Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit24°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN SIKINTI YARATAN GÖMEÇ ÇÖPLÜĞÜ NE ZAMAN KALDIRILACAK?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN SIKINTI YARATAN GÖMEÇ ÇÖPLÜĞÜ NE ZAMAN KALDIRILACAK?
23 Mart 2017
11.032 defa görüntülendi
ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN SIKINTI YARATAN GÖMEÇ ÇÖPLÜĞÜ NE ZAMAN KALDIRILACAK?

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Gömeç Çöplüğünü TBMM gündemine taşıdı. Akın’ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlandırması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesi şu şekilde;

 

  • Gömeç ilçemizin tüm mahallelerinden toplanan çöpler Karaağaç mahallesindeki yol kenarında bir alanda depolanmaktadır.  Yerleşim alanlarına beş yüz metreden daha az mesafede bulunan bu vahşi çöp depolama alanı çevre ve insan sağlığı için ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bu vahşi çöp toplama alanının kaldırılması konusunda bir çalışma yapılmakta mıdır?
  • Gömeç ilçemizin çöp depolama alanı sorununu çözmek için başka bir yerde çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek bir şekilde düzenli depolama alanı oluşturulması yönünde bir çalışma yapılmakta mıdır?
  • Balıkesir Körfez Bölgesinde bulunan yerleşim alanlarının çöp depolama sorunlarına toptan çözüm olacak hangi çalışmalar yapılmaktadır?
  • Gömeç ilçemizin de dahil olacağı Ayvalık, Havran, Edremit, Burhaniye ilçelerimizi de kapsayacak şekilde yapılmasının planlandığı bilinen “Katı Atık Bertaraf Geri Kazanım ve Düzenli Depolama Alanı” projesi hangi aşamadadır? Ne zaman faaliyete geçecektir?
  • Bu proje faaliyete geçinceye kadar Gömeç ve diğer ilçelerimizin çöp depolama sorunları nasıl çözülecektir? Mevcut alanların rehabilite edilmesi yönünde  bir çalışma yapılmakta mıdır?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin Yanında

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin YanındaHazine ve Maliye Bakanlığının “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…Balıkesir Gençlik Merkezimiz bünyesinde gençlerimizin boş vakitlerini farklı

MUHTARLARIMIZ, MERKEZİ İDARENİN ELİ AYAĞI, GÖZÜ KULAĞIDIR

MUHTARLARIMIZ, MERKEZİ İDARENİN ELİ AYAĞI, GÖZÜ KULAĞIDIRCHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, muhtarların devlet yönetiminin “kılcal

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN