Dolar : Alış : 5.3710 / Satış : 5.3807
Euro : Alış : 6.0755 / Satış : 6.0865
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit15°CSağanak Yağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ÇOCUKLARIMIZ VE TORUNLARIMIZ ÖZGÜR BİR TÜRKİYE’DE YAŞASIN

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » ÇOCUKLARIMIZ VE TORUNLARIMIZ ÖZGÜR BİR TÜRKİYE’DE YAŞASIN
03 Nisan 2017
11.052 defa görüntülendi
ÇOCUKLARIMIZ VE TORUNLARIMIZ ÖZGÜR BİR TÜRKİYE’DE YAŞASIN

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın İvrindi ve Burhaniye’de “hayır”ı anlatmaya devam etti. İvrindi’de halkla buluşan Akın halk pazarını da ziyaret ederek pazar esnafı ve alışveriş yapanlarla sohbet etti.

Anayasa değişikliği konusundaki görüşlerini paylaşarak neden “hayır” denilmesi gerektiğini anlatan Ahmet Akın “gittiğim her yerde pazar yerlerine özellikle uğruyorum. Burada abilerimiz ve ablalarımızla çok samimi sohbetler yapıyoruz. Kaygılarımız ortak. Derdimiz vatanımız ve geleceğimiz. Hepimiz çocuklarımızın ve torunlarımızın daha müreffeh ve özgür bir Türkiye’de yaşamasını istiyoruz. Ekonomik gelişmesini sağlamış, insanlarının iş aş derdi olmadığı bir ülkede yaşamak hepimizin ortak temennisi. Bunun da tek adam rejimi ile değil, özgürlük ve demokrasi ortamında mümkün olduğunu biliyoruz. Onun için kapı kapı, mahalle mahalle, sokak sokak dolaşıp tek adam dayatmasına “hayır” denilmesini istiyoruz” dedi.

TEK ADAM REJİMİ EMEK HAKLARINI GERİLETİR

İvrindi de bir atölyeyi de ziyaret ederek burada çalışan işçilerle bir süre sohbet eden Akın “değerli emekçi kardeşlerim, bu anayasa değişikliğinde sizlere daha iyi bir gelecek vadeden herhangi bir hüküm görebiliyor musunuz? Göremezsiniz çünkü yok. İşçi hakları demokrasilerde gelişir. Tek adam rejiminde emek hakları geriler. Dünyadaki tüm örneklerinde böyle olmuştur. Bakın daha 16 Nisan gelmeden açıkladılar. Kıdem tazminatı uygulamasını kaldıracaklarını söylediler. Fona devredeceklermiş. Bu AKP nin uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı bir proje. Ama parlamento muhalefetinden çekindikleri için getiremiyorlardı. Referandum istedikleri şekilde sonuçlanırsa ilk bunu yapacaklar. Tamamen size ait olan tazminatları daraltarak bir fona devredecekler. O fonların nasıl kullanıldığını, içinin nasıl boşaltıldığını herkes biliyor. Taşeron işçilere kadro vereceklerini söyleyip durdular. Ama ortada hiçbir şey yok. Unuttular, Unutturdular. Böyle bir niyetlerinin olmadığı ortaya çıktı. Bu anayasa değişikliği emeği ile geçimini sürdürenler için hak kayıpları demektir. Onlara hiçbir şey getirmiyor, aksine işçilerin kazanımlarını tehlikeye atacak altyapı kuruluyor. Emekçi halkımız bu tek adam rejimini güçlü bir şekilde reddetmelidir” dedi.

HALKIMIZLA EL ELE, OMUZ OMUZA DEMOKRASİMİZİ KORUYACAĞIZ

İvrindi’den Burhaniye’ye geçen Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ilçe örgütü ile birlikte “hayır” çalışmasını burada sürdürdü. Barezli ve Kızıklı mahallerinde hemşerilerine “hayır” anlatan Akın, daha sonra Ören ve İskele mahallelerinde sokak sokak gezerek çalışma yaptı. Akın yaptığı açıklamada “ Devletin tüm olanaklarını ve gücünü kullanarak propaganda yapıyorlar. Biz mütevazi olanaklarımızla, partililerimizin fedakarca çalışmalarıyla “hayır”ı anlatıyoruz. Buna bile tahammülleri yok . İstanbul’da ve daha pek çok yerde pankartlarımız indiriliyor, hayır çalışması yapan arkadaşlarımız tehdit ediliyor, basın yayın organları üzerinde baskı kurdukları için “hayır” çalışmaları halktan bu şekilde gizleniyor.  Bütün bunları yapanların demokrasiden söz etmeleri ise çok komik oluyor. Biz halkımızla ele ele, omuz omuza demokrasimizi koruyacağız. Egemenliğimizi koruyacağız, tek bir kişiye devretmeyeceğiz. Getirmek istedikleri rejimle; her konuda yetkili bir kişi olsun, bu kişi hiçbir şekilde denetlenmesin, istediğini yapsın, kafasına göre ülkeyi yönetsin, beş yıl sonra seçimde halk beğenmezse gitsin isteniyor. İşin özü budur. İstenilen budur. 16 Nisan’da bunu oylayacağız. Ben uzunca bir süredir gece gündüz, hiç ara vermeden alanlardayım. Halkımızın içindeyim. Mutlulukla görüyorum ki halkımız buna izin vermeyecek. Balıkesir referandumda demokrasiye ve cumhuriyete her zaman olduğu gibi sahip çıkacak” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

GENÇLİK MERKEZİ KAYITLARI BAŞLADI

GENÇLİK MERKEZİ KAYITLARI BAŞLADIBurhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi 2019 kış sezonu için kurs kayıtları başladı.

ESKİ DÜĞÜN SALONU RESTORE EDİLİYOR

ESKİ DÜĞÜN SALONU RESTORE EDİLİYORBahadınlı mahallesinde atıl durumda olan eski düğün salonunu elden geçiriyor. Burhaniye’nin

KARADERE MAHALLE KAHVEHANESİ YENİLENİYOR

KARADERE MAHALLE KAHVEHANESİ YENİLENİYORKöy iken Mahalle statüsüne geçen kırsal mahallelerde halkın yoğun olarak kullandığı

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN