Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit25°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

BU İDDİALAR HAVRAN’DA DEPREM ETKİSİ YARATIR

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » BU İDDİALAR HAVRAN’DA DEPREM ETKİSİ YARATIR
05 Temmuz 2017
11.943 defa görüntülendi
BU İDDİALAR HAVRAN’DA DEPREM ETKİSİ YARATIR

Ezberbozan’a dün posta yoluyla ulaştırılan ihbar mektubu ve mektupla yollanan belge, Havran siyasetini alt üst edeceğe benziyor.

Gönderilen ihbar mektubunda FETÖ PDY ile bağı tespit edildiği için kapatılan AH-DER üyesi Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, FETÖ PDY’den hakkında soruşturma açılan ve adli kontrolle salınan meclis üyesi İsmail Helvacıoğlu ve Havran Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Asarlı hakkında çok ciddi iddialarda bulunuldu.

 

ASARLI’NIN DAMADI “KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAN EŞYA HIRSIZLIĞINDAN” YARGILANIP SUÇLU BULUNDU MU..?

Edremit 3.Asliye Ceza Mahkemesinin 2016/270 Dosya Nolu, 2016/1022 Karar Nolu dava evrakına göre, Havran Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Asarlı’nın damadı Fatih Savran ve kardeşi Mehmet Ali Savran’ın “KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAKİ EŞYA HAKKINDA HIRSIZLIK” suçlamasıyla haklarında açılan davada suçlu bulundukları, yargılama esnasında etkin pişmanlık gösterdikleri için aldıkları 2 yıl hapis cezasının 1 Ay 20 güne düşürüldükleri, haklarında sabıka kaydı olmadıkları için şahıslar hakkında HAGB (Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakıldığı) uygulandığı öğrenildi.

 

KAMUOYU MERAK EDİYOR..?

Haklarında “KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAKİ EŞYA HAKKINDA HIRSIZLIK” suçlamasıyla yapılan yargılama neticesinde suç işledikleri subuta eren Asarlı’nın damadının belediyede işe nasıl sokulduğunu kamuoyu merak ediyor..? Kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya konusunda hırsızlık gibi bir suçtan suçlu bulunan şahsın, kamu sektöründe görevlendirilmesi kamuoyunda manidar değerlendirmelere neden olmakta. Suçu tespit edilen kişinin Ak Partili belediye başkan yardımcısının damadı olması sayesinde kamuda işe sokulması, Havran halkınca infialle karşılandı. Görüşlerini aldığımız bazı vatandaşlar, Havran’da hırsızlıktan suçu sabit görülen kişinin belediyede işe sokulması, üstelik bu kişinin belediye başkan yardımcısının damadı olması, Ak Partiye çok büyük zarar verecektir. CHP’liler adalet söylemiyle yollara dökülürken, kendi partimiz içinde böylesi adaletsizlik örneklerinin ortaya çıkması, hem partiye hem de Reisin gösterdiği hedeflere zarar vermektedir. Ak Parti genel merkezinin bu gelişmelerden haberi olması durumunda, gereğini yapacağından eminiz şeklinde yapılan değerlendirmeler sonrasında Ak Parti Balıkesir Milletvekili aynı zamanda MKYK üyesi Sn Ali Aydınlıoğlu’nun nasıl bir yol izleyeceği merak edilmekte.

 

FETÖ PDY’DEN SORUŞTURMASI BULUNAN MECLİS ÜYESİ İSMAİL HELVACIOĞLU YİNE GÜNDEMİMİZDE
Havran Belediyesinin Ak Partili meclis üyesi İsmail Helvacıoğlu’nun 15 temmuz sonrasında başlatılan FETÖ PDY operasyonları kapsamında hakkında açılan soruşturma nedeniyle kamuoyu gündemine gelişini herkes hatırlar. Helvacıoğlu gelen ihbar mektubunda yine gündeme oturacak iddialarla haber konusu oldu.

 

Helvacıoğlu’nun hazineye ait Küçükdere Mahallesinde bulunan 15 Bin M2’lik serayı Havran Mal Müdürlüğünden Emin Ersoy’un da siyasal desteği sayesinde ihale yapılmadan aldığına dair iddialar ciddi tartışma konusu olacağa benziyor. İhale yapılmadan Helvacıoğlu’na verilen seraların, hakkında FETÖ PDY soruşturması açılmasıyla eşi Esra hanım adına devredildiğine dair öne sürülen iddia, adli makamların da ilgisini çekecek konu olarak değerlendirmelere neden olmakta.

 

Helvacıoğlu’na Havran Hamambaşı Mahallesi 148 Ada 10 Parselde bulunan Sururi Vakfına ait 22 Bin M2’lik zeytinliğinde aynı şekilde verildiği, soruşturma açılmasıyla yine aynı şekilde eşi Esra hanım üzerine devredildiği iddiaları, Havran gündemini alt üst edecek konular olarak değerlendirilmekte.

 

Ak Parti’nin bölgeden sorumlu milletvekili Sn Ali Aydınlıoğlu’nun bilgilendirilmesi sonrasında Havran siyasetinin allak bullak olacağı yapılan öngörülmekte.

 

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy hakkındaki iddiaları da haberimizin ikinci aşamasında sunacağız.

 

Ezberbozan’ı takip etmeye devam edin…

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

HAVRAN’DA GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ HAYATA GEÇTİ

HAVRAN’DA GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ HAYATA GEÇTİHavran İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Genç Çiftçi Projesi’

KIRAN KIRANA İHALE

KIRAN KIRANA İHALEBalıkesir’in Havran İlçesinde Belediyeye ait zeytin ihaleleri Belediye Başkanlık

YENİ ATANAN MÜDÜRLERE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

YENİ ATANAN MÜDÜRLERE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİHavran Belediye Başkanı  Emin Ersoy, Havran AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Dayı,

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN