Dolar : Alış : 3.7816 / Satış : 3.7884
Euro : Alış : 4.6527 / Satış : 4.6611
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit14°CSağanak Yağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?
14 Kasım 2017
1885 defa görüntülendi
ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından yaptığı açıklama ile bir anda siyaset gündemini salladı.

Önder sayfasından paylaştığı açıklamasında, yapılacak olan ilçe kongresine aday olmayacağını belirtirken, açıklamasına neden olan aday olmayacağı kararının alınması sürecinin nasıl şekillendiğine dikkat çekerken partili arkadaşlarına teşekkür etti.

2019’A DAMGA VURMAK İÇİN Mİ..?

Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder’in yaptığı açıklama siyasi kulislerde çeşitli değerlendirmelere neden olurken, siyasi gündemi yakından takip eden yerel basının yapılan açıklama ile ilgili detaylı yorum yapmaktan çekince göstermesine de neden oldu. Önder’in ön plana çıkmayı sevmeyen siyaset mantığı, sessiz ve derinden işlettiği politik anlayışı, siyasi gelişmelere karşı gösterdiği soğuk kanlı yaklaşımı, Önder’in 2019 yerel seçimleri için şimdiden hazırlıklara başlayacağı yönünde değerlendirmelerinin önümüzdeki günlerde ortaya atılmasına neden olacaktır.

 

HER BİTİŞ YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR

Önder’in böyle bir spot ile ara başlık yaptığı açıklamada, başlığın içeriğini doldurmak yerine partili arkadaşlarına teşekkür ettiği ifadelere yer vermesi, Önder’in ara spot başlık ile kendisine güvenen kitlelere de mesaj verdiği yönünde değerlendirmemize neden oldu. Siyaset sahnesinde son demesi için daha çok genç yaşta olan Önder’in kongre süreci sonrasında oluşacak yeni yapılanmaya göre taktik belirlemesi, 2019’da yapılacak seçimler için sağlam bir alt yapı hazırlayarak seçimlere hazırlık yapacağı haber merkezimizce değerlendirilmektedir.

 

AYDINLIOĞLU KÖRFEZDE KAN KAYBINA BAŞLADI

Ak Parti Balıkesir Milletvekili aynı zamanda MKYK üyesi Ali Aydınlıoğlu’nun körfezdeki 3 prensinden biri olan Erdal Önder’in kongrede aday olmayacağını açıklaması ile Edip Uğur’a karşı zafer kazandığı havası oluşturulan Aydınlıoğlu’nun körfezde kan kaybı sürecine başladığı yönünde de değerlendirmeler önümüzdeki günlerde yerel basında yer alacaktır.

 

Aydınlıoğlu’nun Havran’da yapılacak kongre öncesinde Önder’in aday olmayacağını açıklaması Aydınlıoğlu’nun gücünü zayıflatması beklenirken, Aydınlıoğlu hakkında da son derece çarpıcı bazı iddiaların Ankara kulislerinde gündeme gelebileceği öngörülmekte. Edip Uğur ile aralarında yaşanan çatışmanın kongrelerde kavgalara neden olabilecek düzeye ulaşması, Aydınlıoğlu’nun Ankara’da Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı ile olan dayanışmasına rağmen Aydınlıoğlu’nun Uğur gibi zarar görecek isim olacağı yönündeki bir takım iddialar ile Aydınlıoğlu’nun da MKYK listelerinin yenilenme sürecinde Aydınlıoğlu’nun listede yer alamayacağı değerlendirmelerini de gündeme getirmekte.

 

Edremit ve Burhaniye kongrelerinde Ak Partililerden liste kaçırılarak hazırlanan delege listelerinde FETÖ PDY’den yargılanan sanıkların olması, yönetimdeki bazı isimlerin sülalecek delege listelerinde yer alması Ak Parti genel merkezinde de hoş karşılanmadığı şeklinde bilgiler siyasi kulislerde yer aldı. Neredeyse kaos ortamına sürüklenen körfez kongrelerinde Aydınlıoğlu’nun kazanırken kaybeden olacağını öngördüğümüz yayınlarımızı o gün dikkate almayanlar, yarın Ezberbozan olarak gündeme getirdiğimiz öngörülerin bir bir gerçekleşmesi sonrasında siyasi kulislerin fokur fokur kaynamasını kendi gözleriyle görecekler. Önder’in yeniden aday olmayacağı açıklaması sonrasında Aydınlıoğlu’nun kendi memleketinde bile etkisinin kalamayacağına dair yapılan değerlendirmeler, Önder’in Aydınlıoğlu’na rağmen 2019 hedeflerine tek başına yürüme iradesinde olduğu tezini güçlendirmektedir. Önder’in her bitiş yeni başlangıçtır sözü belki de tam da bu noktayı işaret eden bir spot başlıktır. Bunu da önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler ve yeni oluşum kadrolarında kimlerin görev alacağının ortaya çıkması sonrasında kamuoyu görecektir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?

ASTIM HASTANESİ PROJESİ KİMİN HASAN ÖZPOLAT..?Yılan hikayesine dönen Altınoluk Astım Hastanesi projesi bir türlü tamamlanmak

BALIKESİR’DE HANGİ MASAJ SALONUNDA FUHUŞ KAYDA ALINDI..?

BALIKESİR’DE HANGİ MASAJ SALONUNDA FUHUŞ KAYDA ALINDI..?Balıkesir ilinde masaj salonu adı altında fuhuş yaptığı video kaydına alınan

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?FETÖ PDY Operasyonları ile yüce devletimizin tutukladığı BAÜ Rektörü Mahir

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (24)