Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit23°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CHP Dersimli Kemal’in Yanlış Politikalarıyla Batmaya Mahkumdur

Ana Sayfa » Haberler » Manşet » CHP Dersimli Kemal’in Yanlış Politikalarıyla Batmaya Mahkumdur
25 Kasım 2016
11.261 defa görüntülendi
CHP Dersimli Kemal’in Yanlış Politikalarıyla Batmaya Mahkumdur

TBMM’de Atatürk tablosu kaldırılmasına toplumun her kesiminde tepki gelmişti. CHP’li vekiller bu olayı siyasi şova çevirip Atatürk’ün tablosunu asarak ne kadar büyük (!) Atatürkçü olduklarını ispatladıklarını zannederken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ile bağları olmadıklarını bir kez daha ortaya koydular.

chpliler-1

ATATÜRK YAŞIYOR OLSA BU CHP’LİLERİ MECLİSTEN KOVARDI..!
Türkiye Cumhuriyeti Devletini yedi düvelin işgalini kovarak kuran Gazi Mustafa Kemal’in devlet ve millet üzerine koyduğu temel değerlerle CHP’nin uzaktan yakından bağı kalmaması, adında HALK geçen partinin Halktan her geçen gün uzaklaşması, son şovlarıyla bir kez daha ortaya çıktı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugün yaşıyor olsa, şoven siyaset izleyen CHP’lileri meclisten kovardı bence.

chpliler-2

FEDERASYON TARTIŞILMALI DİYEN LİDERLE ATATÜRKÇÜLÜK
Türkiye Cumhuriyeti Devleti üniter devlet yapısı üzerinedir. Bu temelle kurulan devletimizin başkanlık tartışmalarının yaşandığı ilk günlerde, federasyon sistemi tartışılmalıdır diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ne kadar Atatürkçü olduğu, CHP’nin meclisteki temsille ortaya çıkmakta. Yıllardır iktidar olma hayali bile kuramayan lider anlayışıyla, ana muhalefet olmaktan öteye varamayan siyaset anlayışının tosladığı duvarlardan da kendilerine siyasi ders çıkarmayan CHP liderinin, Atatürk’ün değerlerinden uzak politikaları sayesinde, iktidar olmayı bile düşünemeyen parti olarak mecliste siyasi hayatını sürdürmesine neden olmakta.

chpliler-3

DERSİM’İ SOYKIRIM İLAN ETME GİRİŞİMLERİ VE KILIÇDAROĞLU
Tarihten Dersim isyanını bilmeyen yoktur. Dersim’de Türk Jandarmasına ateş edilmiş, jandarmalar şehit olmuştu. Atatürk o dönemde Türk Askerine silah sıkan ve bütünlük halinde isyan ederek Türk Askerine saldıran Dersimlilerin cezalandırılması emrini vermişti. O dönem Atatürk’ün silah arkadaşı Kazım Karabekir paşa, silahla saldıran Dersimlilerin idam edilmesine engel olabilmek için olaylara karışmış Dersimlileri zorunlu göç ettirerek dar ağacından kurtarmıştı. Kılıçdaroğlu bilindiği gibi Tuncelilidir. Ve kendisine DERSİMLİ KEMAL demektedir. CHP eski milletvekili Hüseyin Aygün’ün öldürülen pkklının cenaze evindeki resimlerini tüm kamuoyu esefle kınamıştı. Aynı Aygün, Dersim  Olaylarının Soykırım olarak tanınması için mecliste gündeme getirmişti. Bir gazetecinin Kılıçdaroğlu’na Aygün’ün bu çıkışı sorulduğunda, “zamanlama doğru değildi” demişti. Atatürk tablosuyla Atatürkçü kesilen CHP’li vekillere soruyorum; “Dersim Olaylarını SOYKIRIM olarak kabul etmenin zamanı ne vakittir..? Dersim soykırım olarak kabul edildiği zaman, Atatürk soykırımcı ilan edilmiş olmayacak mı..? Atatürk’ü soykırımcı ilan ederek mi Atatürkçü olacaksınız..?”

chpliler-4

FETÖCÜLERİ ZİYARET EDEN CHP’LİLER
15 temmuz darbe kalkışmasına karıştıkları için tutuklanan fetöcüleri ziyaret eden CHP’li siyasiler, ülkemize düşman olan kim varsa neredeyse hepsinin hamisi olmakla dikkat çekerek, demokrat insanların dahi tepkisini çekerek ne kadar Atatürkçü olduklarını ortaya koymaya devam etmekte.

chpliler-5

PKK VE İKİZDAŞLARINA SIRTINI DAYAMIŞ HDP’YE KUCAK AÇMAK
Sırtlarını pkk’nın ikizdaşları olan YPG’ye dayadıklarını alenen haykıran, Kandil’den açıkça direktifler aldıklarını itiraf eden, bölücü terör örgütü pkk için bir kez dahi olsa terör örgütüdür diyemeyen HDP’lilere kucak açan CHP’nin, ülkemize düşman olan kim varsa müttefik edinmeye kalkması ve bunlara sahip çıkması, Türk Halkında son derece olumsuz tepkilere neden olmaya devam etmekte. Lafı güzafta Atatürkçü anlayışla, Atatürk tablolarıyla siyasi şov yaparak politika icra ettiklerini zanneden CHP’li siyasilerin, kendi akıllarınca güneydoğuda kürt oylarını alabilmek için yaptıkları hamlenin aynısını geçmişte SHP’nin kürt oylarını alabilmek için meclise taşıdığı HADEP kökenli vekiller ile izlemiştik. O hamlesiyle İstanbul ve Ankara gibi solun kalesi belediyeleri bir daha geri alamama pahasına kaptıran CHP anlayışının Atatürk Milliyetçiliğinden zerre nasip alamamış haliyle çakma Atatürkçü politikaları, CHP’yi çeyrek parti konumuna getirmiştir. CHP’nin geçmişten ders almama inadı çeyrek partilik konumunu da riske sokacağı aşikardır.

chpliler-6

WİKİLEAKS VE STRATFOR BELGELERİNDEKİ TR705 KODLU CIA AJANI İNKAR EDİLEMEDİ
Bir döneme damgasını vuran Wikileaks ve Startfor belgelerinde TR705 kodlu CIA Ajanı olarak CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun olduğu görülmüş, Tanrıkulu tarafından bu durum inkar bile edilememiştir. CHP’nin bu durumu normalmiş gibi kabullenmiş olması, Tanrıkulu’nun geçmişte Diyarbakır’da pkklıların avukatlığını yapmasına rağmen Diyarbakır’dan bile seçime girmeye cesaret edememiş olması, CHP’nin MİLLİ DURUŞTAN UZAK politikalarının, sözde savundukları Atatürkçülük ile uzaktan yakından alakası olmadığını toplumun her kesimi görmektedir. Bugün bile CHP’de üye olup gelinen pkk ve fetöcü seviciliği ile izlenen politikaları tasvip etmeyen vatansever CHP’liler bulunmaktadır. CHP yönetimini ele geçirmiş pozisyonda bulunan pkksever ve fetösever görüntü çizen siyasilerle CHP’nin Atatürkçü olmasının mümkün olamayacağını herkes anlarken CHP’li vekillerin bunu anlamamış olmaları ya da kasıtlı olarak bu politikaları izlemeleri oldukça manidardır. Bu yapıdaki CHP konulacak ilk sandıkta öyle ağır sonuçlar alacaktır ki, CHP çeyrek parti konumunu bile mumla aramak zorunda kalacaktır.

chpliler-7

Kısaca sonuca varmak istersek, CHP’nin tablo Atatürkçülüğü ile varabileceği mesafe olmadığını toplumun her kesimi görmektedir. Doların zirve yaptığı, Avrupa Parlementosunun ülkemize cephe aldığı, Suriye’de ve ülkemizin güneydoğusunda her gün şehitlerimizin verildiği ortamda bile CHP halka umut olamıyorsa, tablo Atatürkçülüğü ile izlediği MİLLİ DEĞERLERDEN UZAK yanlış politikalarından bir an önce dönmelidir. Bu ülkede hiçbir kesim (istisnai kişisel hareketler hariç) Atatürk’ün düşmanı değilken, CHP’nin tablo Atatürkçülüğü siyasi komedyadan başka bir durum değildir. Atatürk’ün kurduğu CHP bu değildir. Bu CHP Dersimli Kemal’in yanlış politikalarıyla batmaya mahkumdur.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

DOLAR DÜŞTÜ ZAMLAR GERİ ALINSIN

DOLAR DÜŞTÜ ZAMLAR GERİ ALINSINCHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, dolar

MUHTARLARIMIZ, MERKEZİ İDARENİN ELİ AYAĞI, GÖZÜ KULAĞIDIR

MUHTARLARIMIZ, MERKEZİ İDARENİN ELİ AYAĞI, GÖZÜ KULAĞIDIRCHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, muhtarların devlet yönetiminin “kılcal

ZEYTİN HASADI BAŞLARKEN AKIN’DAN ÜRETİCİYE DESTEK TEKLİFİ

ZEYTİN HASADI BAŞLARKEN AKIN’DAN ÜRETİCİYE DESTEK TEKLİFİCHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, “ Sarı Altın” olarak bilinen zeytinyağında

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN