Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit24°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Elif Denizer Isparta Cinayetinin Perde Arkasında Neler Var..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Elif Denizer Isparta Cinayetinin Perde Arkasında Neler Var..?
08 Mart 2017
13.725 defa görüntülendi
Elif Denizer Isparta Cinayetinin Perde Arkasında Neler Var..?

26 Şubat günü günün ilk saatlerinde evinde uğradığı alçakça saldırı ile hayata veda eden Elif Denizer Isparta ve olayın hırsızlık maksadıyla eve giren biri tarafından işlendiği öne sürülerek yapılan algı operasyonlu yayınlar ile olayı sadece hırsızlık diyerek geçiştirme çabalarını infial içerisinde gözlemlemekteyim.

BU NASIL HIRSIZ..?
Elif Denizer Isparta’nın yaşadığı eve hırsızlık maksadıyla girdiği öne sürülen Recep Kırtıl’ın gece 03:35’te eve girdiği, 03:56’da evden çıktığı, tespit edilen kamera görüntüleri ile saptandığı iddiaları ortalıkta dolaşmakta. Isparta’nın katilinin cinayeti hunharca işlediği ortada. Saldırı ile ilgili ortaya atılan iddialarda, katilin tornavida kullandığına dair bilgi dolaşmakta.

KATİL EVDEN AYRILDIKTAN 8 DAKİKA SONRA AÇILAN WHATSAPP
Katil Elif Denizer Isparta’yı öldürdüğünden emin olduktan sonra saat 03:56’da evden ayrılıyor. İyi de Elif Hanımın cep telefonundan katilin evden ayrıldıktan 8 dakika sonra yani saat 04:04’te whatsapp uygulamasına neden girilme gereği duyuldu..? Katilin Elif Hanım ile yaptığı direk yazışma olsa ve bu yazışmayı silmek için eve girmiş olması gerekse, evden ayrılmadan da o yazışmayı silme imkanı vardı. Evdeyken silinme gereği duyulmayan yazışma, aslında kiminle veya kimlerle gerçekleştirilmişti..? Yazışmayı silmek isteyenler kimdi..? Telefon kim ya da kimler için evden aldırtıldı..?

 

Oysa ki Elif Denizer Isparta’nın whatsapp yazışma geçmişi, simkartın bir başka telefona takılarak, kayıtlı gmail hesabındaki yazışma arşivinin geri yüklenmesi ile mümkün olduğu gerçeği ortada durmakta. Bu nedenle silinen yazışmaların hepsinin geri getirilmesi teknik açıdan mümkün olduğu gibi emniyetin bilişim uzmanlarınca bu yazışmaların şu ana kadar geri yüklemesinin de yapıldığını düşünüyorum.

 

Elif Denizer Isparta’nın yaşadığı eve hırsızlık maksadıyla girdiği iddia edilen katil, evde çekmecede duran yaklaşık 8.500 TL paranın kuruşuna dokunmadan, Elif Hanıma ait altın ve takıların bir tanesine dahi elini sürmeden, evde elektronik eşyalardan bir tanesini bile alma gereği duymadan cinayeti işleyip ayrılması, olayın hırsızlık maksatlı olamayacağının ispatı değil de nedir..?

 

Yaklaşık 22 dakika evde kalan katilin, Elif Hanımın yattığı odada ilk saldırıyı gerçekleştirdiği, boğuşmanın diğer odaya kadar taşınmış olması, Elif Denizer Iparta’nın kendisini savunmak için dakikalarca mücadele ettiği, katilin bıraktığı parmak ve ayakkabı izlerinden ve de evdeki yaşanan boğuşmada dağılan eşyalardan da belli değil mi..?

 

Ailecek görüştüğüm, yengem, ablam dediğim Elif Denizer Isparta’nın fiziğine rağmen oldukça güçlü olduğunu bilen insanım. Katil ile dakikalarca mücadele etmesinden belli zaten. Pekala Elif Denizer Isparta kendisini öldürmek maksadıyla gelen katil ile mücadelesini acaba eline geçirdiği tornavida ile mi verdi..? Katilin hastanede yapılan incelemesinde vücudunda tornavida izleri olduğu yönündeki iddialar neyin nesi..?

 

Elif Denizer Isparta’yı vahşice işlenen cinayet ile öldüren katilin yaşadığı mücadele sonrasında elbiselerinin kanlanması kaçınılmazdır. Katilin cinayeti işleyip evden ayrıldıktan sonra, kiminle veya kimlerle irtibata geçtiğinin ortaya çıkartılmasının akabinde 6 kişinin daha gözaltına alındığı ve sorgulandıkları bilgisi elimize ulaştı. Bu kişi ya da kişilerin kim olduklarının ortaya çıkartılması soruşturmayı sürdüren yetkililerimizce an meselesi.

 

Katilin facebook sayfasından yaptığı paylaşımlar, katilin para ile azmettirilmeyip, Kuran’dan ayetler paylaşan, neredeyse nirvanaya ulaşmaya çalışan bir yapıda insan tipi çizmesi neticesinde, muhtemelen katilin hapla uyuşturularak ve farklı bir algı oluşturularak cinayeti işlemesi için azmettirildiğine dair şüphelere neden olmakta. Bu noktadan bakıldığında katilin muhtemelen cezaevinde birileri tarafından da öldürülmesinin kaçınılmaz olacağını düşünüyorum. Bu nedenle cezaevi yetkililerinin de bu konuda daha tedbirli olmaları gerektiğini düşünüyorum.

 

Katili algı yaratarak azmettirdiğini düşündüğümüz kişi ya da kişilerin, muhtemel direk bağlantıları ortaya çıkartıldıkça, körfezde son dönemde Elif Denizer Isparta ve eşi Enis Isparta’ya yönelik sürdürülen karalama kampanyalarının da ortaya çıkartılacağını düşünüyorum.

Enis Isparta’nın arabasının kundaklanması, kızı İdil Isparta’nın işlettiği çay bahçesinin karakol tutanaklarına yansıyan çeşitli saldırılar, Enis Isparta’dan 150.000 TL direk para istenmesinin adli kayıtlara geçmiş olması ve kimlerin bunu talep ettiği, kimlerin kimlerle birlikte organize halde hareket ederek bu süreçlerin yaşandığı, Cumhurbaşkanımıza hakaret etmekten ve Cumhurbaşkanımıza yönelik tehditkar ifadelerde bulunduğu için cezaevinde tutuklu bulunan birisinin attığı iftira ile fetö soruşturması geçirmekte olması  ve daha bir çok hadise emniyet güçlerimizce ortaya çıkartılması kamuoyunca beklenmekte.

Bu süreçleri Enis ve Elif Denizer Isparta’nın yakın dostu olarak iyi kötü bilen insan olduğum için çok yakında şahsıma yönelik bir saldırının gerçekleşmesinin sürpriz olmayacağını da belirtmekte fayda görüyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACI

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACIAK Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Dr. İdris Irmak, Edremit Huzurevi’ni

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ Körfez Edremit Servisciler Kooperatifi (KESKOOP) geçtiğimiz gün 1. Olağan

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDIEdremit Belediyesi tarafından kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

RastgeleSeçilen İçerik
Görev Bizi Bekler…

02 Ekim 2016

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN