Dolar : Alış : 5.3710 / Satış : 5.3807
Euro : Alış : 6.0755 / Satış : 6.0865
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit15°CSağanak Yağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI METİN ÖRKÇÜ OFSAYTTA YAKALANDI

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » AK PARTİ İLÇE BAŞKANI METİN ÖRKÇÜ OFSAYTTA YAKALANDI
14 Temmuz 2017
13.255 defa görüntülendi
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI METİN ÖRKÇÜ OFSAYTTA YAKALANDI

Ak Parti içinde Edremit çocuklarına karşı etnisiye merkezli oluşan maksadı belli grubun gazına fazlaca gelip, yönetimdeki Edremit çocuğunu basında çıkan haberlerin sorumlusu olarak değerlendiren Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü’nün meğerse geçmişte makaleleri yayınlanan köşe yazarı olduğu ve yazılarının yayınlandığı web sitesiyle de bağını koparmadığı ortaya çıktı.

Örkçü’nün makalelerinin yayınlandığını ben değil, yazılarını yayınlayan web sitesi kendi yayınlarıyla ifade ediyor. İşte size belgeleri.

Örkçü’ye tavsiyem, ispat edemeyeceği asılsız ve mesnetsiz, Edremit çocuklarına güttükleri husumet ile maksadı belli dedikoduculara inanmak yerine, gerçeklere dayalı, ilkeli politika izleyerek söylemler geliştirmesidir. Örkçü insanları dedikodu temelli boş iddialarla itham etmek yerine, geçmişte nerelerde yazdığını, yazılarını yayınladığı yerlerle olan ispatlı irtibatını nasıl izah edeceğini bence iyi düşünmelidir. Bu web sitesinden Ak Parti’yi yıpratan yayınlarla bağı olmadığını söylemeye kalkışsa da, bu saatten sonra toplumda inandırıcılığını yitirmiş olacaktır. Çünkü Örkçü bayram mesajlarını bile hala bu web sitesinden yayınlatmaktadır. Bunun eleştirisini yapmak bana düşerken takdirini yapacak olan elbette ki Ak Parti Balıkesir Milletvekilimiz Sn Ali Aydınlıoğlu olacaktır.

AYDINLIOĞLU’NA BESLENEN YÜCE SEVGİ (!)

Metin Örkçü’nün geçmişte makalelerini yayınladığı ve bağını hala kopartamadığı web sitesinde, Ali Aydınlıoğlu’na karşı duyulan yüce sevgi (!) apaçık şekilde maksadını belli etmiş durumda. Halen web sitesinde baş yazar olarak görünen, geçmişte Aydınlıoğlu aleyhine attığı sms nedeniyle parti disiplin kurulu tarafından uyarı cezası alan, Ak Parti Edremit Belediye Meclis Üyesi Murat Tuna’nın da bulunuyor olması, Örkçü-Tuna ikilisinin yayınlanan haberlerde ne kadar etkisi olduğu konusunda tartışmalara neden olacağı değerlendirmeleri yapılmakta. Tuna’nın yeni dönemde Örkçü’nü ve yönetimin alınması durumunda başkan olmak için kulis yaptığı da Edremit kamuoyunca yakından takip edilmekte. Üstelik Murat Tuna’nın başyazar, Örkçü’nün geçmişte köşe yazarı olarak göründüğü web sitesinde yapılan ankette, Ak Parti ilçe başkanlığı için oylamada isimlerinin bulunması kocaman bir tesadüf mü..? Bunun takdirini de Ak Parti’nin yetkili organları değerlendirecektir.

Doğru ve tarafsız habercilik adına, Örkçü’nün geçmişte köşe yazarı olduğu, Tuna’nın halen başyazar olarak göründüğü web sitesinde Aydınlıoğlu’nu yıpratmak maksatlı olduğu apaçık belli bazı haberlerin ekran görüntülerini okuyucularımızın takdirine sunuyorum.

ANKET FİYASKOSU YAŞADILAR..!

Murat Tuna’nın başyazar göründüğü, Metin Örkçü ile hala irtibatı olduğu aşikar web sitesinde yayınlanan anket resmen fiyaskoya dönüştü.

Habere konu web sitesinde 09 Temmuz 2017 tarihinden bugüne, ilçe başkanlığına aday gösterilen isimlere atılan oylarda, haberi kaleme alan zatın ifadesi ile “COOKİE” olarak tanımladığı anket sıkıntısından bahsetmiş. Şimdi sormazlar mı adama be kardeşim; madem ki web sitende yayınladığın anket kıytırık bir anket, neden algı yaratmaya çalışıyorsun düzmece anketle..? Ve sormazlar mı adama be kardeşim; o ankette en yüksek oy alan olarak başyazar olarak görünen Murat Tuna veya irtibatınızı koparamadığınız eski köşe yazarınız Metin Örkçü olsaydı, bugün yayınladığınız anket için bizim ayran biraz ekşidi dermiydiniz..?

Bugün kalkmışsınız kendinize rakip gördüğünüz Edremit çocukları ilk iki sıradalar, kendi yayınladığınız anket için kendiniz mazaret üretmektesiniz. Bilmiyorsanız bu işleri ortaya anketle çıkmamayı da öğreneceksiniz. Ha çıkıyorsanız da sonuçlarına katlanmayı da öğreneceksiniz. Edremit çocukları, kendi evlatlarına sahip çıkmış ve kendi web sitenizde size fark atmışlar. Siz de yok cookie, yok bilmem ne hikayeleri ile aklınızca gazetecilik icra ettiğinizi zannetmektesiniz. Körfez halkı böyle Ali Cengiz oyunlarını yemez kardeşim. Çağ teknoloji çağı. Herkes anında birbiriyle irtibatlı. Link kopyalayıp eşine, dostuna, arkadaşına anında whatsaptan, facebook messenger’den anında bilgi verip, destek mesajlaşmasını anında yapıyor. Siz belki hala dumanla haberleşiyor olabilirsiniz ama körfezin çocukları teknolojiyi dibine kadar kullanıyor. Aslında Murat Tuna’nın geçmişten mesajlaşma konusunda deneyimi de mevcut. Ali Aydınlıoğlu hakkında attığı toplu sms hala hafızalarda kayıtlı.

NAMUSLU SİYASETÇİ OLARAK MURAT TUNA GERÇEKLERİ ÇIKSIN AÇIKLASIN

Ak Parti Edremit Belediye Meclis Üyesi Murat Tuna’nın geçmişte, haberdeki ifadeyle; istifacıları istifadan vazgeçirdiği, vazgeçirdiği bu isimlerin de yönetimde görev aldığını belirtmesi, Ezberbozan’ın geçen seneden beri dönem dönem gündeme getirdiği bir gerçeği ortaya koymuş oldu. Özkan Kostak’ın Ak Parti belediye başkanı iken halen ilçe teşkilatında görevli Alper Kahraman’ın belde başkanlarının meclis üyesi olarak gösterilmemesi yüzünden Kostak’a cephe alıp, Ak Parti’ye oy vermeyeceğiz, benimle birlikte Efraim Altay ve Metin Örkçü’de hareket ediyor sözleri, web sitesinde yayınlanan haberde, Murat Tuna’nın geçmişte yaşadıklarını ifadesiyle teyit edilmiş oldu. Kahraman’ın o günkü facebook yazışmaları o günlerde yaptığımız haberlerde belge olarak sunulmuştu. Alper Kahraman bunu yalanlayamadığı gibi ilçe başkanı Metin Örkçü’de Kahraman’ın sözlerini inkar edememişti. Dün yayınlanan haber sonrasında Murat Tuna’nın Ak Parti’ye oy vermeyeceğiz diyenleri nasıl ikna ettiğini de öğrenmiş oldu. Gerçi ben bu gerçeği Ali Tahtacı isimli vatandaşın parti binasında yaşadığı sorunlar konusunu gündeme taşıdığımda, Murat Tuna’nın ağzından direk öğrenmiştim. Ancak o dönemde Tuna’nın sözlerinin bir açıklama olmaması, aramızda yapılan sohbette geçmesi nedeniyle kamuoyuyla paylaşmamıştım. Dün yayınlanan haber sonrasında Murat Tuna’nın istifacıları nasıl ikna ettiğinin altı çizilince, yaşanan gerçekleri herkesin öğrenmesi gerektiğine inanıyorum. Murat Tuna dürüst ve namuslu siyasetçi olarak, o gün istifalarını vereceklerini açıklayan, Ak Parti’ye oy vermeyeceklerini açıklayan, kendilerini ikna etmek zorunda kaldığı isimleri bugün siyas etik çerçevesinde kamuoyuna açıklamak zorundadır. Ak Parti’ye oy verenler, bugün teşkilatlarda görev alanların, dün kendilerine mevki verilmediğinde neler yaptığını herkesin bilmesi gerekir. Bilhassa Ak Parti Balıkesir il teşkilatının, Genel merkezin hatta Reisin Edremit’te dönen entrikaları bilmesi gereklidir. Aksi takdirde haberde geçen metindeki sözlerin Yahya Yavuz’a aba altında sopa göstermek olduğu herkesçe görülecektir. Sn Aydınlıoğlu’nun da bu gerçekleri artık görmesi gereklidir. Partinin disiplin kurullarına çoktan gitmesi gereken konuların bu haber vesilesi ile ortaya çıkması sonrasında, umarım gereken işlemler gerçekleştirilecektir. Dün Ak Parti’de kendisine mevki verilmediği için Ak Parti’ye oy vermeyenlerin kim olduğunu, Ak Partili seçmene Ak Parti’ye oy bile vermeyeceklerini belirten insanlara neden oy vermek zorunda bırakıldıklarının izahı yapılmalıdır.

