Dolar : Alış : 3.9170 / Satış : 3.9241
Euro : Alış : 4.6375 / Satış : 4.6459
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit18°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

BAŞKAN SEL: “ENİS BERBEROĞLU’NU KAPTIRIRSAK ARKASI GELECEKTİR”

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » BAŞKAN SEL: “ENİS BERBEROĞLU’NU KAPTIRIRSAK ARKASI GELECEKTİR”
16 Haziran 2017
1523 defa görüntülendi
BAŞKAN SEL: “ENİS BERBEROĞLU’NU KAPTIRIRSAK ARKASI GELECEKTİR”

EDREMİT CHP ADALET İÇİN YOLA ÇIKIYOR

Edremit CHP İlçe Başkanlığı tarafından CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanma kararına tepki gösterilerek basın açıklaması yapıldı. CHP Edremit İlçe Başkanı Avukat Yusuf Sel, “Türkiye’de tuz çürüdü. Eğer adaleti zedelerseniz, elinizde demokrasiyi, insan haklarını, eşit çalışma koşullarını, kadın haklarını, çocuk ölümlerini, kadın cinayetlerini engelleyecek hiçbir aracınız kalmamıştır demektir” dedi.

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına Edremit’ten tepkiler sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanma kararı ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın da katıldığı açıklamada partililer ellerinde ‘Adalet’ yazılı dövizlerle tepkilerini dile getirdi. Birdenbire gelişen olaylar neticesinde basın bülteni de hazırlayamadığını söyleyerek konuşmasına başlayan CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, “Olay hakkında o kadar çok söylenecek şey var ki,  bırakın bültenler hazırlamayı, bu konuda kitaplar yazılacaktır. Türkiye’nin yakın tarihiyle ilgili önümüzdeki dönem ciltlerle kitaplar yazılacaktır” dedi.

Sel sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye’de tuz çürüdü. Eğer adaleti zedelerseniz, elinizde demokrasiyi, insan haklarını, eşit çalışma koşullarını, kadın haklarını, çocuk ölümlerini, kadın cinayetlerini engelleyecek hiçbir aracını kalmamıştır demektir. Bu da bir devletin çöküşü anlamına gelir. Enis Berberoğlu dünden itibaren verilmiş ömür boyu hapis cezası hafifletilerek 25 yıla mahkum edilmiştir. Ve zindana kapatılmıştır. Biz sarı öküzü kaptırmayacağız. Sarı öküzü kaptırmayacağız, çünkü eğer Enis Berberoğlu’nu kaptırırsak, arkası gelecektir. Enis Berberoğlu bir gazetecidir. Saygın bir gazetecidir. Hem Türkiye’de çok saygın bir gazetecidir hem de dünya da çok saygın bir gazetecidir. Şimdiye kadar da çok önemli medya kuruluşlarında görev almıştır. Aynı zamanda da CHP’nin milletvekilidir. Enis Berberoğlu sembolik olarak basının hangi koşullarda Türkiye’de baskı altına alındığının temsilcisi olmuştur. Konu sadece Enis Berberoğlu’nu kurtarmak değildir. Konu Türkiye’de basın özgürlüğünü tesis etmek, Türkiye’de adaleti tesis etmektir. Eğer biz basın özgürlüğünü ve adaleti tesis edemeyecek olursak, Türkiye ne yazık ki daha da karanlık günlere gidecektir ve bu faşist bir yönetimin altında inim inim inleyecektir. Bugünkü sorunumuz aslında Türkiye de demokrasi ve faşizm sorunudur. Bizim tercihimiz her zaman demokrasiden yana olacaktır ve mücadelemizde o doğrultuda devam edecektir.”

CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Ankara’ya Enis Berberoğlu’na destek vermek amacıyla yola çıkacaklarını belirtirken, CHP Edremit İlçe Başkanlığı’na yapılacak her 40 kişilik başvuru için bir otobüs ile etaplar halinde yola çıkacaklarını söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?FETÖ PDY Operasyonları ile yüce devletimizin tutukladığı BAÜ Rektörü Mahir

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOREdremit ilçesi Camivasat Mahallesi 28.Sokak içinde meydana gelen su patlağına

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN