Dolar : Alış : 5.4770 / Satış : 5.4868
Euro : Alış : 6.1575 / Satış : 6.1686
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit16°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Edremit Ak Parti’de “DİRİLİŞ ERTUĞRUL” Kim Olacak..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Edremit Ak Parti’de “DİRİLİŞ ERTUĞRUL” Kim Olacak..?
12 Temmuz 2017
11.756 defa görüntülendi
Edremit Ak Parti’de “DİRİLİŞ ERTUĞRUL” Kim Olacak..?

Ak Parti Genel Merkezinin tüm teşkilatların yenileneceğini bildirmesi sonrasında, siyasi kulislere hareketlendi. Ak Partinin Edremit Teşkilatı ve ilçe başkanının komple değişeceği kulislere düşünce, ilçe başkanlığı için isimleri geçenler hakkında kulis çalışmaları da başladı.

EDREMİT’TE DİRİLİŞ ERTUĞRUL KİM OLACAK..?
Ak Partinin mevcut Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü’nün çevresindekilere delege olun talimatı verdiği yönünde iddialar ortalıkta dolaşırken, teşkilat içinde yola benimle devam edeceklermiş, tek liste olarak kongreye gidecekmişiz diyerek etki yapmaya çalıştığı öne sürülmekte. Bununla birlikte yeni dönemde Örkçü’nün başkanlığa devam edebilmek için ben de adayım dediği, Örkçü’ye rakip olarak Altınoluk grubundan İşadamı aynı zamanda Ak Parti Edremit Belediye Meclis Üyesi Murat Tuna’nın da aday olduğu anlaşıldı. Tuna’nın Sırat Dergisi çıkardığı dönemde dergisinin haberlerini hazırlayan gazetecinin web sitesindeki ankette isminin bulunduğu görüldü.

 

Örkçü ve Tuna ile birlikte adaylık yarışında Yahya Yavuz ismi öne çıkarken, Yavuz’un siyasi tecrübesi ve Edremit’teki etki sahasının geniş olması nedeniyle şansının oldukça yüksek olacağı, sandık kurulması durumunda adaylar arasından ilk sırada çıkabilecek tek isim olduğu değerlendirmeleri yapılmakta.

 

BASKİ Körfez Şube Müdürü iken kendisine yönelik kumpas sonrasında açılan soruşturma nedeniyle görevden alınan, sonrasında Burhaniye Belediyesi Temizlik Müdürlüğüne getirilen, bu süreçte de hakkında fetöcü iftirası atılması yüzünden soruşturma açılan Enis Isparta’nın da Ak Parti Edremit ilçe başkanlığı için ismi geçmekte. Isparta’nın geçmişteki başarılı belediye hizmetleri ile halk arasında sevilen insan olma özelliği, Isparta’nın siyaset arenasında toplumda karşılığının olduğunu göstermekte.

 

Edremit’in sevilen genç esnafı geçmişte Ak Parti teşkilatında aldığı görevleri başarıyla yerine getirmesi, Ak Parti’nin Edremit’te kurucu başkanı Özkan Kostak’ın sonuna kadar destek vermesi beklenen Ekrem Umutlu da ilçe başkanlığı için adı geçenler arasında yer alırken, sandık kurulması durumunda Umutlu’nun Yavuz ile çekişmesi beklenmekte.

 

AYDINLIOĞLU’NUN SÖYLEDİĞİ İDDİA EDİLEN SÖZLER TEPKİLERİ DE BERABERİNDE GETİRDİ

Ak Parti MKYK Üyesi ve aynı zamanda Balıkesir Milletvekili olan Ali Aydınlıoğlu’nun geçtiğimiz akşam Altınoluk’ta kahve dünyası isimli mekanda otururken yanında bulunan Fatih Ertürk’e “YENİ YÖNETİMİN BAŞINDA METİN ÖRKÇÜ OLACAK, YENİ EKİP YAPMASINI İSTEDİM” dediği yönünde söylentilerin çıkması, bir anda siyasi ortamda buz gibi esti. Kongre için sandık konulmasını bekleyen Ak Partililerin, böyle bir şeyin gerçekleşmesi durumunda partinin Edremit’te dibe vurmasının kaçınılmaz olacağından duydukları endişeleri dile getirmeleriyle, adaylık için ismi geçen bir adayın “BÖYLE BİR ŞEY YAŞANACAKSA BİZ BOŞ YERE ORTAYA ÇIKIP DA KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM. AK PARTİ’NİN İKTİDAR OLMASI İÇİN SANDIKTAN KİM KAÇAR İSE YARINLARDA PARTİNİN EDREMİT’TE ÇÖKÜŞÜNÜN DE ZEMİNİNİ HAZIRLAMIŞ OLUR. ŞAYET SÖYLENTİLER GERÇEKTEN DOĞRUYSA, BÖYLESİ SİYASİ ZEMİNİN OLDUĞU YERDE SİYASET YAPMANIN DA MANTIĞI KALMAYACAKTIR. BU DURUMDA AK PARTİ’DEN İSTİFA EDEBİLİRİM” sözleri oldukça dikkat çekiciydi.

