Dolar : Alış : 5.3504 / Satış : 5.3600
Euro : Alış : 6.0839 / Satış : 6.0949
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit11°CYağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

EDREMİT BELEDİYESİ 2016 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » EDREMİT BELEDİYESİ 2016 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ
11 Nisan 2017
1928 defa görüntülendi
EDREMİT BELEDİYESİ 2016 FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

Edremit Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka’nın meclise sunduğu 2016 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Edremit Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısı belediye hizmet binası meclis toplantı salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka, başkanlığında yapılan toplantıda 31 ana gündem ve önergelerle gündeme alınan 10 madde olmak üzere toplam 41 madde görüşülerek karara bağlandı.

İlk olarak Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından meclise sunulan 2016 yılına ait bir yıllık dönemi kapsayan faaliyet raporu görüşüldü.

Başkan Kamil Saka, oylamaya geçilmeden önce yaptığı konuşmada “Edremit Belediyesi artık kendi ekonomik ve bürokratik yapılanmasını tamamlayarak hizmet bölümünde çarkı döndürmeye başladı. Merkez ilçe, 5 belde ve 20 köyden oluşan Edremit’in her noktasına hizmetlerimiz değmeye başladı. Bu konuda arkadaşlarımızın önerilerini, bilhassa 47 mahallemizde o mahalle ile iç içe yaşayan muhtarlarımızın önerilerini öncelikli olarak göz önüne alıp eksikleri tamamlamak için çalışıyoruz. En basit örnek 6 tane belediyeden gelen imar planlarını birleştirip tek bir imar planı haline getirilmesi çok ciddi bir problemdi. Çözülmesi konusunda emeği geçen tüm personelime teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde mali hizmetler bölümünde kendi ayakları üzerinde duran bir belediye haline geldik. Bu mali disiplini sağlayan Mali Hizmetler bölümüme, bunun denetlemesini yapan Denetleme Komisyonundaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Edremit Belediyesi artık işiyle, gücüyle kendinden söz ettirir bir belediye haline geldi. Tüm bunların yapılışı esnasında da büyükşehir yasasının getirdiği sıkıntıları da dişe diş mücadele ederek aşmaya, bu sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi bize bazı katkılar sunduğu gibi oldukça önemli oranda problemler ortaya çıkarıyor. Bundan dolayı da önemli sayıda hukuki davamız büyükşehir ile devam ediyor. Bölge İdare Mahkemesi salonu, Büyükşehir Meclis Salonu haline geldi. Bunun böyle olmasını istemem, iki kurumun uzlaşı içerisinde iş yapması, kurumların birbirini yargıya taşımadan sorunları çözmesi en doğru olandır. Büyükşehir’deki ezici çoğunluğa göre Edremit’in aleyhine alınan kararların tamamında gözü kapalı yargıya taşımak mecburiyetindeyiz. Biz bir söz verdik; Edremit’in bir kuruşluk dahi hakkı olsa, bunun karşısında kim olursa olsun sonuna kadar bu hakkın iade edilmesi için, gerekli her türlü yasal, hukuki mücadeleyi yapmaktan uğraş vermekten kesinlikle vazgeçmeyeceğim ve bu doğrultuda devam edeceğim. Kendi kişisel menfaatlerinin ötesinde Edremit’in menfaati için her türlü desteği veren bütün meclis üyesi arkadaşlarıma tekrar tekrar Edremitliler adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yasa gereği belediye Başkanı Kamil Saka’nın salon dışına çıktığı faaliyet raporu görüşmelerinde toplantıya Meclis 1. Başkanvekili Ahmet Özkoca başkanlık etti. Yapılan görüşmeler sonunda çalışma raporu CHP’li üyelerin kabul, AKP’li üyelerin ret ve MHP’li üyelerin çekimser oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

Denetim Komisyonu tarafından incelenen Edremit Belediyesi 2016 mali yılı bütçesi ile ilgili hazırlanan, Denetim Raporu okunarak meclis üyeleri bilgilendirildi.

Ardından yeni çalışma dönemi için encümen üyelikleri ve ihtisas komisyonları seçimi yapıldı. Yapılan seçime göre Encümen Üyeliğine CHP’li Şengül Sönmez, Ali Yılmaz Diker, Fatma Özgirgin seçildiler.

Yapılan seçimler sonunda ihtisas komisyonları şu şekilde oluştu; İmar Komisyonu; Fatma Özgirgin, Hüseyin Uzun, Murat Tuna. Plan ve Bütçe Komisyonu; Şengül Sönmez, Coşkun Taşkın, Hasan Bodur. Resmi Daire Alım-Satım Komisyonu; Hilkat Parıltan, Musa Karaaslan, Hasan Bodur. Muhtaç Çocukları, Kadınları ve Engellileri Koruma Komisyonu; Şengül Sönmez, Müberra Uyar Karaca, Ali Kemal Çelik. Çevre ve Sağlık Komisyonu; Fahri Yaşar, Coşkun Taşkın, Basri Bayram Tezvaran. Trafik İhtisas Komisyonu; Nebi Gündüz, Ahmet Elman, Salih Şener. Kira Tespit Komisyonu; Ahmet Elman, Fahri Yaşar, Recep Sakızlı. Eğitim, Kültür, Sanat ve Spor Komisyonu; Müberra Uyar Karaca, Fahri Yaşar, Sedat Osmanoğlu. Jeotermal Komisyonu; Ahmet Özkoca, Bayram Kayahan, Salih Şener. Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu; Şengül Sönmez, Hilkat Parıltan, Recep Sakızlı. Turizm Komisyonu; Bayram Kayahan, Müberra Uyar Karaca, Recep Sakızlı. Tarım Hayvancılık ve Balıkçılık Komisyonu Ali Yılmaz Diker, Mehmet Ertaş, İsmail Doğdu. Hukuk Komisyonu Ahmet Özkoca, İsmail Cahit Erol, Ali Kemal Çelik şeklinde oluştu.

Yeni kurulan Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’ne Edremit Belediyesi’ni temsilen Ahmet Elman, Ali Yılmaz Diker, Musa Karaaslan seçildi.

4-7 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Aeneas’ın RotasıProjesi Çalıştayı kapsamında ki giderlerin belediye bütçesinden karşılanmasına karar verildi.

İmar ile ilgili konular İmar Komisyonu’na, diğer bazı gündem maddeleri de incelenmek üzere ilgili ihtisas komisyonlarına sevk edildi. Ayrıca komisyonlardan gelen raporlarda tek tek görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda her ay olduğu gibi işaret dili tercümanı görev yaparken ilçede yayın yapan Zeytin Fm radyosundan canlı olarak yayınlandı.

 

İlgili Terimler : , ,

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİ

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİEdremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 12. Hafta mücadelesinde

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİ

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİKuzey Ege’nin önemli turizm merkezlerinden Edremit bu yıl İzmir’de 12.’si

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDU

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDUÇekilişte talihliler belli oldu. Burhaniye Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN