Dolar : Alış : 3.9356 / Satış : 3.9427
Euro : Alış : 4.8516 / Satış : 4.8604
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit18°CSağanak Yağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

EDREMİT’TE “YENİ ANAYASA’NIN GÖTÜRDÜKLERİ” PANELİ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » EDREMİT’TE “YENİ ANAYASA’NIN GÖTÜRDÜKLERİ” PANELİ
14 Şubat 2017
1567 defa görüntülendi
EDREMİT’TE “YENİ ANAYASA’NIN GÖTÜRDÜKLERİ” PANELİ

CHP Edremit İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği, CHP Milletvekilleri Fikri Sağlar, Candan Yüceer ve Ali Şeker’in konuşmacı olarak katıldığı “Yeni Anayasa’nın Götürdükleri” konulu panel yoğun ilgi gördü.

CHP Edremit İlçe Başkanlığı, TBMM’de başkanlık sistemini ön gören anayasa değişikliği teklifiyle ilgili bir panel düzenledi. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Yeni Anayasa’nın Götürdükleri” konulu panelde konuşmacı olarak yer alan CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker yapılması planlanan anayasa değişikliğini değerlendirdi.

Türkiye’nin gideceği referandumda evet çıkması halinde rejim değişikliği olacağını ifade eden Fikri Sağlar, “Bu anayasa değişikliğine referandumda evet çıkması halinde saraydan parlamentoya geçmiş olan Türkiye’de şimdi tüm yetkiler parlamentodan kaçak saraya devredilecektir. O yüzden hayır diyoruz” dedi. Yapılan anayasa değişikliğiyle bir kişiye bütün yetkilerin verileceğini vurgulayan Candan Yüceer, “Mustafa Kemal Atatürk, enkazdan bir cumhuriyet kurdu. Tekrar cumhuriyeti enkaza çevirmeye çalışanlara bu ülke izin vermeyecektir. Yapılan anayasa değişikliğiyle tek bir kişiye denetimsiz ve sınırsız bir yetki veriliyor. Bu anayasal bir diktatörlüktür” dedi.

Son günlerde adı sıkça ‘Şeker TV’ ile anılan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Çoğu vatandaşımızın yapılan değişiklikten haberi bile yok. Mecliste yapılan oylamalarda sadece 3-4 saatlik yayın yapılıyordu. Bizde bunu protesto etmek amaçlı yurttaş gazeteciliği bilinciyle meclisten canlı yayın yaptık. Mecliste yaptığımız yayınlarda vatandaşların göremediklerini gösterdiğimiz için olay farklı bir boyut kazandı ve ‘Şeker TV’ halkın büyük ilgisini çekti, olumlu tepkiler aldı” dedi.

Daha sonra milletvekilleri salonda bulunan vatandaşların gündeme dair sorularını yanıtladı.

Panele konuşmacıların yanı sıra CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka da katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

MUHALEFET EDECEĞİM DERKEN TUZAĞA DÜŞÜP DÜŞMANIN NEFERİ OLMAYIN

MUHALEFET EDECEĞİM DERKEN TUZAĞA DÜŞÜP DÜŞMANIN NEFERİ OLMAYINZeytin Dalı Harekâtı’na Karşı Terör Örgütü Mensupları ve Yandaşları

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYOR

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYORAk Parti Edremit İlçe Teşkilatının kongresinde akraba-hısım ne varsa çoğunu

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?Yılan hikayesine dönen Altınoluk Astım Hastanesi projesi bir türlü tamamlanmak

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (17)