 

Son dönemde Edremit’te Ak Parti’nin içinde yaşanan sorunların dışarıya sızması, parti yönetiminde bulunanların neredeyse birbirlerini boğazlayacak derecede birbirlerinden kopmuş ve gruplaşmış halleri, Ak Partiye oy veren tabanda rahatsızlıklara neden olmakta.

 

Edremit’te sonradan Edremit’e göç etmiş insanların kendi aralarında organize olup mikro milliyetçilik yaparak memleketçilik gütmelerini mübah sayan, Edremit çocuklarının kendi aralarında birlik beraberlik içinde hareket etmeye başlamalarından duydukları rahatsızlıkla besledikleri yandaş kalemlere ısmarlama yazılar yazdırıp, çıkmayan gazetenin web sitelerinde algı operasyonu yaratmak için sözde anketlerle amaçlarına yürümeyi maharet kabul eden zihniyetin siyaset kabristanlığında son bulacak yolculuk konusunda dahi öngörüsüz yaklaşımları, Ak Parti’nin Edremit’te paramparça olmasına neden olmakta. Çünkü gözlerini öylesine hırs bürümüş ki, mevki ve makam kaybetmemek uğruna, Ak Parti’nin Edremit’te yok olması bile kimsenin umurunda değil.

 

Ak Parti Edremit’te eski günlerine dönmek istiyor ise insanların yazdıklarımızdan rahatsız olmak yerine bu okuduklarından kendilerine ders çıkarması gerektiğine inanıyorum. Edremit’te her kesimden insanın sevip saygı duyduğu, milliyetçi tabanın her daim arkasında duracak, sosyal demokrat çevrenin bile destek vereceği, körfez ekonomisinin dinamosu olan turizm sektörünün temsilcisi EKTİD Başkanı Yahya Yavuz’u bence yeniden diriliş için görevlendirmelidir. Yavuz Ak Parti’nin dirilişinde Edremit’in Ertuğrul’u olabilecek isimdir. Ak Parti belirli grupların veya kisvelerin menfaat temsilcileri ile hiçbir yere varamayacaktır. Önümüzdeki dönemde yaşanması beklenen siyasal dengelerin değişimini doğru okumak gereklidir. Akşener’in kuracağı partiye Bahçeli küskünlerinin katılımı beklenmektedir. Ak Parti yeniden yapılanma sürecinde bunu dikkate almaz ise ülkenin batı bölgelerinin hemen hepsinde sorun yaşayacaktır. Bu nedenledir ki Bahçeli küskünlerini yanına çekebilecek isimlere öncelik verilmelidir. Edremit ve körfezde son günlerde MHP’nin öne çıkan isimlerinin bir bir istifalarını verdikleri dilekçeleri sosyal ağlarda görmekteyiz. Bahçeli küskünlerini kucaklayacak hamle yapılmaz ise Ak Parti’nin Edremit’te 3 ncü parti konumuna düşeceğini söylemem için kahin olmama gerek yok. Aksini iddia edecek olanlarla da tarih yazdıklarımı yüzleştirecektir.

 

Örkçü görevini artıları ve eksileri ile tamamlamıştır. Zorlu süreçte devraldığı görevi iyi veya kötü tamamlamıştır. Kendisi referandum sürecinde zorluklarla karşılaşsa da, referandum sonrasında izlediği son derece yanlış politika ve hamleler ile Edremit’in geleceği adına ümit vermemektedir. Örkçü’ye sağladığı katkılardan dolayı teşekkür edip Ak Parti’nin gelecek günlerde Edremit’te dirilişini tesis edebilecek nitelikte siyasi birikime ve öngörüye sahip isimle yoluna devam etmesi gerekmektedir. Aksi halde nelerle karşılaşılacağını bir daha tekrar etmeme gerek yoktur. Ama gerçeği görmesi gerekenler gerçeklere sırtını döner ve bildiklerini okurlarsa, Reise nasıl hesap vereceğini de iyi analiz etmelidir. Çünkü testi kırıldıktan sonra söylenmenin kimseye sağlayacağı bir fayda da bulunmamaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİTSPOR YENİLGİSİZ YOLUNA DEVAM EDİYOR

EDREMİTSPOR YENİLGİSİZ YOLUNA DEVAM EDİYORKörfez 1. Amatör Küme’de fırtına gibi esen 1966 Edremitspor, deplasmanda

KÖRFEZ’İN SULTANLARI FIRTINA GİBİ

KÖRFEZ’İN SULTANLARI FIRTINA GİBİVoleybol 2. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Edremit Belediyesi Altınolukspor,

TRAFOLAR, TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNE DİKKATİ ÇEKTİ

TRAFOLAR, TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNE DİKKATİ ÇEKTİUEDAŞ ve BUİKAD toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkati çekmek adına anlamlı

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN