Dolar : Alış : 5.3429 / Satış : 5.3526
Euro : Alış : 6.0908 / Satış : 6.1018
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit14°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TURİZM YALNIZ DENİZ VE KUMDAN İBARET DEĞİL, BURHANİYE’DE TURİZM FAALİYETLERİNİ ÇEŞİTLENDİRMELİYİZ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » TURİZM YALNIZ DENİZ VE KUMDAN İBARET DEĞİL, BURHANİYE’DE TURİZM FAALİYETLERİNİ ÇEŞİTLENDİRMELİYİZ
19 Nisan 2018
TURİZM YALNIZ DENİZ VE KUMDAN İBARET DEĞİL, BURHANİYE’DE TURİZM FAALİYETLERİNİ ÇEŞİTLENDİRMELİYİZ

BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANI NECDET UYSAL: “TURİZM YALNIZ DENİZ VE KUMDAN İBARET DEĞİL, BURHANİYE’DE TURİZM FAALİYETLERİNİ ÇEŞİTLENDİRMELİYİZ”

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO), her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir etkinlik düzenledi. 2’nci BUBYO Turizm Şenlikleri kapsamında gerçekleşen organizasyonun bu yılki teması, BUBYO ve Burhaniye Belediyesi ile birlikte yürütülen projeler üzerine kuruldu. Spor, Kültür ve Bisiklet Turizmi temasıyla gerçekleşen etkinlikte konuşan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi konusunun önemine vurgu yaparak, “Turizm deniz ve kum demek değil. Burhaniye Belediyesi tarafından üç yıldır düzenlenen Bisiklet Festivali’nin, turizmin çeşitlendirilmesi konusunda bölgemize destek olacağını düşünüyoruz. Festivalimize Türkiye’nin çeşitli illerinden birçok bisiklet meraklıları geliyor” diye konuştu.

BİSİKLET FESTİVALİ İLHAM KAYNAĞI OLDU
Turizm şenliğinde, Burhaniye Belediyesi tarafından üç senedir düzenlenen bisiklet festivalinde çekilmiş profesyonel fotoğraflardan oluşan bir sergi açıldı. Aynı zamanda Burhaniye Belediyesi’nin destekleriyle basılan ‘Kültür Spor Turizm İçin Bisiklet: Burhaniye Bisiklet Festivali’ isimli kitabın lansmanı yapıldı. Organizasyonda; Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, BUBYO Müdürü Doç. Dr. M. Oğuzhan İlban ve Burhaniye Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Aytekin Ulutaş’ın yanı sıra, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Orhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz ile Mal Müdürü Mustafa Ak da hazır bulundu. Öğretim üyeleri, sivil toplum örgütleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ve renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, protokol üyeleri festival için hazırlanan kültür sanat sokağındaki stantları ve öğrenci kermesini gezerek, bilgi aldı. Burhaniye Belediyesi zeytinyağlarının tanıtımının yapıldığı standın yanı sıra; şark köşesi, geleneksel el sanatları, hediyelik eşya ve organik tarım stantları da festivalde yer aldı.

BURHANİYE’DE BİR FESTİVAL HAVASI
Başkan Necdet Uysal, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Sabriye Çelik Uğuz tarafından üç yıl boyunca Burhaniye Bisiklet Festivali’nde çekilen fotoğraflardan oluşan serginin açılışını protokol üyeleriyle birlikte yaptı. Açılışın ardından, akademik çalışmaları BUBYO tarafından yürütülen ve Burhaniye Belediyesi tarafından desteklenen ‘Kültür Spor Turizm İçin Bisiklet: Burhaniye Bisiklet Festivali’ isimli araştırma projesi neticesinde basılan kitap protokol üyelerine takdim edildi. Gün boyunca süren etkinlik kapsamında; halk oyunları gösterisi, Balıkesir bölgesine özgü kıyafetlerin sergilendiği defile, Hacivat ve Karagöz oyunu ve müzik ekibinin gösteriminin yanı sıra çiğ köfte, Türk Kahvesi ve Lokum ikramı da yapıldı.

BURHANİYE BİR ADIM ÖNDE OLMALI
BUBYO ile bisiklet turizminin bölgede geliştirilmesi, turizmin çeşitlendirilmesi, alternatif yaklaşımların getirilmesi amacıyla ortak çalışmalar yaptıklarını ve ellerinden gelen desteği verdiklerini belirten Başkan Uysal, “BUBYO’nun değerli hocaları bisiklet turizmi konusunu akademik olarak ele alarak, bu yıl ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında bir kitap hazırladı. Burada kitabın tanıtımını hep birlikte yapmış olduk. Üç yıldır belediyemiz tarafından düzenlenen bisiklet festivalinin alternatif bir yaklaşım olarak bölgeye turist getirebilmesini amaçlıyoruz. Bisiklet turizmini bölgeye tanıtmaya, yaygınlaştırabilecek alt yapıyı bölgede oluşturarak farkındalık yaratmaya, böylelikle Burhaniyemizi diğer destinasyonlardan bir adım öne geçirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Ben bu konuda emeği geçen herkesi kutluyorum. Öğretim üyemiz Dr. Sabriye Çelik ve BUBYO Müdürü Doç. Dr. M. Oğuzhan İlban’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hits: 2

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK DAVRANIŞ

MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK DAVRANIŞBALIKESİR BURHANİYE İLÇESİNDE MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK DAVRANIŞ SERGİLEDİLER. Burhaniye

KADINLARA İSTİHDAM

KADINLARA İSTİHDAMBalıkesir Burhaniye Belediyesi kadınlara istihdam sağladı. Burhaniye Belediyesi

BAŞKAN UYSAL GAZETECİLER İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN UYSAL GAZETECİLER İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİBurhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Translate »
Translate »