Dolar : Alış : 3.9365 / Satış : 3.9436
Euro : Alış : 4.6677 / Satış : 4.6761
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit18°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

BEYAZAY DERNEĞİ BURHANİYE ŞUBESİ KURULDU

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » BEYAZAY DERNEĞİ BURHANİYE ŞUBESİ KURULDU
22 Haziran 2017
1460 defa görüntülendi
BEYAZAY DERNEĞİ BURHANİYE ŞUBESİ KURULDU

Türkiye Beyazay Derneği Burhaniye Şubesi kuruldu. Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç’ı makamında ziyaret eden dernek üyeleri derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler.

Temelleri 1988’e dayanan ve 2007’de kamu yararına çalışma statüsü kazanan Türkiye Beyazay Derneğinin Burhaniye Şubesi açıldı. Yurtiçi ve Yurtdışında yaklaşık 100 şubesi bulunan dernek Cumhurbaşkanlığı himayesinde faaliyetlerine devam ediyor. Burhaniye Şubesinin de açıldığı dernek tüm engel guruplarına yönelik faaliyetler yapıyor. Haziran ayı sonunda Beyazay Derneği Burhaniye Şubesinin Genel Kurulunun yapılacağı belirtilirken engelli vatandaşlara yönelik olarak birçok faaliyetin Burhaniye’de yaşayan engelli vatandaşlar içinde seferber edileceğini belirttiler.

BEYAZAY DERNEĞİNİN ÇALIŞMA ALANI

Türkiye Beyazay Derneği’nin ana çalışma alanı eğitim’dir. Engellilerin eğitimi, engelli yakınlarının eğitimi, engelliye hizmet verenlerin eğitimi, toplumun eğitimi gibi eğitimle ilgili tüm alanlar Türkiye Beyazay Derneğinin çalışma alanı içinde yer almaktadır.

Dernek bünyesinde düzenlenen tüm faaliyetler; Engellilerin eğitim, sosyal, kültürel, ekonomik, hukuki, mesleki vb. hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmek ve istihdamı, sosyal hayata uyumu, insan hak ve özgürlüklerinden gerçek anlamda faydalanabilmelerini sağlamak, engellilere yönelik ayrımın kalkması ve hayatlarında girişken, üretken, verimli, başarılı bireyler olmaları için çalışmalar yapmak, engelliliğe yol açan nedenleri ve sonuçlarını ortadan kaldırmak için her türlü çalışma yapmak ve sosyal dayanışmayı sağlamak, engelliler ve toplum  arasında karşılıklı sevgi ve saygıyı yerleştirmek, ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmak ve rehabilitasyonlarını sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?FETÖ PDY Operasyonları ile yüce devletimizin tutukladığı BAÜ Rektörü Mahir

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOREdremit ilçesi Camivasat Mahallesi 28.Sokak içinde meydana gelen su patlağına

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN