Cum. Tem 19th, 2019

Aylar: Ağustos 2018

SİLAJLIK MISIRLAR HAYVANCILARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün, ilçede hayvancılıkla
uğraşan düşük gelirli vatandaşlara destek olmak amacıyla hayata geçirdiği proje
kapsamında, 250 kişiye 1’er ton mısır silajı dağıtımı yapıldı. İlçe Gıda, Tarım ve
Hayvancılık Müdürlüğü’nde sisteme kayıtlı kişilerin listesi incelenerek ve mahalle
muhtarlarından görüş alınarak, kırsal mahallelerde ikamet eden düşük gelirli
vatandaşlara yapılan dağıtım, Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM)
gerçekleşti.

Susurluk İçme Suyu Arıtma Tesisi Faaliyete Geçti

BASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan Susurluk İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatıyla ilgili olarak BASKİ Genel Müdürü Talat Özen, Genel Müdür Yardımcıları Ali Seyfi Küçükgöncü, İzzet Günal ve Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı Erdoğan Güzgün sahada teknik bir incelemede bulundular.

Karesispor ile geleceğe yatırım

4 yılda 33 bin öğrencinin mezun olduğu, 2018’de ise 11 bin öğrencinin mezun olarak sertifika aldığı Karesi Spor Okulu’nun mezuniyet töreninde konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere yatırım yapıyoruz” dedi.

Ezberbozan Mecmuası Sayı-71

Ezberbozan Mecmuasının 71 nci sayısında Edremit 2.Kitap Fuarında tartışmalara neden olan Barbaros Şansal, Balıkesir’de tehdit ve şandajdan yargılanan gazeteci Emin Boldan, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve daha bir çok haber konusu sizleri bekliyor

BURHANİYE’DE 5 BİN ÇÖP KONTEYNERİ YIKANIYOR

Burhaniye Belediyesi, Kurban Bayramı’nın ardından temizlik ve dezenfekte çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde kurulan kurban kesim alanlarında yaptıkları kapsamlı temizlik ve dezenfekte çalışmalarının ardından, merkez ve kırsal mahallelerde bulunan 5 bin çöp konteynerini de yerinde yıkamaya başladı.

ATA OYUNLARINI ROMANYA’DA ÖĞRENDİLER

Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi, Romanya’da yaşayan Türk gençlerine Türk kültürü ve Türk Halk Oyunları ile ilgili eğitim vermek üzere Bükreş’teydi. Kampta, Romanya’da yaşayan farklı yaş gruplarındaki 50 Türk gencine eğitim verildi.

Translate »