Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit23°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Edremit Ak Parti’de İşler Karışıyor..!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit Ak Parti’de İşler Karışıyor..!
23 Kasım 2016
11.942 defa görüntülendi
Edremit Ak Parti’de İşler Karışıyor..!

Balıkesir’de geçtiğimiz ay içinde gerçekleştirilen Ak Parti’nin İl Toplantısında, il ve ilçelerde kongre yapılması yönünde karar alınması sonrasında, Edremit’teki Ak Parti’nin öne çıkan isimlerinin kongrede alınan karar doğrultusunda kongre yapılacakmış gibi yeni yönetim ekipleri hazırlığına başlaması ve isimlerin kulislerde yüksek sesle konuşulmaya başlanmasıyla işler iyice karışmaya başladı.

haber

ali-aydinliogluAk Parti Balıkesir Milletvekili aynı zamanda MKYK üyesi Ali Aydınlıoğlu’nun ilçelerde kongre yapılmasına sıcak bakmadığı, tam aksine atayacağı isimlerde yola devam edeceği yönünde kararı olduğunun duyulmasıyla, yönetime talip olan isimler ve Ak Parti tabanında rahatsızlık baş göstermeye başladı.

 

metin-orkcuAk Parti Edremit teşkilatında görevli Efraim Altay’ın kardeşinin Ak Parti’ye ailecek oy vermediklerini sosyal ağlarda yazmasıyla, yönetimde yer alan Alper Kahraman’ın geçmişte Ak Parti’ye oy vermeyeceklerini belirttiği yazışmaların haber olmasıyla, yönetimde görev alan Abdurrahman Bayram’ın oğlunun FETÖ elebaşısının yanında olduğunun ortaya çıkmasıyla, yine yönetimde yer alan Av. Ayşe Kayalı’nın kardeşinin FETÖ operasyonuyla tutuklanmasıyla, Ak Parti’nin mevcut ilçe yönetiminin iyiden iyiye yıpranmış olması, ilçe başkanı Metin Örkçü’ye sıkıntılı günler yaşattı. Devletin topyekün FETÖ mücadelesi verdiği ortamda yönetimdeki bazı isimlerin yakınlarının FETÖ operasyonlarına maruz kalması ve yaşanan skandal niteliğindeki olaylarla zor günler geçiren Metin Örkçü’nün görevine devam edip etmeyeceği konusunda belirsizlik sürerken, körfez teşkilatlarından sorumlu Aydınlıoğlu’nun mevcut yönetimde ısrarcı tavrı partinin gelecek günlerde daha da zor günler geçireceği öngörüsüyle değerlendirmelere neden olmakta.

 

murat-tunaAk Parti Edremit teşkilatının kurucu başkanı Özkan Kostak’ın parti üzerindeki etkisi herkesçe malum. Kostak’ın yeni yapılanma sürecinde etkin olup olmayacağına dair net bilgiler olmasa da, Meclis Üyesi Murat Tuna’nın belediye meclisindeki etkin tutumuyla izlediği politikalarla öne çıkmaya başladığı, olası yapılacak kongrede Kostak’ın, Murat Tuna’ya destek vereceği kulislerde konuşulan gündem konusu olmaya devam etmekte.

 

yahya-yavuzMevcut yönetimde görev alıp, sonrasında yönetimle ters düşerek beraberindeki arkadaşlarıyla yönetimden istifa eden Yahya Yavuz’un geçtiğimiz günlerde Ege Gündem Gazetesi’ne verdiği röportajda, kongre varsa ben de adayım sözleri, Yahya Yavuz’un görev almaya hazır olduğunu gösterdi. Yahya Yavuz ile özel sohbetlerimizde bu derece yıpranmış teşkilatın göreve devam ettirilmesinin partiye çok zarar vereceğini belirtmesi, kan değişikliğinin bir an önce yapılması gerektiğini belirtmesi, Ak Parti’nin Edremit’te geldiği noktanın ifadesinde yaşanan durumun özeti olarak değerlendirilmekte.

 

ozkan-kostakAydınlıoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı A.Edip Uğur ile olan çekişmesinin etkisi körfezdeki tüm teşkilatlara yansırken Edremit’te yaşanan sorunların nasıl çözüme kavuşacağı da merak konusu olmakta. Uğur’un Edremit’teki kolu olarak değerlendirilen Kostak’a karşı da cephe aldığı bilinen Aydınlıoğlu’un mevcut yönetimde birkaç isim değişikliği ile etmeyi düşünüyor olması ve yapılacağı duyurulan kongrenin yapılmayacağının anlaşılmasıyla Ak Parti’de yaşanan sorunların daha da büyüyerek devam edeceği öngörülmekte.

 

ali-aydinliogluAydınlıoğlu’nun “ben merkezli” izlediği siyaset ile teşkilatlarda yaşanan sorunların çözüme kavuşmasının mümkün olmadığını dile getiren bazı Ak Parti’li isimler, “Edremit’te Ak Parti’nin kaybetmesini izlemekten memnun olan kim varsa, kongreden kaçıyor demektir” diyerek sorunların çözümü konusunda sitemlerini dile getiren Ak Partililerin sesine kulak verilmezse, bugüne taşınan dünün sorunlarının, yarınlarda kangrene neden olabileceği değerlendirmeleri yapılmakta. Burhaniye’de Ak Parti ilçe başkanı ile Ak Partili belediye başkanının arasındaki sorunların alenen konuşulduğu, Havran’da Ak Parti ilçe başkanıyla Ak Partili belediye başkanının birbirleriyle bile görüşmüyor olması, Edremit’te 3’e bölünmüş yapılanmayla körfezde Ak Parti’yi hiç de parlak günlerin beklemediğini işaret etmekte. Sürecin gidişine neşter vurulmadıkça ve radikal çözümler alınmadıkça, tabanın feryadı duyulmadıkça, Ak Parti’nin körfezde yaşayabileceği hezimetin faturası elbetteki körfez teşkilatlarından sorumlu Mv.Ali Aydınlıoğlu’na kesilecektir.

 

Yargıtay Başkanı Rüştü Cirit’in de emekli olduktan sonra aktif siyasete katılacağı ve Burhaniye’den aday olacağı siyasi kulislerde konuşulmaya başlandığı günlerde, Burhaniye’nin gelecekte vilayet olacağı hatta Cirit’in de kabinede Adalet Bakanı olacak denilerek kulislerde gündem olmaya başladığı günlerde, Aydınlıoğlu’nun körfez teşkilatları üzerinde daha pozitif politikalar izlemesi beklenmekte.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACI

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACIAK Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Dr. İdris Irmak, Edremit Huzurevi’ni

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ Körfez Edremit Servisciler Kooperatifi (KESKOOP) geçtiğimiz gün 1. Olağan

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin Yanında

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin YanındaHazine ve Maliye Bakanlığının “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN