Dolar : Alış : 5.7710 / Satış : 5.7814
Euro : Alış : 6.6206 / Satış : 6.6326
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit24°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ ANKARA’DA TOPLANDI

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ ANKARA’DA TOPLANDI
22 Mayıs 2017
11.203 defa görüntülendi
TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ ANKARA’DA TOPLANDI

Türkiye Belediyeler Birliği 2017 Yılı Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Ankara’da düzenlendi.

Çok sayıda belediye başkanı ve meclis üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda bir yıl süreyle görev yapacak Encümen Üyeleri için seçim yapıldı.

 

Başkan Topbaş: “TBB olarak “Geleceğin Türkiyesi” için çalışıyoruz”

Meclis açılış konuşmasını gerçekleştiren TBB Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerel yönetimlerin ülkelerin kalkınmasındaki önemine değindiği konuşmasında Konfüçyüs’ün “Yakın kolay, uzak zor idare edilir”  sözlerini hatırlatarak belediyelerin sorunların çözümü için en önemli aktörlerden biri olduğunun altını çizdi. Yerel yönetimler olarak herkese eşit mesafede hizmet götürmenin önemini belirten Topbaş, farklılıkları zenginlik olarak görmek gerektiğine vurgu yaptı.

“TBB olarak bir yandan yerel yönetimlere her konuda destek olurken diğer taraftan da Geleceğin Türkiye’sine katkı sağlamak üzere çalışıyoruz” diyen Topbaş, ayrıca imkanlar dahilinde belediyelerin hizmetlerini kolaylaştıracak araç destek çalışmalarına da  imza attıklarını sözlerine ekledi.

 

Meclis Toplantısı Gündemi Görüşüldü

TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör Birlik çalışmaları ve 2016 yılı Faaliyet Raporuna ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.  TBB Birinci Başkan Vekili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı  Ahmet Edip Uğur ‘un başkanlık ettiği Divan’da 2016 yılı Bütçe Kesin Hesabı, Rozet Ücretlerinin Kaldırılması, Kadro İhdası ve Değişikliği, Sözleşmeli Personel Ücretinin Belirlenmesi konu başlıkları görüşülerek karara bağlandı.

 

Toplantının gündem maddelerinden biri olan Araç Teslim Töreni bölümünde ise Birlikçe belediyelere hibe edilen araçların anahtarları yetkililere teslim edildi. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın da katıldığı törenin tamamlanmasının ardından Encümen Üyelerinin seçimi yapıldı.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ÖĞRETMENLER MAHALLESİ PARKI YENİLENİYOR

ÖĞRETMENLER MAHALLESİ PARKI YENİLENİYORBurhaniye Belediyesinin  mahallelere nefes aldıran park, meydan ve çevre düzenleme

MELİH PABUÇCUOĞLU BULVARINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

MELİH PABUÇCUOĞLU BULVARINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYORBurhaniye’nin giriş yolu olan Melih Pabuçcuoğlu Bulvarında ki çalışmalar

CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASININ AÇILIŞ HAMLESİ BAŞKAN UYSAL’DAN

CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASININ AÇILIŞ HAMLESİ BAŞKAN UYSAL’DANBurhaniye Kaymakamlığı ve Burhaniye Belediye Başkanlığının katkılarıyla

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN