Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit36°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN SIKINTI YARATAN GÖMEÇ ÇÖPLÜĞÜ NE ZAMAN KALDIRILACAK?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN SIKINTI YARATAN GÖMEÇ ÇÖPLÜĞÜ NE ZAMAN KALDIRILACAK?
23 Mart 2017
1870 defa görüntülendi
ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN SIKINTI YARATAN GÖMEÇ ÇÖPLÜĞÜ NE ZAMAN KALDIRILACAK?

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Gömeç Çöplüğünü TBMM gündemine taşıdı. Akın’ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlandırması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesi şu şekilde;

 

  • Gömeç ilçemizin tüm mahallelerinden toplanan çöpler Karaağaç mahallesindeki yol kenarında bir alanda depolanmaktadır.  Yerleşim alanlarına beş yüz metreden daha az mesafede bulunan bu vahşi çöp depolama alanı çevre ve insan sağlığı için ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bu vahşi çöp toplama alanının kaldırılması konusunda bir çalışma yapılmakta mıdır?
  • Gömeç ilçemizin çöp depolama alanı sorununu çözmek için başka bir yerde çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek bir şekilde düzenli depolama alanı oluşturulması yönünde bir çalışma yapılmakta mıdır?
  • Balıkesir Körfez Bölgesinde bulunan yerleşim alanlarının çöp depolama sorunlarına toptan çözüm olacak hangi çalışmalar yapılmaktadır?
  • Gömeç ilçemizin de dahil olacağı Ayvalık, Havran, Edremit, Burhaniye ilçelerimizi de kapsayacak şekilde yapılmasının planlandığı bilinen “Katı Atık Bertaraf Geri Kazanım ve Düzenli Depolama Alanı” projesi hangi aşamadadır? Ne zaman faaliyete geçecektir?
  • Bu proje faaliyete geçinceye kadar Gömeç ve diğer ilçelerimizin çöp depolama sorunları nasıl çözülecektir? Mevcut alanların rehabilite edilmesi yönünde  bir çalışma yapılmakta mıdır?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHP

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHPCHP’DEKİ EGEMEN ALEVİ OLUŞUMU İSA GÖK’Ü HARCADI CHP eski milletvekili İsa

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILAR

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILARMHP’den istifa ederek okyanus ötesinin kalemşör tetikçisi Emre Uslu’nun methiyelerine

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN