Dolar : Alış : 5.3504 / Satış : 5.3600
Euro : Alış : 6.0839 / Satış : 6.0949
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit11°CYağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ENSAR AYTEKİN SEN NE ZAMAN EDREMİTLİLERİN MENFAATLERİ İÇİN ÇALIŞACAKSIN?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » ENSAR AYTEKİN SEN NE ZAMAN EDREMİTLİLERİN MENFAATLERİ İÇİN ÇALIŞACAKSIN?
03 Ekim 2018
11.060 defa görüntülendi
ENSAR AYTEKİN SEN NE ZAMAN EDREMİTLİLERİN MENFAATLERİ İÇİN ÇALIŞACAKSIN?

CHP’nin TBMM’de milletvekili sıfatıyla Edremit temsilcisi olan Ensar Aytekin’in, Edremit Belediyesinin menfaatleri noktasında tavır koyamaması dikkatlerden kaçmadı. Aytekin’in herkesçe bilinen Kamil Saka karşıtlığı üzerine kurgulu, ayrılıkçı akımın biraraya geldiği beyaz listenin meclise taşıdığı milletvekili olması sebebiyle, Saka’nın başkanlığını yaptığı belediyenin menfaatlerini korumayı vazife görmemesi, aslında hiç kimse de şaşkınlık da yaratmadı.

Hazine ve Maliye Bakanlığından yayınlanan genelgede, belediyelerin tüm gelirleri tek merkezde toplanması kararlaştırılırken, yapılacak harcamalarda önceden başvurulması, başvurunun uygun görülmesi halinde para tahsisinin yapılacağı anlaşılmakta.

 

Borç batağında, doğru düzgün geliri olmayan belediyeler de, tahsil edebildikleri paraları aynı merkeze yollamak zorundayken, Edremit Belediyesi gibi gelirleri yüksek belediyeler de aynı merkeze tahsilatlarını yatırmak zorunda. Buna karşılık tüm belediyeler aynı merkezden kendi paralarını talep etmek zorunda kalırlarken, hayata geçirecekleri projeler için bakanlık yetkililerinin uygun görmesi durumunda para tahsisatı yapılacağı anlaşılmakta.

 

Edremitlilerin belediyesi kendi gelirleriyle Edremit’e hizmet yapılmasını beklerken, iktidara muhalif parti belediyesi olması yüzünden talep edilerek hizmetlerde kullanılması beklenen gelirlerin ne kadarının uygun görüleceği şimdiden endişelere neden oldu.

 

Edremit’i mecliste temsil eden milletvekilinin, Edremitlilerin belediyesinin haklarını koruma noktasında tek bir cümle açıklama yapma gereği dahi duymamış olması, Saka karşıtlığı ile biraraya gelen güruhun beyin takımının Ensar Aytekin’in, Kamil Saka başkanlığındaki Edremit Belediyesinin menfaatlerini önemsemesine engel teşkil ettiği yönünde yorumlara neden olmakta.

 

Ensar Aytekin’i Edremitlilerin ve Edremit Belediyesinin menfaatleri konusunda daha hassas yaklaşım göstermesini beklemek açıkçası mucizeye dönüşürken, Aytekin’in yarınlarda Edremitlilerin karşısına çıktığında sizlerin haklarını korudum diyebilecek hangi söylemi olacak açıkçası Ezberbozan Mecmuası olarak merak ediyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİ

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİEdremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 12. Hafta mücadelesinde

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİ

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİKuzey Ege’nin önemli turizm merkezlerinden Edremit bu yıl İzmir’de 12.’si

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDU

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDUÇekilişte talihliler belli oldu. Burhaniye Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN