY Operasyonları ile yüce devletimizin tutukladığı BAÜ Rektörü Mahir

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOREdremit ilçesi Camivasat Mahallesi 28.Sokak içinde meydana gelen su patlağına

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN