Dolar : Alış : 3.7816 / Satış : 3.7884
Euro : Alış : 4.6527 / Satış : 4.6611
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit14°CSağanak Yağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

DEVLETİN MALI DENİZ…!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » DEVLETİN MALI DENİZ…!
24 Ekim 2017
11.404 defa görüntülendi
DEVLETİN MALI DENİZ…!

Tarih 26 Mayıs 2017. Yer Edremit Cennetayağı Mahallesi Çıkrıkçı yolu üzeri. 34 NH 7107 plakalı araç Edremit TSM (Toplum Sağlık Merkezi) emrindeki araçtır.

Devlet bu aracı TSM’ye tahsis ederken ASM (Aile Sağlık Merkezleri)’nin ihtiyaçları doğrultusunda, deniz suyu ve içme suyu analiz ve kontrollerinde numune almak için, işyerlerinde sigara denetim faaliyetlerinde, Kanser Tarama hasta taşımalarında, gebe ve çocuk takiplerinde ve bir çok faaliyette kullanılmak üzere tahsis etmişken, aracı kullananlar işleri bittikten sonra aracı kanun ve mevzuat gereği görev binasına getirmek yerine neden farklı yerlere götürüp aracı park etmekteler?

Bu araç devletin görev tanımı kapsamında kullanılması gerekirken aracı kullananların şahsi emirlerine mi tahsis edilmişlerdir ki, Edremit merkezdeki görev binası yerine aracı kullananların keyiflerine göre Altınoluk’a veya Zeytinli’ye park edilmektedir? Bu araç yoksa aracı kullanan personellerin evlerinin önünde şahsi kullanım maksadıyla hazır kıta bekleyen makam aracımıdır?

Tarih 21 Ekim 2017. Yer Altınoluk İskele bölgesi. 10 DS 375 plakalı resmi araç. Edremit TSM emrinde, bir önceki araçtaki ifade ettiğimiz görev tanımlamasındaki işlerin gerçekleştirilmesi için tahsis edilmiş araçtır.

Bu araç ta görev bitimi sonrasında Edremit’teki görev binası önüne çekilip park edilmesi ve teslim edilmesi gereken araç olduğu halde neden Altınoluk İskele bölgesinde izbe sokaklarda park edilmiştir? Gece yarısı bu araç park edilmiş ve sabaha kadar bu araç park yerinde kalmıştır. Bu aracı kullanan görevli aracı Edremit’teki görev binasına aracı getirip park etmesi gerektiği halde Altınoluk’ta aracın sabahlamasına müsamaha gösteren Edremit TSM yetkilisi ve Balıkesir İl Halk Sağlığı Müdürü neden gereken tedbiri almamaktadır?

Tarih 22 Ekim 2017. Yer yine Altınoluk İskele bölgesi. 10 DS 375 plakalı araç yine Altınoluk İskele bölgesinde gece yarısı park edilip sabaha kadar araç park edildiği yerde kalmıştır. Balıkesir İl Halk Sağlığı Müdürü ve Edremit TSM yetkilileri bu aracın Edremit’teki görev binasına getirilip getirilmediğini hiç mi takip etmemişlerdir? Görev bitiminde bina önünde olması gereken aracın bina önüne getirilip getirilmediğini hiç mi merak etmemişlerdir?

Aylardır bu konuda haber merkezimize gelen ihbarlar sonrasında fırsat buldukça araçların görev dışı kullanılıp kullanılmadığının araştırmasını yaptık. Yaptığımız araştırmalar sonrasında devletin vatandaşına hizmet için tahsis ettiği bazı araçların, iyi niyetli olmadıkları ortada olan bazı görevlilerce araçların keyfi kullanıldığı yönünde ciddi şüphelere sahip olduk. Bu nedenledir ki başta Balıkesir Valimiz Sn Ersin Yazıcı ve Edremit Kaymakamımız Sn Ali Sırmalı olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğünün bu konuda inceleme başlatmasında kamusal yarar görüyoruz.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYOR

ÇULGATAY AK PARTİ’YE EDREMİT’TE ZARAR VERİYORAk Parti Edremit İlçe Teşkilatının kongresinde akraba-hısım ne varsa çoğunu

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?Yılan hikayesine dönen Altınoluk Astım Hastanesi projesi bir türlü tamamlanmak

BALIKESİR’DE HANGİ MASAJ SALONUNDA FUHUŞ KAYDA ALINDI..?

BALIKESİR’DE HANGİ MASAJ SALONUNDA FUHUŞ KAYDA ALINDI..?Balıkesir ilinde masaj salonu adı altında fuhuş yaptığı video kaydına alınan

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (5)