Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit24°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Edremit Belediye Meclisi Önemli Konuları Karara Bağladı

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Edremit Belediye Meclisi Önemli Konuları Karara Bağladı
08 Ekim 2016
11.399 defa görüntülendi
Edremit Belediye Meclisi Önemli Konuları Karara Bağladı

Edremit Belediye Meclisi’nde Kararlar Oy Birliği İle Alındı

Edremit Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka, başkanlığında yapıldı. Toplantıda görüşülen 45 gündem maddesinden biri oy çokluğu, diğer 44’ü oy birliği ile kabul edildi.

Edremit Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısı Belediye Meclisi Toplantı salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka, başkanlığında yapılan toplantıda 33 ana gündem ve önergelerle gündeme alınan 12 madde olmak üzere toplam 45 madde görüşülerek karara bağlandı.

img_9651 img_9659

Belediyenin 2017 ve takip eden 2018-2019 Mali Yılına ait Bütçe Taslağının görüşülmesi için Bütçe Tarife Komisyonuna havalesine,

belediyemiz 2017 Mali Yılı Gelir Tarifesinin görüşülmesi için Bütçe Tarife Komisyonuna havalesine, Edremit Belediyesi ile Deve Güreşleri Derneğinin ortak hizmet projesi kapsamında 2017 Mali yılında yapacağı geleneksel “Deve Güreşleri” tarihinin belirlenmesi,

Amatör Spor Kulüplerinin “nakdi yardım” taleplerinin görüşülmesi için Eğitim, gençlik ve Spor Komisyonu’na havalesine,

Bölgede yapılacak çevre düzenlemesi amacı ile Özel mülkiyete ait Edremit Doyran Mahallesi, 107 ada,11 no.lu parselde yer alan 2 katlı kerpiç binanın, 5393 sayılı Belediye Kanununun 18. Maddesinin (e) fıkrası hükmü gereği satın alma işlemleri için Riyaset Makamına yetki verilmesine,

Karayolları Genel Müdürlüğü 14.Bölge Müdürlüğünün mevcut Edremit Çıkrıkçı Kavşağı ile ilgili yeniden hazırlanarak sunulan projenin İmar Komisyonuna havalesine,

Edremit’e mal olmuş yazar ve şair Sebahattin Ali tarafından kullanılmış, Hekimzade Mahallesi 78 ada, 11 parselde bulunan avlulu kerpiç ev niteliğindeki taşınmazı 5393 sayılı Kanununun 18 maddesinin (e) bendi hükmü gereği satın alma işlemlerinde Riyaset Makamına yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi.

İmar ile ilgili konular İmar Komisyonu’na, diğer bazı gündem maddeleri de incelenmek üzere ilgili ihtisas komisyonlarına sevk edildi.

img_9660

Ayrıca komisyonlardan gelen raporlarda tek tek görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda görüşülen gündem maddelerinden sadece birisi oy çokluğu ile geri kalan 44 madde ise CHP, AKP ve MHP’li üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı sonunda yürütülen hizmetler ve planlanan çalışmalar ile ilgili de bilgi veren Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Kaymakam Ali Sırmalı ile birlikte Ankara’da temaslarda bulunduklarını ve yeni Edremit Devlet Hastanesi’nin Askeri Hastane’nin bulunduğu alana yapılmasının kararlaştırıldığını söyledi.

Başkan Saka, ayrıca ilçe gündemini meşgul eden Edremit Belediyespor ile ilgilide açıklamalarda bulunarak, , eski yönetimler tarafından büyük bir borç yükü altında bırakılan ve hiçbir başarısı, tesis bulunmayan eski takımın yerine büyük, güçlü ve yepyeni bir Edremit Belediyespor’un oluşturulacağını söyledi.

Başkan Saka, “Meclisimizde aldığımız kararların Edremit’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Katılan tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ve izleyici olarak salonda bulunan yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Toplantıda her ay olduğu gibi işaret dili tercümanı görev yaparken Edremit’te yayın yapan Zeytin Fm radyosundan canlı olarak yayınlandı.

img_9662

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACI

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACIAK Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Dr. İdris Irmak, Edremit Huzurevi’ni

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ Körfez Edremit Servisciler Kooperatifi (KESKOOP) geçtiğimiz gün 1. Olağan

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDIEdremit Belediyesi tarafından kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN