Dolar : Alış : 6.2718 / Satış : 6.2831
Euro : Alış : 7.3437 / Satış : 7.3570
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit30°CAz Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

EDREMİT’TE EL DEĞMEDİK CADDE VE SOKAK KALMIYOR

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » EDREMİT’TE EL DEĞMEDİK CADDE VE SOKAK KALMIYOR
20 Haziran 2017
11.085 defa görüntülendi
EDREMİT’TE EL DEĞMEDİK CADDE VE SOKAK KALMIYOR

EDREMİT’TE HİZMET HER NOKTAYA ULAŞTIRILIYOR

 

Edremit Belediyesi tarafından başlatılan asfaltlama hamlesi ile ilçede bozuk cadde ve sokak kalmayıncaya kadar her noktaya hizmet ulaştırılıyor.

Asfaltlama çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

2017 yılı çalışma programına göre belirlenen asfaltlamalara başlayan Edremit Belediyesi ekipleri ilçenin en uzak noktasına kadar bozuk yol bırakmamak için asfalt kaplamaya devam ediyor. İlçenin kent merkezinden başlayarak kırsal mahallelere kadar yapılan çalışmalar ile Edremit’in çehresi değiştiriliyor. Altınkum Mahallesi’nden başlayıp sırası ile Altınoluk Mahallesi ve Narlıaltı mevkiinden sonra ve kent merkezinde ki Hamidiye ve Cennetayağı Mahallesi’nde asfalt kaplamalar yapılıyor.

Yılların ihmali gideriliyor

Çalışmaları yerinde takip etmeye özen gösteren ve sık sık ekiplerden bilgi alan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremitlilerin çağdaş ve modern bir kentte yaşamayı hak ettiklerini ve bu hedef doğrultusundan çalıştıklarını ifade etti. Başkan Saka, yılların ihmalini üç yıl gibi bir süre içerisinde ortadan kaldırabilmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını da vurguladı; “Göreve geldiğimiz günden buyana altyapı başta olmak üzere ilçemizin sorunlarını ortadan kaldıracak çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Öncelikle yağmur, taşkın ve su baskınlarının önüne geçtik. Ardından üstyapıda parke taş ve asfalt kaplamları yapıyoruz. İlçemizin merkezinden en uzaktaki kırsal mahallesine kadar hiçbir vatandaşımızın yağmur çamurdan etkilenmemesi, çamura basmaması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

397 bin metrekare asfalt kaplama yapılacak

Edremit Belediyesi tarafından devam eden asfaltlama çalışmalarında Ramazan Bayramı öncesinde Hamidiye ve Cennetayağı Mahallesi’nde ki asfalt kaplamaların bitirilmesi planlanıyor. Asfaltlama çalışmaları bayram sonrası Turzcumurat Mahallesi’nden başlayarak sırası ile diğer mahallelerde devam edecek. İlk planlamaya göre ilçe genelinde toplam 397 bin metrekare sathi asfalt kaplama yapılacak.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİT BİSİKLETLERLE ŞENLENDİ

EDREMİT BİSİKLETLERLE ŞENLENDİEdremit Belediyesi tarafından 16-21 Eylül 2018 tarihleri arasında kutlanan Avrupa

CANKUL’A ASİMETRİK PARALEL YÜKLENİYORLAR

CANKUL’A ASİMETRİK PARALEL YÜKLENİYORLARKepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, son günlerde kimler tarafından kullanıldığı

KAMİL SAKA EZBERLERİ YİNE BOZDU

KAMİL SAKA EZBERLERİ YİNE BOZDUGeçtiğimiz hafta içinde Edremit Belediye Meclisinde Ak Partili Meclis Üyesi Murat

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN