Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit26°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Emekçilerin Sendika Aidatları Nerede..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Emekçilerin Sendika Aidatları Nerede..?
15 Ekim 2016
11.298 defa görüntülendi
Emekçilerin Sendika Aidatları Nerede..?

Büyükşehir yasasıyla kapatılan belde belediyelerinin geçmişe yönelik sorunları bir türlü bitmek bilmiyor. Belde belediyelerinin trilyonlarla ifade edilen devrettikleri borçlar yetmezmiş gibi şimdi de kapatılan belde belediyelerinde çalışmış sendikalı işçilerin sendika aidat paralarının akıbeti gündeme geldi.

Aidatlar İşçilerden Kesilmiş Ama Ortada Para Yok..!
Kapatılan belde belediyelerinde çalışmış sendikalı işçilerin sendika aidatları, işçilerin maaşlarından kesildiği görülmesine rağmen ortada paranın olmayışı, sorunun Edremit Belediyesinin meclis gündemine gelmesiyle ortaya çıktı.

Kapatılan belde belediyelerinden olan Akçay ve Zeytinli belediyelerinin başkanlarını, geçmiş döneme ait sendika aidatlarıyla ilgili önümüzdeki günlerde sıkıntılı günler mi bekliyor..?
Geçtiğimiz meclis toplantısında gündeme gelen sendika aidatları konusu bir sonraki meclis gündeminde oldukça sert tartışmaları da beraberinde getireceği yönünde değerlendirmelere neden olurken, kapatılan belde belediyelerinin başkanları S.Hasan Arslan ve Cahit İnceoğlu’nun yönetimleri yüzünden oluşan aidat paraları meselesinde, Edremit Belediye Meclisi’nden çıkacak kararla siyasi gelecekleri kamuoyu önünde tartışmaları da beraberinde getirecektir.

Arslan’ın Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki Rüşvet Davasında Çıkacak Karar…
Kapatılan Zeytinli Belediyesi’nin başkanı S.Hasan Arslan hakkında açılmış olan rüşvet davası, Arslan’ın siyasi geleceğinin kader çizgisi olacak. Arslan hakkında 27.000 TL rüşvet almaktan dolayı açılan davada, Hasan Aksen isimli şahsın, banka hesabına 27.000 TL para yatırdığının dekontunun olması, Arslan için tehlike çanları demek. Arslan’ın mahkemeden rüşvet davasından ceza alması durumunda, CHP yönetiminin herhangi ön seçimde aday bile olmasına müsaade etmeyeceği yönünde siyasi kulislerde görüşlerini alenen belirtenler bulunmakta.

İnceoğlu’nun Akçay Belediyesi’ni İcraya Düşürüp Kordonda İcrada Satılan Yeri Geri Almak Kamil Saka’ya mı Nasip Olacak..?
Yaz mevsimine girilirken bir anda kamuoyu gündemine düşen kordona direkler dikilmesi olayı, Akçay Belediye Başkanıyken belediyeyi icraya düşürten Cahit İnceoğlu’na tepkilere dönüşmüş, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, dikilen direkleri söktürmüş ve icrada satılan kordondaki yerin belediyeye kazandırılması için hukuk sürecini başlattırmıştı. İcrada komik rakamlara yeri alanların Edremit Belediyesinden ve Ed-Bel’den astronomik rakamlar istediği herkesçe bilinirken, yerin rayiç bedelinin tespiti sonrasında, Edremit Halkının tek kuruşunun helak edilmeden yerin kamuya kazandırılmasının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Sosyal Belediyeciliği Söylemde Tutanlar..!
CHP mensubu olarak girdikleri seçimlerde, sosyal demokrasiye inanmış kitlelerin oylarını alan siyasiler, sosyal belediyeciliği söylemde tutup gerçek sosyal belediyecilik anlamında icraatlarıyla sınıfta kaldılar. Körfezin en önemli turizm merkezi Akçay’da halkın en önemli yaşamsal alanlarından biri olan kordonda arsanın icrayla satılması sosyal belediyecilik ile zerre örtüşmemiştir. Başkanlıklarını yaptıkları belediyelerde çalışan sendikalı emekçilerin sendika aidat paraları maaşlarından keserken, paraların akıbetinin meclis gündemine gelmesi, geçmişte sosyal belediyecilik yaptıklarını söylemlerinde sıkça kullanan başkanların, gerçek hayatta emekçinin sendikal hakkını dikkate almadıklarını göstermiştir.

haber

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EFSANE BAŞKAN KAMİL SAKA, DEVAM DEDİ

EFSANE BAŞKAN KAMİL SAKA, DEVAM DEDİ“Dürüst” kişiliği, “şeffaf belediyecilik” anlayışıyla

CEYLAN “ESNAFLARIMIZLA İÇ İÇE OLACAĞIZ”

CEYLAN “ESNAFLARIMIZLA İÇ İÇE OLACAĞIZ”CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Adayı Av. Mahmut Ceylan geçtiğimiz günlerde

BAŞKAN SAKA İTALYAN KONUKLARI AĞIRLADI

BAŞKAN SAKA İTALYAN KONUKLARI AĞIRLADIEdremit Belediyesi bu yıl ikinci kez kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN