Dolar : Alış : 5.3710 / Satış : 5.3807
Euro : Alış : 6.0755 / Satış : 6.0865
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit17°CSağanak Yağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Edip Bey Sen Önce Bankamatikten Maaş Ödediklerine Laf Geçir

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Altı Eylül » Edip Bey Sen Önce Bankamatikten Maaş Ödediklerine Laf Geçir
26 Eylül 2016
11.990 defa görüntülendi
Edip Bey Sen Önce Bankamatikten Maaş Ödediklerine Laf Geçir

17/25 Aralık süreci sonrasında FETÖ PDY elebaşısı için “FETTULLAH HOCAYA SAYGIMIZ VAR, SEVGİMİZ VAR” deyip, 15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrasında elinde bayrak, meydanlarda demokrasi savunucusu kesilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un danışmanları evlere şenlik yazılarıyla ve sosyal ağlardaki yorumlarıyla Edip Uğur’u bunlar mı kurtaracak dedirtmekte.

00

Aziz Han isimli gazeteci aynı zamanda Büyükşehir Arena Gazetesinin imtiyaz sahibi. Edip beyin bankaya yatırttığı maaşını bankamatikten çeken hizmet alımlı danışmanı Aziz Han, Ak Parti Burhaniye İlçe Başkanı Onur Bedir’in paylaştığı resmin altına öyle yorum yaptı ki, sormayın Edip Uğur’un düşmanı olsa Edip Uğur’a bu kadar zarar veremezdi.

01

Aziz Han gibi Edip Uğur’un hizmet alımlı gazeteci danışmanlarından Tarık Sürmelioğlu, köşe yazısında Ak Partililerin birbirlerini fetöcülükle suçlamaması gerektiğine dikkat çekmiş, bu tür girişimlerin Ak Partiye zarar verdiğini dile getirmişti.

03

Edip beyin bir danışmanı, kendi partililerinizi fetöcülükle itham etmeyin derken, Aziz Han kendi gazetesinde Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya yeni seçildiğindeki ziyaretteki resmi için “NE İŞİN VAR FETÖCÜLERLE” demişti.

02

Aziz Han bununla da yetinmeyip, Onur Bedir’in paylaştığı resmin altına Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu için “Ali Aydınlıoğlu’nun kimlerle saf tutacağı belli olmaz. Aydınlıoğlu’nun ipiyle siyaset kuyusuna inenlerin yinede yanlarına yedek ve sağlam bir ip daha almalarında fayda var. Ne de olsa bu dünya satış dünyası. Benden söylemesi…” diyerek, Edip Uğur’un kendi kalesine bir gol daha atma becerisini gösterdi.

 

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

Balıkesir’in duayen gazetecileri Emin Buldan ve Osman Yurdusev’in kararlı ve belgeli yayınları sonrasında “BEN FETÖCÜ DEĞİLİM” demek zorunda kalan Edip bey, birbirleriyle çelişen yazılara imza atan hizmet alımlı danışmanları yüzünden her gün daha da zor durumda kalmakta. Edip Beyin “BEN FETÖCÜ DEĞİLİM” demek için yolladığı sms içeriğinde her teşkilattan en az 3 kişinin toplantıya katılması zorunlu denilmesine rağmen o toplantıya katılan Ak Partili sayısının çok cılız olması, parti teşkilatlarının Edip beye bir mesajımıydı acaba…? Edip bey BEN FETÖCÜ DEĞİLİM demek zorunda kalırken, Edip beyin bir danışmanının birbirinizi fetöcülükle itham etmeyin sözleri sonrasında, Aziz Han’ın Ak Partili milletvekili için NE İŞİN VARDI FETÖCÜLERLE manşeti atması, akabinde Ak Partili ilçe başkanının paylaştığı resmin altında yaptığı yorum, Edip bey zaten zor durumda kaldı, ben de biraz sabote edeyim de çabuk alınsın görevden anlayışı mı hakim olduğu yönünde düşüncelere neden oldu..

 

FETÖ ELEBAŞISINA DARBE SONRASI HOCAEFENDİ DİYEN AZİZ HAN

Aziz Han’ın böylesi olaylarla anılması aslında yadırganmamakta. Geçmişte Körfezde Olay Gazetesi sahibi Necati Uytun’un yanında ekmek yiyen, işten ayrıldıktan sonra ilk yayınında Necati Uytun’u taş ocağı ile vuran Aziz Han, Edip beyin son günleri olduğu düşüncesine mi sahip oldu da, bir anda Edip beyi sabote edici yayınlar gerçekleştirmeye, Ak Parti milletvekiline saldıran yayınlar ve yorumlar gerçekleştirmekte acaba..? Üstelik Edip beyin o meşhur videosunun bir anda ülke gündemine girmesi sonrasında, darbe girişiminin üzerinden bir hafta geçer geçmez fetö elebaşısı için HOCAEFENDİ ibaresiyle övgü yapması kafaları oldukça karıştırdı.

 

ESKİ VALİYE KAPATILAN DERNEKLERİ GAMBAZLAYAN KİMDİ..?

Darbe girişimi öncesinde Balıkesir’de fetö ile bağı olduğu için kapatılan dernekler hakkında eski valimiz Mustafa Yaman’a bu dernekler ve üyeleri hakkında bilgileri veren çok aziz ve değerli ihbarcı acaba kimdi..? Bu sorunun cevabı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır.

 

Velhasıl Edip bey için süreç hiç de olumlu geçmezken, danışmanlarının birbirlerini inkar eden yayınlar ve yorumlar gerçekleştirmesi, Edip Uğur’u daha da sıkıntılara sokacaktır. Ak Parti Genel Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı Sn Binali Yıldırım bey, Balıkesir’de Edip beyin çevresinin çevirdiği bu işleri öğrendiği anda faturayı Edip beyden başkasına kesmeyecektir. Binali bey ne olursa olsun, kendi milletvekili için FETÖCÜ tabirini kullanan gazeteciyi de, danışmanlık yaptığı Edip beyi de bence hoş görmeyecektir. Sözlerimi zaman doğrulayacak veya yalanlayacak. Edip beyin dediği gibi zaman her şeyi gösterecek. Dün Edip beyi Arı Yağ’daki kaçak elektrik hadisesinde sekiz sütuna manşete taşıyanlar, genel yayın yönetmenliğini yaptığı Birik Gazetesinde manşet yapan Aziz Han, dönemin Anadolu Ajansı temsilcisi bugün Edip beyin danışmanı ve Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, konuyu kendi gazetesinde manşet yapan Tarık Sürmelioğlu’nun, bugün Edip beyin hizmet alımlı bankamatikten maaşlarını çeken danışmanları olması oldukça manidar. Edip bey sanki özel seçmiş danışmanlarını. Ama Binali bey bence çok daha özel ve radikal karar alacaktır bunca yaşananlara.

04

05

06

07

08

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Şeb-i Arus Tasavvuf Musikisi Konseri Mest Etti

Şeb-i Arus Tasavvuf Musikisi Konseri Mest EttiBalıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı

HEMŞEHRİLERİM ‘BENİM BELEDİYEM HER ZAMAN YANIMDA’ DİYECEK

HEMŞEHRİLERİM ‘BENİM BELEDİYEM HER ZAMAN YANIMDA’ DİYECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın belediyecilikte fark

BALIKESİR’DE KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEK

BALIKESİR’DE KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN