Dolar : Alış : 5.4401 / Satış : 5.4499
Euro : Alış : 6.2291 / Satış : 6.2404
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit7°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CHP KARESİ İLÇE BAŞKANI ONUR AYAN; KARESİ’DE AÇIKARA FARKLA “HAYIR” ÇIKACAK DEDİ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » CHP KARESİ İLÇE BAŞKANI ONUR AYAN; KARESİ’DE AÇIKARA FARKLA “HAYIR” ÇIKACAK DEDİ
20 Mart 2017
CHP KARESİ İLÇE BAŞKANI ONUR AYAN; KARESİ’DE AÇIKARA FARKLA “HAYIR” ÇIKACAK DEDİ

CHP Karesi İlçe Başkanı Onur AYAN; ‘HAYIR’  için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Önce köy kahvelerinde ve ardından ev ziyaretlerinde bulunan AYAN, geçtiğimiz tüm hafta boyunca örgütüyle beraber karesi köy ve merkez esnafını ziyaret etti.

Tek tek esnafla sohbet eden AYAN, vatandaşlarla sohbet ederek onları dinledi,neden HAYIR demeliyizi şahsına münhasır deneyleriyle ve ifadeleriyle anlattı. AYAN sözlerinde şu ifadeleri kullandı.“Biz tek adamlığa karşıyız, Rejim değişikliğine HAYIR demenizi bekliyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve kurduğu Cumhuriyete sahip çıkmanızı istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz vatandaşlarımıza NEDEN HAYIR DEMELİYİZİ alnımız açık anlatırız ama evetçiler bunu nasıl anlatacak? Türkiye Cumhuriyeti’nin yıllardır kazanmış olduğu demokrasiye yakışmayan, özgürlüklere yakışmayan, hakka ve hukuka yakışmayan bir yöntemle anayasa değişikliği dayatıldı. Türkiye Cumhuriyeti bir referandumla cumhuriyetin temel değerlerini, rejiminin değiştirileceği referandumla karşı karşıya kaldık. Halkın bunu kabul etmesi, tek adam rejiminin kabul etmesi mümkün değil. Türk halkı demokrasiye inandı, seçimlere inandı, istediği vekili seçmeye inandı, istediği belediye başkanının belediye meclis üyesini sandıklara, Türk bayraklarıyla kendi siyasi partilerinin bayraklarıyla giderek seçime alıştı. Fakat şuan farklı bir döneme; Tek adam rejimine giriyoruz. Bu rejimde de bizi en rahatsız eden konulardan iki tanesi; Cumhurbaşkanı istediği kadar cumhurbaşkanı yardımcısı atayacak. Ve hiçbir şekilde yeni anayasada yeni taslakta cumhurbaşkanına atayacağı başkan yardımcılarıyla ilgili herhangi bir kriter yok. Atayacağı kişi üniversite mezunu olabilir, lise mezunu olabilir diye bir kriter yok, okuma yazması var mı diye bir kriter yok. Cumhurbaşkanı; yardımcısını kendisine yakın bir örgüt mensubu olarak alabilir, tarikat ile alakası olabilir, cumhurbaşkanı vekâletini verdiği yurtdışına gittiği zaman, cumhurbaşkanını temsil edecek. Cumhurbaşkanı yardımcısı oğlu olabilir, damadı olabilir, kızı olabilir. Türk Halkının seçmediği bir insan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını, başkanı temsil edecek, hükmedecek. Bu,devleti parti devleti yapma projesidir. Şuan Türkiye Cumhuriyeti  Devleti’ni parti devleti yapma konusunda yapılmış büyük bir çalışmadır. İkinci ise Milletvekili sayısı artacak. Yazık günah, 180 milyon civarında bu irade 50 milletvekilinin maliyeti var devlete. Onların maaşlarını biz veriyoruz, siz veriyorsunuz.Niye 600 milletvekili? Bunun cevabını bekliyoruz.

 

EVLER TEK TEK GEZİLEREK HAYIR ANLATILDI

 

Ardından CHP Karesi Kadın Kollarıyla birlikte ev ev dolaşarak HAYIR çalışmalarına devam ettiler. Karesi İlçe Örgütü kırsal da kıraathaneleri ve evleri tek tek gezip, ev halkına neden hayır dememiz gerektiği  anlatılar. HAYIR diyeceğiz diyen birçok vatandaş ile birlikte olduklarını ve bundan mutluluk duyduklarını ifade eden AYAN, bunun yanında, biz evetçiyiz diyen vatandaşlarımıza da düşüncelerinden dolayı saygı duyduğumuzu ve yinede son kez düşünmelerini onlardan istedik. Kararsız olan insanlarımıza neden “Hayır” demeliyiz açıklayıcı bilgiler vererek broşürümüzü bıraktık. CHP Karesi’de açık ara HAYIR çıkacak biz buna inanıyoruz. Gezdiğimiz mahallelerde,evlerde ve kahvelerde vatandaşlarımız “Hayır”ı destekliyor.Tek adam rejimine hayır diyoruz diyorlar.

 

BU BİR SİYASİ PARTİ SEÇİMİ DEĞİLDİR

 

Biz CHP Karesi örgütü olarak gittiğimiz her yerde siyasi bir partinin üyeleri olarak gelmediğimizi, ülkesini,vatanını,bayrağını seven ve geleceğimizi Tek Adam zihniyetine bırakmamak için geldiğimizi ve HAYIR demeliyizi anlatıyoruz.Bu, bir siyasi partinin seçimi değildir; bu, başka bir seçim de değildir. Bu, hak arama,özgürce yaşama, kimlik sorgulaması yapmadan, kılık kıyafet sorgulaması yapmadan, inanç sorgulaması yapmadan yaşamak için geleceğimiz için çok önemli bir referandumdur.

 

ÇOK BÜYÜK FARKLA KARESİ’DE REFERANDUMDAN “HAYIR”ÇIKACAK

CHP Karesi İlçe Başkanı Onur AYAN; Karesi’de çok büyük farkla HAYIR çıkacağına inanıyorum. Karesinin her köşesinde gerek broşürlerimizi dağıtarak gerek kahvelerde gerek ev ev dolaşarak vatandaşlarımıza tek tek HAYIR’ı anlatmak, insanlarımıza duyurmak zorundayız. Bugüne kadar gitmediğimiz köy kalmadı, bizlere kapılarını açan birçok eve girdik. Tüm CHP Karesi örgütümüz bunun bilincinde olarak çalışmaya son hızla devam ediyor. Kadın Kollarımızı, Meclis üyelerimiz ile çalışmalarımıza gece gündüz devam edeceğiz.Bu anayasa bizim temelimize aykırıdır.Demokrasi, cumhuriyet kavramları kaldırılıyor” sözlerini ifade ederek vatandaşları bilgilendirdi.

 

Hits: 0

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Yücel Yılmaz’dan Havran’da hasta ziyareti

Yücel Yılmaz’dan Havran’da hasta ziyaretiBalıkesir Havran ilçesinde Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Bakan Kurum Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti

Bakan Kurum Büyükşehir Belediyesini Ziyaret EttiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret için geldiği Balıkesir’de

Kafaoğlu: “Türkiye’ye Özgüven Geldi”

Kafaoğlu: “Türkiye’ye Özgüven Geldi”Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu 1. Olağan Genel Kurulunu

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Translate »
Translate »