Velhasıl, Ak Parti içinde tapınakçılarla savaştığı masalını her fırsatta anlatan Murat Tuna’nın, Ak Parti içinde mevki kapıp Ak Parti’ye oy vermeyeceklerini belirtip, Ak Parti’den istifa ederim diyenleri nasıl ikna ettiğini, hangi vaatlerle istifalardan vazgeçirildiklerini, dürüst ve namuslu siyasetçi olarak kamuoyuna, bilhassa Ak Parti’ye ve Reise gönül vermiş insanlara açıklama zorunluluğu hasıl olmuştur.

Murat Tuna bunları bugün açıklayamazsa, siyasi güvenilirliğini yitirmiş biri olarak anılacaktır.

Gerçek anket yaparak kamuoyu araştırması veya kamuoyu nabzı tutmak istiyorsanız, facebook grup sayfalarında, her hesabın bir oy kulllanabileceğini bilmelisiniz. En sağlıklı sonucu bu yöntemle alabilirsiniz. Yoksa yasal anket sitelerinde bile fake (sahte) hesapla veya kullanıcı hesapla mükerrer oy kullanılmasının mümkün olabileceği gerçeğini göremezsiniz. Kamuoyu araştırması işadamlarının ofislerinde masal dinleyerek gerçekleşmez. Gerçekten kamuoyu nabzını tutmak istiyorsanız, çıkarsınız Gümrük’te, Yeni Mahalle’de, Darsofa’da kahvehanelere, oturur vatandaşla sohbet etmesini bilirsiniz. O vatandaş neler diyor, nelerden şikayetçi öğrenirsiniz. Ismarlama yazılarla, gazetecilik adına ahkam kesmeye kalkışmazsınız. Üstelik gazetecilik mesleğini icra ederken de, birilerine çamur atacak kadar yüreğiniz var ise çamur attığınız ismi yazabilecek kadar da cesaretiniz olmalı. Yahu çamur atmaya kalktığınız insanın ismini açıkça yazabilmeniz için anneleriniz sizlere yürekde mi yedirmedi arkadaş..? Ha sonra adliye koridorlarında ben onu kast etmedim diyerek çark etmekten korkuyorsanız, elinize aldığınız kalem ile insanları itham altında bırakacak sözler sarf etmemeyi de öğreneceksiniz. Ezberbozan gibi çıkıp isim isim şahısları ve de apaçık olayları yazabilecek cesaretiniz yoksa sanal alemde 50-100 kişinin okuyacağı haberlerle kendinizi avutmayacaksınız. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Kendi sitenizde düzenlediğiniz ankette, kendi başyazarınızdan gösterdiğiniz aday gerilerde. Kendi sitenizde düzenlediğiniz ankette irtibatınızı koparamadığınız eski köşe yazarınız gerilerde nal topluyor. Sonra çıkıp kendi web sitenizde yayınladığınız haber için cookie moki bahanelerine sarılıp, yerim dar oynayamam misali hikaye anlatıyorsunuz. Yemiyor kardeşim Edremit insanı bu masalları. Yediremeyeceksiniz de. Çünkü güneşi balçıkla sıvayamamanız için gerekirse sabahlara kadar uykusuz işimi yapmaya devam edeceğim.

Aklımın almadığı bir şey daha var. Onu da sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim. Murat Tuna deneyimindeki bir siyasi neden böylesi basit Ali Cengiz hikayelerinden üretilmiş sözde haberler ve anketlere gerek duyar ki..? Bunun muhasebesini de elbet kendisi yapacaktır. Kendisiyle zaman zaman farklı görüşlere sahip olsam da saygı duyardım. Lakin son süreçte sadece yaşına ve kişiliğine hürmetim kaldı. Çünkü bu deneyimdeki bir siyasetçinin, böylesi gaflete düşmesi, siyasi sona yaklaşmasından kaynaklıdır diye düşünüyorum. Bu benim düşüncem. Takdir yüce halkımızındır.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

billurdicletuna
15 Eylül 2017 - 18:41

aydınoglu babamla ilgiisi var acaba babam ilgili haber yapmayın aydınoglu bilisiniz siz ilçe başkanı murat tunadır

BENZER İÇERİKLER

Şeb-i Arus Tasavvuf Musikisi Konseri Mest Etti

Şeb-i Arus Tasavvuf Musikisi Konseri Mest EttiBalıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı

HEMŞEHRİLERİM ‘BENİM BELEDİYEM HER ZAMAN YANIMDA’ DİYECEK

HEMŞEHRİLERİM ‘BENİM BELEDİYEM HER ZAMAN YANIMDA’ DİYECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın belediyecilikte fark

BALIKESİR’DE KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEK

BALIKESİR’DE KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN