Dolar : Alış : 3.9170 / Satış : 3.9241
Euro : Alış : 4.6375 / Satış : 4.6459
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit17°CAz Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

EDİTÖR YAZISI

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » EDİTÖR YAZISI
14 Şubat 2017
1478 defa görüntülendi
EDİTÖR YAZISI

Referanduma ramak kala halkın referandumda neyi oylayacağından bile habersiz halde oluşu düşündürücü. Bu felaket tellalerinin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şeye yaramamakta. Burada Ak Partililere çok ciddi görev düşerken Ak Partili siyasilerin yerel basına ne kadar ihtiyacı olduğu bir kez daha ortaya çıkmış durumda. Köylere dağıtılan MADE İN EDİP AĞA menşeili gazetecikleri okuyup ciddiye alan bile yok. Ama hakkını teslim edelim, İzmir’de ofset baskı olduğu için bakanı bolca.

Körfezde FETÖ PDY ile mücadele etkin şekilde sürmekte. Devletin adli ve kolluk güçleri her gün operasyonlarını sürdürmekte. Bu operasyonlar sürerken geçmişte himmet verenler, Bank Asya’ya paralarını yatıranlar, çocuklarını FETÖ okullarında okutanlar, BYLOCK kullananlar devletimizin istihbarat kurumlarınca bir bir deşifre oldukça gözaltı ve tutuklamalar devam etmekte. Vatandaş olarak hepimize düşen, çevremizde FETÖ PDY ile bağı olduğunu düşündüğü veya şüphelendiği kim varsa, hepsini ihbar etmektir.

 

Madalyonun bir de öteki yüzü var. FETÖ PDY ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle ilan edilen OHAL kapsamında çıkartılan ilk KHK ile kapatılan dernekler ve üyelerinin durumları bulunmakta. Bunlara örnek olarak ESİAD ve AH-DER’i verebiliriz. ESİAD üyelerinin bir çoğu tutuklu veya adli kontrolle serbest bırakıldılar ve yargılanma süreçleri halen devam etmekte. AH-DER üyeleri ise görevlerine iade edildiler. Lakin AH-DER’in FETÖ PDY ile bağlantısı olması tespiti, KHK ile kapatılması ve akabinde TBMM’de yasalaşmasına rağmen hiç bir AH-DER üyesinin yargı önüne çıkartılmamış olması, tam aksine mükafatlandırma yapılırcasına, araya giren siyasi hatırların girişimleri ve çocukları FETÖ okullarında okumuş olduğu halde FETÖ ARAŞTIRMA KOMİSYON’larında görev yapanların gayretleriyle, görevlerine dönmüş olmaları endişelere neden olurken, vatandaşın FETÖ PDY mücadelesine olan inancını sarsmıştır. Vatandaş AH-DER konusunda madem ki FETÖ PDY ile bağı olduğu için bu dernek kapatıldı, buna rağmen tüm AH-DER üyeleri görevlerine iade edildi, FETÖ PDY ile bağı olan dernek binası ve binada bulunan masa sandalye mi diye ironik sorular sormakta.

 

Bunun yanında çocuğu FETÖ okulunda okumuş olmasına rağmen FETÖ komisyonunda görev alan kişinin, yine çocuğu FETÖ okulunda okuduğu gerekçesiyle işlem başlatılan bir memurun meslekten atılışına olan katkısı da düşündürücüdür. Kriter olarak FETÖ okulunda çocuk okutmak var ise o kişinin komisyonda ne işi var diye düşünmeden edemiyor insan.

 

Aslında madalyonun bir çok yüzü var. ESİAD üyeliği nedeniyle kaçmayıp tutuklanan ve adli kontrolle salınanlar mı daha günahkar yoksa adalet terazisinde tartılmaktan korkanlar mı, bunun cevabını yüce adaletimiz verecek.

 

Yıllarını fetö belası ile mücadeleyle geçiren hem eski asker, hem de gazeteci olarak benim adli makamlarımızan beklentimi dile getirmezsem kalemimden dökülen mürekkebi helal saymam.

 

Ezberbozan olarak yıllar öncesinde   “EDREMİT ADLİYESİNDE PARALEL YAPILANMA MI VAR” diye soran ben idim. KOM Amirliğinde görev yapan bazı fetöcü polislerin Edremit’teki işadamlarına “PARANIZI BANK ASYA’YA YATIRIN” diyerek baskı yaptığını, 2.Asliye Ceza Mahkemesindeki davamda kayıtlara sokan ben idim.

 

Darbe öncesi sürece kadar FETÖ PDY ile bağı tespit edildiği için kapatılan ESİAD’ın Midilli gezilerine götürülüp ağırlanan ve ESİAD’ı manşetlerine taşıyan medya için süreç işletilecek mi..?

 

FETÖ PDY elebaşısına gazetelerinde 2 tam sayfa methiye düzen, darbe sonrasında bile FETÖ PDY elebaşısına duyduğu sevgiyi “HOCAEFENDİ” diyerek yazanlar için de süreç işletilecek mi..?

 

Gün mahşer öncesinde ülkemizde tarihle hesaplaşma günüyse eğer başlatılmasını beklediğim süreçler ötelenirse eğer bence verilen mücadeleler heba olacaktır. Çünkü SUÇUN CEZALANDIRILMAMASI MASUMLARA EZİYETTİR.

 

Edip Ağa boz yap ile mahvettiğiniz Narlı Köyü yolunu tez zamanda yapmazsan seçim zamanı sakın köye gelmeyesin. Sana kimse çay bile ısmarlamaz bence.

İlgili Terimler : , , , ,

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOREdremit ilçesi Camivasat Mahallesi 28.Sokak içinde meydana gelen su patlağına

Adli Makamlara Suç Duyurusudur

Adli Makamlara Suç DuyurusudurBalıkesir ili Edremit ilçesinde devletin Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) emrine

KOL KIRILACAK AMA BU DEFA YEN İÇİNDE KALMAYACAK

KOL KIRILACAK AMA BU DEFA YEN İÇİNDE KALMAYACAKSon günlerde Ak Parti’li belediye başkanlarının istifa süreçleri son

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN