Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit36°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

BURHANİYE 3.BİSİKLET FESTİVALİ SONA ERDİ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » BURHANİYE 3.BİSİKLET FESTİVALİ SONA ERDİ
22 Mayıs 2017
11.158 defa görüntülendi
BURHANİYE 3.BİSİKLET FESTİVALİ SONA ERDİ

Burhaniye Belediyesi’nin ana sponsorluğunda, Burhaniye’de 3.’sü düzenlenen Bisiklet Festivali bu sene 120 bisiklet tutkununun katılımıyla gerçekleşti.

Burhaniye Öğretmenler Mahallesi Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği (BÖMÇED)’nin düzenlediği ve Burhaniye Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleşen 3. Bisiklet Festivali’ne Türkiye’nin değişik illerinden birçok bisiklet sevdalısı katıldı. 19 Mayıs Cuma günü start alan festivalde sporcular Burhaniye’de 3 gün boyunca pedal çevirdiler. Özellikle Burhaniye’nin köylerine düzenlenen bisiklet turları Burhaniye’nin tanıtımına yönelik katkı sağlarken çevre bilincinin oluşumuna da katkı sağladı. İstanbul, İzmir, Bergama, Çanakkale Balıkesir, Bursa, Muğla, Antalya, Fethiye, Dalyan, Eskişehir, Edirne, Mersin, gibi değişik illerden Burhaniye’ye gelerek pedal çeviren sporcular Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a Burhaniye’yi çok beğendiklerini ifade ederek sürekli Burhaniye’yi ziyaret edeceklerini belirttiler.

FESTİVALE AKADEMİK EL DEĞECEK

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) ile Burhaniye Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Burhaniye Bisiklet Festivali’nin, yöre tanıtımına ve ekonomisine katkısı araştırılarak, daha faydalı neler yapılabilir festival daha ileriye nasıl götürülebilir araştırılarak rapor haline getirilecek. İmzalanan protokol ile Dünya’da ve Türkiye’de bisiklet turizminin gelişimi incelenerek bisiklet festivallerinin önemini ve bölge kalkınmasına katısı incelenecek. Burhaniye Bisiklet Festivali’nin uluslararası niteliğe kavuşturulması önerisinde bulunacaklarını belirten BUBYO Müdürü Doç. Dr. M. Oğuzhan İlban “yapacağımız anketler ve yüz yüze görüşmeler sonrasında turistlerin festivalde yaşadığı deneyimleri/memnuniyetlerini ölçerken yerel halkın bisiklet festivaline bakış açısını değerlendireceğiz. Bu değerlendirmeler sonucunda turizmin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için alternatif turizm çeşidi olarak bisiklet turizminin çoğaltılmasına yönelik politikalar ve stratejiler geliştirilecektir” dedi. 3 yıldır düzenlenen Bisiklet Festivalinin genişletilmesi ve daha yararlı hale gelmesini istediklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ise “2015 yılında başlattığımız ve bu yıl da 3.sünü gerçekleştirdiğimiz Bisiklet Festivalimizin dününü ve bugününü Üniversitemiz mercek altına alarak bir yol haritası çizecekler. İlçemizin zeytincilik ile birlikte en önemli iki geçim kaynağından birisi olan turizme nasıl daha fazla katkı sağlarız derdindeyiz” dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

BAŞKAN UYSAL MÜJDEYİ VERDİ: ‘DÜDÜKLÜ SUYU AĞUSTOS’TA GELİYOR’

BAŞKAN UYSAL MÜJDEYİ VERDİ: ‘DÜDÜKLÜ SUYU AĞUSTOS’TA GELİYOR’Düdüklü doğal kaynak suyu ishale hattını yenileyen, eski sistem boruları yeni

VALİ YAZICI BURHANİYE’DE

VALİ YAZICI BURHANİYE’DEİlçe ziyaretleri kapsamında Burhaniye’ye gelen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,

BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR”

BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR”  BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR” 15

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN