Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit23°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Edip Uğur Balıkesir Halkını 1 Yılda 1 Kattrilyon Lira Borçlandırdı..!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edip Uğur Balıkesir Halkını 1 Yılda 1 Kattrilyon Lira Borçlandırdı..!
02 Kasım 2016
11.301 defa görüntülendi
Edip Uğur Balıkesir Halkını 1 Yılda 1 Kattrilyon Lira Borçlandırdı..!

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirsa Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Balıkesir Halkını Borca İttiğini Açıkladı..!

b-31-10-2016-4125787616

Özel Bankalar ve İller Bankasından Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Ak Partili meclis üyelerinin oylarıyla alınan karardan sonra 1 Milyar borçlandırıldığını açıklayan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza “Bakın bizi halkımıza hizmet yapsın diyerek  görevlendirdiği Büyükşehir Belediye Meçlisi Toplantılarının % 75’ine Edip Uğur katılmamıştır. Uğur, Rotterdam başta olmak üzere bol bol yurt dışı gezilerine gitmekten toplantılara katılmadı. Balıkesir Halkını da borç batağının içine itti” dedi.

10157307_601312006611212_265904891_n

14384049_1177270785678898_2089630847_nHABER YORUM
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un seçim döneminde halka verdiği sözler ile bugüne kadar ortaya koymuş olduğu belediyecilik arasında dağlar kadar fark bulunmakta. Uğur’un borç ekonomisiyle ayakta tuttuğu büyükşehir belediyesi borç batağına sürüklenirken, Balıkesirlilerin gelecekleri ipotek altına alınıyor. BASKİ’de yapılan doğrudan temin hizmet alımlarının kapsamı hakkında bilgi edinmek isteyenlere, ticari sır diyerek cevap vermekten kaçınan belediyecilik anlayışını, düştükleri zor durumlarda savunmak da, Edip Uğur’un oğluna ait TV100 kanalına çıkartılan, büyükşehir belediyesinden maaş alan gazeteci danışmanlara kalıyor. Bu gazetecilerin çalıştıkları veya sahip oldukları gazetelerde de ısmarlama manşetler attırılarak pırasa sapı kesercesine faturalar kestirilip, Balıkesir halkına hizmet için tahsis edilen paralar ödeniyor. FETÖ PDY elebaşısı fettullah gülene sevgi ve saygı duyduğunu dile getiren Uğur’un fetö pdy’nin gerçek yüzünü idrak edebilmesi için ülkemizin terör örgütünce bombalanması gerektiği ortaya çıktı. Uğur’un siyasette eski olmasına rağmen halka hizmet verme ve siyasi öngörüdeki yetersizliği herkesçe konuşulan gündem konusu. Mensubu olduğu parti teşkilatlarına emri vaki çağrı ile fetöcü olmadığını açıklamak zorunda kaldığı basın toplantısına, körfez teşkilatlarından katılımın bile olmaması, Uğur’un Ak Parti’de eskisi gibi karşılığı olmadığına dair değerlendirmelere neden oldu. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın bu çıkışının boş yere olmadığını sağduyulu herkes bilmekte. Balıkesir’in geleceği için tehlike çanları çalarken Balıkesir Büyükşehir Belediyesini bankamatik zannedenlerin düğün dernek ortamındayız söylemlerinin hiçbir şekilde samimi olmadığını kamuoyu yakından takip etmekte. Mardin’e tayini çıkan eski valimiz Mustafa Yaman’a karşı kullanmış olduğu üslubun, devlet geleneği ile uzaktan yakından en ufak bir bağı bile bulunmazken, sarf etmiş olduğu sözler ve son dönemde psikolojisinin yıpranmasıyla aşağılayıcı ifadelerle söylemlerde bulunması, Edip Uğur’un suçluluk psikolojisi ile hareket ettiği şeklinde değerlendirmelere neden olmakta.

 

Sözün özü, bu gidişat Balıkesir’i bitirir. Yarınlarda borç batağına sürüklenen Balıkesir büyükşehir belediyesi için hesap sormaya kalkıldığında, hesap soracak Uğur’u bulamayacaksınız. Zaten bu yüzdendir ki, Uğur hesapsızca Balıkesirlileri borçlandırmaya devam ettirmektedir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin Yanında

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin YanındaHazine ve Maliye Bakanlığının “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…Balıkesir Gençlik Merkezimiz bünyesinde gençlerimizin boş vakitlerini farklı

MUHTARLARIMIZ, MERKEZİ İDARENİN ELİ AYAĞI, GÖZÜ KULAĞIDIR

MUHTARLARIMIZ, MERKEZİ İDARENİN ELİ AYAĞI, GÖZÜ KULAĞIDIRCHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, muhtarların devlet yönetiminin “kılcal

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN