Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit36°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

EDREMİT’TEN YUNANİSTAN VE İTALYA BAŞKONSOLOSLARINA DAVET..

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » EDREMİT’TEN YUNANİSTAN VE İTALYA BAŞKONSOLOSLARINA DAVET..
21 Şubat 2017
1889 defa görüntülendi
EDREMİT’TEN YUNANİSTAN VE İTALYA BAŞKONSOLOSLARINA DAVET..

 

BAŞKAN KAMİL SAKA, YUNANİSTAN VE İTALYA’NIN İZMİR BAŞKONSOLOSLARINI ZİYARET ETTİ..

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Antandros Derneği Başkanı Gülçin Cömert, Antondros Kazı Başkanı Prof. Dr. Gürcan Polat ile birlikte Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia ve İtalya’nın İzmir Başkonsolosu Luigi Lannuzzi’yi’yi ziyaret ederek 4-7 Mayıs 2017 tarihinde Edremit’te gerçekleştirilecek Aeneas Rotası Projesi Çalıştayı’na davet etti.

 

Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde bulunan Antandros Antik Kenti’nden İtalya’nın Roma kentine gittiği mitolojide yer alan Aenas’ın Rotası yeniden canlandırılacak. Bu kapsamda Edremit’te 4-7 Mayıs 2017 tarihinde Edremit’te yapılacak olan Aeneas Rotası Projesi Çalıştayı’na Yunanistan, Arnavutluk, İtalya, Tunus 19, Türkiye’den de Çanakkale ve Enez Belediyeleri olmak üzere toplan 21 belediye davet edildi. Çalıştay hazırlıkları kapsamında Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Antandros Derneği Başkanı Gülçin Cömert, Antondros Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Gürcan Polat ile birlikte Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia ve İtalya’nın İzmir Başkonsolosu Luigi Lannuzzi’yi’yi ziyaret ederek çalıştaya davet etti.

Ziyarette Başkonsolosların yanı sıra bu ülkelerden katılacak olan belediyelere davet yenilendi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ziyaretlerin çok olumlu bir havada geçtiğini belirterek Başkonsolosların davetlerine olumlu yaklaştıklarını ifade etti.

 

Başkan Saka; Antandros Antik Kenti’nin kentin tarihini kentin turizm geleceği ile buluşturacak önemli bir değer olduğunu vurguladı; bu doğrultuda 4-7 Mayıs tarihlerinde Aeneas Rotası Projesi Çalıştayı’nın yapılacağını söyledi.

Saka; “Mitolojide yer alan Avrupa medeniyetinin kurucusu, İtalya’nın Roma kentinin kurucularından, bugünkü Roma futbol takımın armasında da yer alan kurdun memesinden süt emen Romus ve Romulus kardeşlerin, Antandros’tan çıkarak İtalya’ya kadar giden Aenas’ın torunlarıdır. Antandros’tan Roma’ya Aeneas’ın giderken uğradığı Yunanistan, Arnavutluk, İtalya, Tunus ve ülkemizden 21 kentin Belediye Başkanlarını 4-7 Mayıs’ta yapacağımız Aeneas Rotası Projesi Çalıştayı’na davet ettik” dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİT’İN SPOR ORDUSU

EDREMİT’İN SPOR ORDUSUEdremit Belediyesi tarafından 4 branşta düzenlenen Yaz Spor Okulu yoğun ilgi

VALİ YAZICI BURHANİYE’DE

VALİ YAZICI BURHANİYE’DEİlçe ziyaretleri kapsamında Burhaniye’ye gelen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,

Edremit’te modern caddeler oluşturuluyor

Edremit’te modern caddeler oluşturuluyorEdremit Belediyesi tarafından Akçay , Zeytinli ve Sarıkız Mahallesi´ndeki yollar

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN