Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit25°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

DÜNYAMIZ…!

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » DÜNYAMIZ…!
22 Mayıs 2017

Bing Bang teorisine göre evrenin 15 milyar yıl önce meydana geldiği ve dünyanın oluşumu ise, bu 15 milyar yılı , bir yılmış gibi düşündüğümüzde, yılın son dakikalarında yaşanılır dünyanın, son saniyelerinde canlıların oluştuğu bilimsel teori ve deneylerle kabul görmüştür.

 

Canlılığın oluşması için 15 milyar yıllık bir evrim geçirilmiş, bugünün medeniyetine ulaşılması için de, ilk tarım toplumundan bugüne 3000 yıl civarında geçmiştir.

Dünya son yıllarda ise anormal bir hızla değişmektedir. Dünya kaynakları kısıtlı ve alanı değişmez ve sabit büyüklükte olmasına rağmen, nüfus hızla artmakta, tüketim gelişen teknolojiye bağlı olarak çeşitlenmekte ve de korkunç bir hızla artmaktadır.

 

İnsan ihtiyaçları ilk zamanlar karnını doyurmakla sınırlı iken, şimdilerde otomobil ev eşyaları, özel iletişim araçları vs çoğaltabilirsiniz.

 

İnsanların üretim ve tüketim alışkanlıkları değiştikçe, insan davranışları ve ilişkileri de hızla değişmektedir. Cep telefonundan birbirine aşık olup, cep telefonları ile konuşarak vakit geçirmek artık normal bir durum olmuştur. Her şeyin hızı artmıştır. Dolaysıyla insan uçakla dünyanın her yerine noktasal olarak gidebilmekte ama hızla giden bir trenin penceresi önünden hızla geçen görüntüler gibi çok yakınında olanları görmekten uzak kalmıştır.

 

İnsanoğlu hızla tüketir ve tüketimini çeşitlendirirken, sanayisinin artıkları ile de dünyayı hızla kirletmektedir…

 

Bütün bu hızlı ve tüketime dayalı yaşamın motoru enerjidir. Enerji kaynakları tükendikçe de geldiği noktadan geri dönmeyecek olan insanoğlu, olası bir kazada dünyayı felaketin eşiğine getirecek atom enerjilerini devreye sokmaktadır…

 

Dünyamız evren de bir nokta bile olamayacak kadar küçüktür. Belkide evren de tek canlıyız. Birbirimizi yok ederken aslın da dünyamızı yok ediyoruz. İnsanoğlu el ele verip kendinin değil dünyasının ömrünü uzatmalıdır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sevinç Mercan

Sevinç Mercan

Son Yazıları

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN