Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit30°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Dsi Reşitköy Barajı İçin İncelemeler Yapmak Üzere Burhaniye’ye Geldi

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » Dsi Reşitköy Barajı İçin İncelemeler Yapmak Üzere Burhaniye’ye Geldi
16 Ekim 2016
11.727 defa görüntülendi
Dsi Reşitköy Barajı İçin İncelemeler Yapmak Üzere Burhaniye’ye Geldi

Burhaniye Reşitköy Barajı’nın yılsonu itibariyle ihaleye çıkacağını müjdeleye Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye’de Devlet Su İşleri (DSİ) Balıkesir Bölge Müdürü Erol Şenöz ve heyetini Burhaniye’de ağırladı.

1957 ilk adımları atılan ancak uzun yıllardan beri yapılıp yapılmayacağı yılan hikâyesine dönen Burhaniye Reşitköy Barajı’nın yılsonu itibariyle ihaleye çıkarılacağı duyuruldu. Müjdeyi bizzat DSİ Barajlar Şube Müdürü Necati Ercan’dan alan Başkan Uysal sevindirici haberi Burhaniyeliler ile paylaşmıştı.

İhalenin yapılacağı müjdesinin ardından bölgede incelemelerde bulunmak üzere Burhaniye’ye ziyarete gelen DSİ Balıkesir Bölge Müdürü Erol Şenöz ve beraberindeki heyeti, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ağırladı.

img_2542  img_2543

Bölgede yapılacak olan işler hakkında bir nevi ön keşif için, maiyetinde teknik ekibi ve ilgi müdürleri ile Burhaniye’ye gelen Erol Şenöz Burhaniye Belediye Başkanı ile de istişare de bulundular. Ayaklı Mesire Alanında DSİ heyetine verdiği yemekte, Barajın yapılacağı bölgede kalan Kırsal Mahalle Muhtarlarını da ağırlayan Başkan Uysal muhtarların merak ettiği cevapları birinci ağızdan duymalarını sağladı. Yemeğe ayrıca Burhaniye Ak Parti İlçe Başkanı Onur Bedir, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç, ve Burhaniye Belediyesi Daire Müdürleri katıldı. Teknik ekipten gerekli bilgileri ve merak edilenleri direkt yetkililere sorma imkânı bulan mahalle muhtarları, Başkan Uysal’a, yılan hikâyesine dönen Reşitköy Barajının da Burhaniye’ye kazandırılmasını sağladığı için teşekkürlerini sundular. Başkan Uysal Reşitköy Barajının ihaleye hazır hale gelmesinden duyduğu mutluluğu ifade ederken Reşitköy Barajı’nın Burhaniyemize kazandırılmasını sağlayan devlet büyüklerine ve emeği geçen herkese, kendisini bu konuda yalnız bırakmayan Burhaniye’nin bütün dinamiklerine minnetlerini iletti. DSİ Bölge Müdürü Erol Şenöz ve ekibi baraj sınırları içinde kalan kırsal mahalle muhtarlarının eşlik etmesiyle birlikte bölge de incelemelerde bulundu.

Kaydet

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILAR

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILARMHP’den istifa ederek okyanus ötesinin kalemşör tetikçisi Emre Uslu’nun methiyelerine

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?   24 Haziran

DÜNYANIN TÜM RENKLERİ BURHANİYE’DE BULUŞUYOR

DÜNYANIN TÜM RENKLERİ BURHANİYE’DE BULUŞUYORBurhaniye, 29 Nisan 2018 Pazar günü Balkan ülkelerinden gelecek 500’e yakın

RastgeleSeçilen İçerik
BURHANİYE FIRSAT TEPTİ

14 Şubat 2017

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN