Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit23°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

BURHANİYE FIRSAT TEPTİ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » BURHANİYE FIRSAT TEPTİ
14 Şubat 2017
12.008 defa görüntülendi
BURHANİYE FIRSAT TEPTİ

Burhaniye Belediyesi geçtiğimiz günlerde fırtınalar kopmasına neden olan Emlak Konut Projesi, belediye yönetiminin süreci doğru işletememesi ve kamuoyunda yeterince tartışmaya açmadan CHP’li meclis üyelerinin çoğunlukta olduğu belediye meclisinde gündeme getirmesi nedeniyle, Burhaniye çok büyük fırsat tepti.

 

EMLAK KONUT PROJESİ NEYDİ..?

Burhaniye Belediyesinin belediye meclisinde gündeme getirdiği proje Emlak Konut tarafından Orjan Mevkiinde Olive Garden ismiyle hayata geçirilecekti. Proje 1000 konut olarak planlanan proje 6 etap konut adası olarak tasarlanmıştı. 1. Etap ön kısımda bulunan tekil villaların bulunduğu özel havuzlu konut adası olarak, 2.etap ikiz villaların yer aldığı bahçeli konut adası olarak, 3.Etap konut adasında ki sıra villalar dizilişi bakımından zeytin dalını andırırken projeye de ismini verirken. 4. Etap konut adası 3 ve 4 katlı binalardan oluşurken 5. Ve 6 etap konut adaları 4, 5, 6 katlı daireler şeklinde sıralanmıştı. Projede bir adet turizm tesis alanı da düşünülürken ayrıca ticari alanlar, restoranlar ve sosyal donatı alanlarının yanı sıra bolca yeşil alan planlanlanmaktaydı. Ticari alanların bölgede ki ticarete katkısı bulunacağı belirtilirken dere ile denizin kesiştiği küçük adacıkta ise beach clup planlanmıştı. Spor tesis alanları ile bölgede önemli bir açığı kapatacak olan proje bol yeşillik alanı ile yaşanabilir bir kent olması planlanmıştı.

BURHANİYE’YE NELER KAZANDIRACAKTI..?

Emlak Konut Projesi belediye meclisinden geçirilmiş ve hayata geçirilmiş olabilseydi Burhaniye ekonomisine ciddi katkı sağlaması, zaten dar olan Burhaniye ticari hareketliliğini artırması, beraberinde çok ciddi istihdam katkısı yapması, Burhaniye Turizmine önemli katkılar sağlaması kaçınılmazdı.

UYSAL’I ZOR DURUMDA BIRAKMA MANTIĞI

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ı zor durumda bırakma mantığı ile hareket eden muhalefetin projeyi belediye meclisinden geçirmeme direnci bugün itibariyle başarıya ulaşsa da, böylesi bir projeyi meclisten geçirtmeyen muhalefetin, Burhaniye’nin yarınlarına ışık tutulamayışın sorumlululuğu da CHP’li meclis üyelerinin üzerinde kalmıştır. Burhaniye’yi, Burhaniyeliyi, yaşadığı şehrin geleceğini düşünen anlayışın egemen olacağı gün geldiğinde bu proje hayata geçirilmek üzere tekrar gündeme gelecektir. Bugün geleceğe ışık tutamayanlar yarınlarda sandıkta muhasebesine katlanmak zorundadır.

UYSAL “YETER ARTIK İSTİFA EDİYORUM” DER DİYE DÜŞÜNEN VAR MI..?

Başkan Uysal “Küçük Moskova” olarak anılan Burhaniye’de sol egemenliğini yıkarak Burhaniye’de Ak Parti bayrağını dalgalandırmayı başarmıştır. Sandıkta başkanlığı kaybederek ağır hasar alan CHP’nin bunun intikamını alabilmek için her türlü hamleyi yapması, Uysal’ın her hamlesini engellemek için elinden geleni ortaya koyması yadırganmazken, Ak Partili bazı meclis üyelerinin hatta Ak Parti Burhaniye Teşkilatındaki bazı isimlerin Uysal’dan beklentileri karşılanmadığı için muhalefet ile birlikte hareket eder olması düşündürücüdür. Bugün belediye başkan yardımcısı olamadığı için Uysal’a muhalefet eder konuma düşen bazı Ak Partili meclis üyelerinin yarınlara yönelik siyasi muhasebelerini yapmadığı açıkça görülmekte. Bugün ellerini kollarını bağlayarak itibarsızlaştırılan Başkan Uysal’ın acaba yaşadığı baskılara daha fazla dayanamayıp yeter artık istifa ediyorum demeye kalkıştığı anda neler yaşanabileceği acaba dikkate alındı mı..? Önümüzde referandum süreci var. Akabinde yerel ve genel seçimlerin bir arada yapılacağı seçimler yaşanacak. Tam da bu süreçte Uysal istifasını verirse, Burhaniye Belediye Başkanı olarak CHP’li meclis üyesi Tarık Erdil’i görmeye tahammül edecek Ak Partili meclis üyesi ve Ak Parti teşkilatında görevli var mı diye düşünmeden edemiyor insan. Yaşanacak seçimlerde Burhaniye Belediyesinde CHP bayrağı dalgalandırtmanın gururunu yaşamaya aday Ak Partili kim var ise bir adım öne çıksın o zaman. Çıksın ki, Ak Partiye oy veren insanlar, oy verdikleri Ak Partililerin CHP’nin bayrak dikmesi için nasıl CHP neferliği yaptıklarını da görsünler.

 

Şimdi iyi düşünün Burhaniye Ak Parti Teşkilatındaki Ak Partililer, bugünden yarının muhasebesini doğru yapın Ak Partili meclis üyeleri, Necdet Uysal kalkıp “YETER ARTIK, İSTİFA EDİYORUM” dediği an CHP’li Tarık Erdil’e “BAŞKANIM” diye hitap etmeye hazırmısınız..?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACI

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACIAK Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Dr. İdris Irmak, Edremit Huzurevi’ni

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ Körfez Edremit Servisciler Kooperatifi (KESKOOP) geçtiğimiz gün 1. Olağan

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDIEdremit Belediyesi tarafından kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN