Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit22°CÇok Bulutlu

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CHP BALIKESİR İL BAŞKANI BİÇKİ’DEN AFİŞ TEPKİSİ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Altı Eylül » CHP BALIKESİR İL BAŞKANI BİÇKİ’DEN AFİŞ TEPKİSİ
10 Mart 2017
11.221 defa görüntülendi
CHP BALIKESİR İL BAŞKANI BİÇKİ’DEN AFİŞ TEPKİSİ

CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, Balıkesir’de bir okul duvarına asılan afiş nedeniyle tepki gösterdi.

OKULLARIN DUVARLARI SİYASİ PARTİLERİN İLAN YERİ DEĞİLDİR
Okullarımız, camilerimiz siyaset alanı değildir. İktidar partisi tarafından siyaset cami ve kışladan sonra okullara da sokulmuştur. Bu ne etiktir, ne de hukukidir. Bunlar doğru ve etik davranışlar değil. Siyasetin bu süreçte okulda ne işi olabilir? Herkesin ortak kullandığı alanlarda siyaset yapılmamalıdır. Bu yerler hepimizin yerleri. Bu yerleri siyasi malzeme olarak kullanamazsınız. Siyasi propagandalarınızı gidin başka yerde yapın.

HALKIN TEPKİSİ AKP’YE GERİ ADIM ATTIRDI
Partimizin tepkisi üzerine geri adım atan AKP il yönetimi okullara astıkları afişleri kaldırmak zorunda kaldı.

Ancak Sayın AKP İl Başkanına yine de buradan seslenmek istiyorum.Burası bir okul, bu tür hareketler ile siyaseti kirletmeyin. Siyaseti meydanlarda yapalım, okullarda camilerde değil. Gelin er meydanına tartışalım halkın önünde. Okullar eğitim yuvası olarak kalsın. Sayın AKP il başkanına sormak istiyorum. Neden sürekli bu milleti geriyorsunuz? İçinde bulunduğumuz ortam milleti germe değil,tam tersine milletimizi yumuşatma ve sakinliğe davet etme ortamıdır.Siz okulların siyaset alanı değil,eğitim alanı olduğunu hala öğrenemediniz mi? Sayın il Milli Eğitim Müdürü bu afişler buralara asılırken siz ne yapıyordunuz.

SİZ  HALA YAŞANAN OLAYLARDAN DERS ÇIKARMADINIZ MI ?
Camide siyasi propaganda yapılması, camilerin ve okulların siyasete alet edilmesi yanlış ve tehlikeli bir durumdur. Camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girdiğinde her şey bozuluyor. Camiler tüm milletimizin kutsalıdır.15 Temmuz’u birlikte yaşadık. Hala etkilerini toplum üzerinden atmış değil. Bu darbe girişiminden hepimizin çıkarması gereken dersler var. Bu darbe girişiminden çıkartılacak en önemli ders camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girmemesi gereğidir. Buralara siyaset girerse işte bunlar olur. Din farklı bir alandır. İnsanların temiz duygularına siyaset karıştıramazsınız. Herkes aklını başına almalıdır. Bunun yanında cami imamlarımızı, din adamlarımızı da siyasetin içerisine çekmek çok yanlış. Siyaset kişisel çıkarlar için yapılmaz. Ailenin çıkarları, cemaatin çıkarları için yapılmaz; toplum için yapılır.

Görüyoruz ki iktidar geçmişten yeterli dersi almamış. Geçmişinden ders çıkarmayan sizler, geçmişini iyi analiz edemeyen sizler  geleceğimizi nasıl sağlıklı inşa edecek siniz?

 

ENDER BİÇKİ
CHP BALIKESİR İL BAŞKANI

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…Balıkesir Gençlik Merkezimiz bünyesinde gençlerimizin boş vakitlerini farklı

KARESİSPOR RAHAT KAZANDI

KARESİSPOR RAHAT KAZANDIKaresispor, deplasmanda Sigortam.net İTÜ Basket’i yüksek tempolu bir maç sonunda

Müspet Değerler Mektebi’nin 4. dönemi başladı

Müspet Değerler Mektebi’nin 4. dönemi başladıTürkiye’nin 2023 Hedefleri konuşuldu. Karesi Belediyesi ve Karesi Kent Konseyi

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN