Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit24°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Edip Bey Ak Parti’ye daha ne kadar zarar vermeyi düşünüyorsunuz?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edip Bey Ak Parti’ye daha ne kadar zarar vermeyi düşünüyorsunuz?
01 Mart 2017
11.368 defa görüntülendi
Edip Bey Ak Parti’ye daha ne kadar zarar vermeyi düşünüyorsunuz?

AK PARTİ DUBLE YOLLARLA VATANDAŞI GÜLDÜRÜRKEN

EDİP AĞA BU YOLLARI NARLI KÖYÜNE LAYIK GÖRDÜ

Ak Parti vatandaşın karşısına yaptığı duble yollarla gururlu çıkarken, Balıkesir Büyükşehir

Belediye Başkanı A.Edip Uğur ise Edremit’in köylerinde yapamadığı yollarla anılmaktan kurtulamadı.

Edremit’e bağlı Narlı Mahallesi yolu resmen köstebek yuvasına dönüştü.

Geçen sene yol sorununu gündeme getirdiğimizde, Büyükşehir yarım yol yaparak sorunu çözmek yerine geçiştirmişti. Buna da şükür  diyen Narlı sakinleri, kanalizasyon hattı çalışması yapılması süresinde köstebek yuvasına dönüşen yol yüzünden perişan oldu.

Geçen sene dökülen sıcak asfalt 2 ay bile dayanamadan çökerken,yapılan asfalt yol harabeye dönüşmüştü.

Narlı Mahalle Muhtarı Ali Çatan köy sakinlerinin yol yüzünden ciddi huzursuz olduğunu ifade ederken, sorunu Büyükşehir Belediyesi yetkililerine aktardıklarını ve en kısa sürede sorunun çözülmesini beklediğini ifade etti.

Muhtar Çatan ile birlikte Ezberbozan olarak sorunu birlikte görüntüledik. Köstebek yuvasına dönen yolları fotoğrafladık. Yol boyunca tespit ettiğimiz kötü görüntülerin hepsinin yayınlamaya kalksak sayfalar yetmeyecek durumda. Yolun kötülüğü Narlı sakinlerince mizah konusuna bile dönüşmüş durumda. Körfez’de böbrek taşından şikayeti olan varsa  hemen bizim köye gelsinler. Köye çıkana kadar insanın böbreklerinde evelallah taş falan kalmaz diyerek birbirlerine takılmaktalar. Durum böylesi mizah noktasına bile taşınırken, Ak Parti’ye kurulduğu günden beri sürekli destek veren Narlı Köyü sanki birileri tarafından cezalandırılırcasına hak etmedikleri yolları kullanmak zorunda kalmış durumda. Narlı Köyü’nün aynı zamanda yaz mevsiminde körfeze gelen turistleri ağırlamadaki önemi de göz önüne alındığında, inatla yapılmayan, yarım yamalak yapılsa da hemen bir şeyler yapılarak bozulan yolu yüzünden bu köye turist gelmesi de istenmiyor olacak ki, turistlere  en azından zeytinyağı ve zeytin satması engelleniyor. Köyde bulunan 3 restaurant ile gezi yerleri kış mevsiminde bile eskiden ilgi odağı iken yolun köstebek yuvasına dönüşmesi sonrasında, hiç kimse milyonlarca lira vererek aldığı arabasını böylesi kötü yolda perişan etmek istemiyor. Köye turistte gelmeyince, köylü ne yağını ne de zeytinini satamıyor. Ak Parti’nin duble yollar konusunda gösterdiği performansı Edip Uğur’un Narlı’da gösterememiş olması oldukça düşündürücü.

Belediye seçimleri süresinde köylüden 5 yıllık geçiş süreci boyunca su parası alınmayacağını açıklayan Edip Uğur’un Narlı sakinlerine daha ilk seneden yolladığı su faturaları da oldukça manidar durum.

Ak Parti’nin Edremit İlçe Teşkilatındaki görev alanların zaman zaman Narlı Köyü’ne yaptıkları ziyaretlerde de konunun gündeme gelmesi karşısında, parti idarecileri bile Edip Uğur yüzünden zor durumda kalırken, Edip Uğur’un BEN YAPTIM OLDU mantığıyla sürdürdüğü belediyecilik anlayışının , Ak Parti’nin sırtına atılmış bıçak darbesi olup olmadığıda ayrı bir tartışma konusu oldu.

EDİP UĞUR’A SESLENİYORUZ ;
İster beğen ister beğenme Edip Bey yapamadığın yolları gündeme taşımamızı. Biz işimizi yapıyoruz. Keşke sizde işinizi doğru yapmış olsaydınız da bizde burada icraatlarınızın haberini yayınlayabilseydik. Geçtiğimiz yıl Narlı köyünün hem yol hem de su sorununu defalarca gündeme getirdik. Su sorunu hala çözülemedi. Geçtiğimiz ay bütün köylüyü 1 ay boyunca susuz bırakma başarısına imza atan BASKİ sizin emrinizde. Borular donmuş açtıracağız masalıyla dile kolay 9 gün insanları perişan ettiniz. Narlı Köylüsünü 9 gün boyunca tuvaletlere elleriyle dışarından taşıdıkları damacana sularla sokup çıkardınız. Yarım yamalak bir yol yaptınız. Hadi sesimizi çıkarmayalım dedik. Sustuk. Yaptık dediğiniz yol 2 ay dayanmadan göçtü. Arabalar, yaptık dediğiniz yarım yamalak asfaltlarda hoplaya zıplaya ilerledi. Sizin sayenizde köyde aracı olan herkes arabasının ön takımlarını sıfırlamak zorunda kaldı. Buna bende dahilim. Şimdi de kanalizasyon döşeme bahanesiyle yolumuzu iyice mahvettiniz. Sayenizde köyümüze gelen giden, sen ben bizim oğlan kaldık.

Sorarım Edip Bey size; Siz Ak Parti’den intikam mı almaya çalışmaktasınız?

Kamil Saka neredeyse köye her hafta gelirken sizin gölgeniz bile görülmedi. Referandum süresinde köye gelip, size şu hizmetleri getirdim diyecek yüreğiniz var mı ?

Ak Parti’ye daha ne kadar zarar vermeyi düşünüyorsunuz?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACI

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACIAK Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Dr. İdris Irmak, Edremit Huzurevi’ni

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ Körfez Edremit Servisciler Kooperatifi (KESKOOP) geçtiğimiz gün 1. Olağan

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin Yanında

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin YanındaHazine ve Maliye Bakanlığının “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN