Dolar : Alış : 5.3504 / Satış : 5.3600
Euro : Alış : 6.0839 / Satış : 6.0949
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit11°CYağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

EDİP UĞUR EDREMİT’İN KAYBETMESİ İÇİN Mİ ÖRKÇÜ’YE DESTEK OLUYOR..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » EDİP UĞUR EDREMİT’İN KAYBETMESİ İÇİN Mİ ÖRKÇÜ’YE DESTEK OLUYOR..?
11 Ağustos 2017
12.307 defa görüntülendi
EDİP UĞUR EDREMİT’İN KAYBETMESİ İÇİN Mİ ÖRKÇÜ’YE DESTEK OLUYOR..?

Edremit siyaset arenasına düşen son bomba iddia, Edremit için yürekleri çarpan insanlarda endişelere neden oldu. Son günlerde Örkçü’yü ilçe başkanlığı görevine getiren Ali Aydınlıoğlu yerine kendisine yakın durduğu Balıkesir basınında gündeme gelen Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü’nün görevine devam etmesi için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un siyasi nüfuzunu kullandığı öne sürüldü.

Uğur’un siyasi gücünü ve kontrolünde tuttuğu medyayı yönlendirerek destek olduğu öne sürülen Metin Örkçü’nün Edremit’te izlediği siyasi yol haritasını dikkatle inceleyecek olursak, Örkçü’nün karnesinde başarılardan başarısızlıklarla anılan bir karneye sahip olduğu ve Edremit için hiç de ümit vermeyen tavırlar sergilediğini görmüş oluruz.

ÖRKÇÜ’NÜN AK PARTİ’YE SIRT DÖNENLERE OLAN YAKINLIĞI

Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü’nün geçmişte Ak Parti’ye sırt dönenlerle olan yakınlığı, Edremitli Ak Partililere karşı mesafeli oluşu dikkatlerden kaçmazken, Ak Parti’nin Edremit’te gelecek adına topluma umut vermemesi de endişeleri beraberinde getirmekte.

 

EFRAİM ALTAY’IN İNKAR BİLE EDEMEDİĞİ PAYLAŞIM

Ak Parti Edremit İlçe Teşkilatında görevli Efraim Altay’ın geçmişte Ak Parti’de istediği mevki verilmediği için dönemin DSP adayı olan CHP’li S.Hasan Arslan’a destek verdiğini kardeşi Enver Altay sosyal medya üzerinden paylaşmış, bugüne kadar bu paylaşım Efraim Altay tarafından bir kez olsun inkar edilememişti. Sükut ikrardan gelir sözünün mantığıyla olaya bakıldığında Ak Parti’ye oy vermediği kardeşi tarafından ifade edilen Efraim Altay’ın hangi siyasi beklenti ve mantıkla ilçe yönetiminde görevlendirilmiş olduğu kafaları bugün bile karıştırırken, Ak Parti’ye oy bile vermediği öne sürülen Altay’ın hala inatla görevde bulundurulması manidar değerlendirmelere de neden olmakta.

AK PARTİ’YE OY VERMEZKEN CEMAAT İLE HAREKET EDEN ALPER KAHRAMAN

Geçmişte Ak Parti Güre Belde Başkanlığı görevi yapan Alper Kahraman’ın, Özkan Kostak’ın Ak Parti Belediye Başkan Adaylığı sürecinde, kendisine meclis üyeliği listesinde yer verilmemesi ve o günlerde Edremit Ticaret Odası seçimlerinde halk arasında CEMAATÇİ olarak bilinen kırmızı listeye destek vermeyip ANTİ-CEMAATÇİ olarak ifade edilen sarı listeye destek olması sebebiyle, Ak Parti’ye oy vermeyeceğini, kendisine ait facebook sayfasından, Ezberbozan Mecmuasında yayınlanmak üzere haber metni olarak mesajlaşma ile yollayan Alper Kahraman’ın, bugün hangi siyasi hesap, beklenti ve mantıkla hala Ak Parti yönetiminde tutulduğu da akıl tutulmasına neden olan konulardan. Alper Kahraman’ın siyasi tavrında bugün adına FETÖ denilen o günlerdeki CEMAAT yapılanmasıyla hareket etmesi dikkatle değerlendirilmesi gereken konu olmasına rağmen Örkçü’nün Kahraman konusunda ısrarla yönetimde tutulması tavrı da iyi analiz edilmesi gereken bir başka konu. Örkçü’nün geçmişte cemaatin okulu olarak bilinen Özcan Kolejinde çocuğunu okuttuğuna dair öne sürülen iddiaların da ortaya atılması, Kahraman’ın o dönemde fettullah gülen cemaati olarak oluşum ile ticaret odası seçimlerinde ortak tavır sergilemesi, bugün gelinen noktada son derece manidar değerlendirmelere de zemin hazırlamakta.

ÖRKÇÜ’NÜN MAKALE YAYINLATTIĞI WEB SİTESİNDEKİ MANİDAR YAYIN

Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü’nün geçmişte makalelerinin yayınlandığı, ilçe başkanı olduktan sonra da bağını kesmeyip bayram kutlamalarının yayınlandığı web sitesinde yayınlanan bir haberde geçen ifadeler, Ezberbozan’ın gündeme taşıdığı Ak Parti’ye oy verilmemesinin altında yatan neden noktasındaki tespitlerimizi doğrular nitelikteydi. Yayınlanan haberde ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkça beyan eden Yahya Yavuz’a aba altından sopa gösterilirken, Kostak’ın adaylığı sürecinde meclis üyesi listesinde kendilerine yer verilmeyen belde başkanlarının Edremit Belediyesinin Ak Partili Meclis Üyesi Murat Tuna tarafından nasıl istifadan vazgeçirildiği belirtilmekte. Belde Başkanları arasında istifa etmeyi düşünmeyen bir tek Yahya Yavuz’un olduğu açıkça belirtilirken diğer belde başkanlarının topluca istifa etmeyi düşündükleri ifade edilmekte. Örkçü’nün de o günlerde Altınoluk’ta Belde Başkanı olduğu herkesçe bilinmekte. Dahası o gün kendileri meclis üyesi istesine yazılmadığı için istifa etmeyi düşünen belde başkanlarının ilçe teşkilatındaki yönetim listesine yazılışta Murat Tuna’nın aklı selim davrandığı ifade edilmekte.

YAHYA YAVUZ VE BERABERİNDE İSTİFA EDENLER NEYLE İTHAM EDİLMİŞTİ..?

Ak Parti Edremit Teşkilatında görev alan Yahya Yavuz ve beraberindeki arkadaşları bir anda yönetimden istifalarını vererek ayrılmışlardı. Bu gelişme sonrasında İlçe Başkanı Örkçü’nün Körfezde Olay Gazetesine verdiği demeçte, siyaset mezarlığına gitmiş partilerden Ak Partiye gelenler ifadesi ile Yavuz ve arkadaşları rencide edilirken, Yavuz ve arkadaşları kelle koparmakla itham edilmişti. Yavuz bu açıklama sonrasında uzun süren suskunluğunu Ezberbozan’a yaptığı açıklama ile bozmuş, o dönemde bugün adına FETÖ denen oluşumun mensuplarının devlet dairelerinden ilişiklerinin kesilmesi için tavır aldıklarını, Örkçü ve beraberindeki birkaç kişinin kendilerine karşı olmaları nedeniyle yönetimden istifa ettiklerini belirtmişti.

Yahya Yavuz son gelişmeler sonrasında 10 Ağustos 2017 günü Ezberbozan’a yaptığı açıklamada, “O gün ne kadar doğru karar verdiğimiz 15 Temmuz sonrasında daha iyi anlaşılmıştır. Ben ve arkadaşlarım bu yapının mensuplarının kritik noktalardan uzaklaştırılması için mücadele ederken Sn Başkanın kimseye kelle kopartmam diyerek izlediği politikanın ve yaptığı açıklamanın ne kadar yanlış olduğu daha iyi anlaşılmıştır. Sn Örkçü’nün kopartmam dediği kelleler 15 Temmuz darbe girişiminde ülkemizi parçalamak isteyen yapının mensuplarıdır. Örkçü kimleri korumuştur vicdanı ile muhakkak hesabını yapacaktır. 15 Temmuz darbe sonrasında bile oğlu fetö elebaşısının dibinde duran insanı yönetimde tutmaya devam etmiştir. Örkçü’nün izlemiş olduğu siyasi tavrın, Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fetö ile mücadelesi ile hangi noktası bağdaşmaktadır? Bu sorunun cevabını da Ak Parti’nin yetkili organları değerlendirmelidir” dedi.

 

ÖRKÇÜ TAKİYE Mİ YAPIYOR..?

Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü’nün ilçe başkanı olarak yerel gündemde etkin politika izleyememesi nedeniyle zaman zaman sosyal medyada yaptığı paylaşımlar dikkat çekmekte. 09.08.2017 günü yapmış olduğu paylaşımda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alman Dergisine verdiği demeci eleştirirken kullanmış olduğu üslup ile referandum sürecinde izlemiş olduğu politikanın tezat oluşturması dikkatlerden kaçmadı.

Sn Cumhurbaşkanının meydanlara sahip çıkın sözlerine rağmen Örkçü’nün referandumda son gün miting hakkını kullanmak yerine CHP’ye verdiğini Balıkesir Posta Gazetesi gündeme taşımıştı. Örkçü’nün ilçe seçim kuruluna verdiği dilekçede miting yapma hakkını CHP’ye verdiği açıkça görülürken, yaklaşan kongre öncesinde CHP karşıtıymış gibi izlenim sergilemesi, Örkçü’nün takiye yaptığı değerlendirmelerine neden oldu.

 

Balıkesir Posta Gazetesi yayınladığı haberde miting yapma hakkını CHP’ye teslim eden Örkçü’nün yarın sandıkları da CHP’ye teslim edip etmeyeceğini sorguladı.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİ

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİEdremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 12. Hafta mücadelesinde

Başkan Kafaoğlu: “Trafikte Bekleme Süresi %30 Azalacak”

Başkan Kafaoğlu: “Trafikte Bekleme Süresi %30 Azalacak”Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Ulaşım Planlama ve

Şeb-i Arus Tasavvuf Musikisi Konseri Mest Etti

Şeb-i Arus Tasavvuf Musikisi Konseri Mest EttiBalıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN