Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit36°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

BEYAZAY DERNEĞİ BURHANİYE ŞUBESİ KURULDU

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » BEYAZAY DERNEĞİ BURHANİYE ŞUBESİ KURULDU
22 Haziran 2017
1818 defa görüntülendi
BEYAZAY DERNEĞİ BURHANİYE ŞUBESİ KURULDU

Türkiye Beyazay Derneği Burhaniye Şubesi kuruldu. Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç’ı makamında ziyaret eden dernek üyeleri derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler.

Temelleri 1988’e dayanan ve 2007’de kamu yararına çalışma statüsü kazanan Türkiye Beyazay Derneğinin Burhaniye Şubesi açıldı. Yurtiçi ve Yurtdışında yaklaşık 100 şubesi bulunan dernek Cumhurbaşkanlığı himayesinde faaliyetlerine devam ediyor. Burhaniye Şubesinin de açıldığı dernek tüm engel guruplarına yönelik faaliyetler yapıyor. Haziran ayı sonunda Beyazay Derneği Burhaniye Şubesinin Genel Kurulunun yapılacağı belirtilirken engelli vatandaşlara yönelik olarak birçok faaliyetin Burhaniye’de yaşayan engelli vatandaşlar içinde seferber edileceğini belirttiler.

BEYAZAY DERNEĞİNİN ÇALIŞMA ALANI

Türkiye Beyazay Derneği’nin ana çalışma alanı eğitim’dir. Engellilerin eğitimi, engelli yakınlarının eğitimi, engelliye hizmet verenlerin eğitimi, toplumun eğitimi gibi eğitimle ilgili tüm alanlar Türkiye Beyazay Derneğinin çalışma alanı içinde yer almaktadır.

Dernek bünyesinde düzenlenen tüm faaliyetler; Engellilerin eğitim, sosyal, kültürel, ekonomik, hukuki, mesleki vb. hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmek ve istihdamı, sosyal hayata uyumu, insan hak ve özgürlüklerinden gerçek anlamda faydalanabilmelerini sağlamak, engellilere yönelik ayrımın kalkması ve hayatlarında girişken, üretken, verimli, başarılı bireyler olmaları için çalışmalar yapmak, engelliliğe yol açan nedenleri ve sonuçlarını ortadan kaldırmak için her türlü çalışma yapmak ve sosyal dayanışmayı sağlamak, engelliler ve toplum  arasında karşılıklı sevgi ve saygıyı yerleştirmek, ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmak ve rehabilitasyonlarını sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

BAŞKAN UYSAL MÜJDEYİ VERDİ: ‘DÜDÜKLÜ SUYU AĞUSTOS’TA GELİYOR’

BAŞKAN UYSAL MÜJDEYİ VERDİ: ‘DÜDÜKLÜ SUYU AĞUSTOS’TA GELİYOR’Düdüklü doğal kaynak suyu ishale hattını yenileyen, eski sistem boruları yeni

VALİ YAZICI BURHANİYE’DE

VALİ YAZICI BURHANİYE’DEİlçe ziyaretleri kapsamında Burhaniye’ye gelen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,

BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR”

BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR”  BAŞKAN UYSAL: “15 TEMMUZ YENİ TÜRKİYE’NİN DOĞUŞ DESTANIDIR” 15

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN