Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit35°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Edremit Üniversiteli Öğrencilerin Ödevi Oldu

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Edremit Üniversiteli Öğrencilerin Ödevi Oldu
03 Kasım 2016
11.145 defa görüntülendi
Edremit Üniversiteli Öğrencilerin Ödevi Oldu

Başkan Kamil Saka Üniversiteliler İle Söyleşi Yaptı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri çalışma konusu olarak Edremit’i seçti. Bu bağlamda öğrenciler Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ile söyleşi yapıp bölge hakkında bilgi aldı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencilerinin her yıl kent çalışma konusu yaptığı ilçe olarak bu yıl Edremit seçildi. Kentsel Araştırma ve Kent Planlama çalışması için 30 Ekim – 6 Kasım arasında araştırma ve değerlendirmede bulunmak üzere Edremit’e gelen öğrenciler ilk olarak Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

1

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyeleri burada yapılacak olan çalışmalar konusunda bilgi verdi. Daha sonra Afrodit Termal Otel’de bir söyleşi düzenlendi.

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Özgirgin ve çalışmayı yürüten Doç. Dr. Rıfat Akbulut ile birlikte öğrencilerin sorularını cevaplayan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit hakkında bilgiler verdi.

Kendisi de İnşaat Mühendisi olan Başkan Saka, öğrencilerin genel olarak kentsel, coğrafi, turistik ve istihdam konuları üzerine sorduğu sorulara yanıt verdi.

2

Söyleşide Edremit’teki zeytinyağının en kaliteli zeytinyağı olduğunu vurgulayan Başkan Kamil Saka, “Kentimiz oldukça büyük ve coğrafi konum açısından da Türkiye’nin en güzide noktalarından biri. Birbirine en uzak mahalleleri arasında bulunan 60 kilometre mesafe ile Edremit, doğası ve tarihiyle büyük bir öneme sahip. Birbirinden farklı 47 mahallemiz ile zengin bir yapımız var. Şundan eminim ki sizler burada yaptığınız çalışmaların katkılarıyla, gelecekte kentlerimize yön verecek insanlar olacaksınız. Değerli hocalarımıza ve sizlere Edremit’i seçtiğiniz için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Özgirgin de öğrencilerle şehir planlaması ve kentleşme üzerine konuştu.

Çalışma Yürütücü Doç. Dr. Rıfat Akbulut, Yrd. Doç. Dr. Seher Başlık, Doç. Dr. A. Erdem Erbaş, Yrd. Doç Dr. Levent Özaydın, Yrd. Doç. Dr. İnci Olgun, Ar. Gör. Derya Altıner, Dr. Gör. Ömer Aksoyak, Ar. Gör. Kumru Çılgın, Uzman Elif Karakoç ve 70 Planlama Atölyesi öğrencisi Edremit’te eğitim amaçlı yapılan Kentsel Araştırma ve Kent Planlama çalışması için 30 Ekim – 6 Kasım arasında araştırma ve değerlendirme yapmak üzere bulunuyor.

Yapılacak olan değerlendirmelerin ardından araştırma raporu hazırlanarak saha çalışmalarıyla derlenen veriler bölgesel, kentsel, mekansal, sosyo-ekonomik araştırma sonuçları ile bölgenin gelişme ve korunma önerileri sunulacak.

3

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHP

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHPCHP’DEKİ EGEMEN ALEVİ OLUŞUMU İSA GÖK’Ü HARCADI CHP eski milletvekili İsa

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILAR

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILARMHP’den istifa ederek okyanus ötesinin kalemşör tetikçisi Emre Uslu’nun methiyelerine

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?   24 Haziran

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN