Dolar : Alış : 5.3429 / Satış : 5.3526
Euro : Alış : 6.0908 / Satış : 6.1018
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit14°CSağanak Yağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

BAŞKAN UYSAL 100 YILLIK HUSUMETİ ÇÖZDÜ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » BAŞKAN UYSAL 100 YILLIK HUSUMETİ ÇÖZDÜ
17 Temmuz 2018
BAŞKAN UYSAL 100 YILLIK HUSUMETİ ÇÖZDÜ

100 yılı aşkın süredir Bergama Çamavlu ve Burhaniye Korucaoluk köyleri arasında yaşanan mera sınır ihtilafı, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın girişimleriyle çözüme ulaştı. Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle tüzel kişiliği son bulan Çamavlu Köy Muhtarlığı’nın halefi Bergama Belediye Başkanlığı ile Korucaoluk Muhtarlığı’nın halefi Burhaniye Belediye Başkanlığı arasında protokol imzalandı.

Başkan Necdet Uysal’ın iki komşu ilçe arasında uzun yıllardır husumete sebep olan meranın filli kullanımıyla ilgili girişimleri meyvesini verdi. Başkan Uysal ile Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç arasında imzalanan protokol uyarınca, söz konusu meranın fiili kullanımıyla ilgili düzenlemeler konusunda mutabakata varıldı ve sınırlar belirlendi. Söz konusu alanın, Bergama Çamavlu Mahallesi ve Burhaniye Korucaoluk Mahallesi halkı arasında paylaşımına karar verildi. Protokolde çizilen sınırlar çerçevesinde, Çamavlu halkı tarafından Küçük Toklu, Korucaoluk halkının ise Düvelek olarak bildiği noktadan Karataş mevkii ve Kazıkbatmaz tepesine çizilen hat ile İzmir il sınırı arasında kalan alan, Korucaoluk halkının kullanımına bırakıldı. Parselin kalan kısmının Çamavlu halkının ve ihtiyaç durumunda Çamavlu Mahallesi’ne komşu Bergama Belediyesi mahallelerinin kullanımında olmasına karar verildi. Krokide belirtilen kırmızı renkli hatta tel örgü çekilmesi ve iki tarafın da belirtilen sınırı aşmaması konularında mutabık kalındı.

SULH YATIRIM OLARAK GERİ DÖNECEK

Protokol aşamasında, söz konusu alana rüzgar enerji sistemi yatırımı yapacak olan ALİBEYRES Rüzgar Enerji Üretim A.Ş. yetkilisi Mehmet Hazır da yer aldı. Hazır, mahalleler arasındaki uzun soluklu husumetin çözüme kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, emekleri için Başkan Uysal’a teşekkürlerini iletti.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ile el sıkışmış olmanın 100 yılı aşkın zamandır süren husumetin son bulması açısından önemine değinen Başkan Uysal, mahkemelere kadar taşınan bu konunun karşılıklı anlayış ile çözülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tarafların söz konusu taşınmazın mülkiyet ve kullanım hakkına ilişkin olarak açtığı ve halen görülmekte olan dosyadaki iddia ve haklarından karşılıklı olarak feragat ettiklerini anlatan Uysal, “Bir süredir yürüttüğümüz çalışmalar ve uğraşlar sonuç verdi. Husumetin sonlanması ve çözüme bağlanması iki taraf için de büyük kazanım sağlayacaktır. ALİBEYRES Rüzgar Enerji Üretim A.Ş., en kısa sürede bu alanda çalışmalarına başlayacak. İki ilçe için de hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

Hits: 0

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ENGELSİZ BİR BURHANİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

ENGELSİZ BİR BURHANİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZBurhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Engelsiz bir Burhaniye için çalışıyoruz”

MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK DAVRANIŞ

MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK DAVRANIŞBALIKESİR BURHANİYE İLÇESİNDE MİNİK YÜREKLERDEN BÜYÜK DAVRANIŞ SERGİLEDİLER. Burhaniye

KADINLARA İSTİHDAM

KADINLARA İSTİHDAMBalıkesir Burhaniye Belediyesi kadınlara istihdam sağladı. Burhaniye Belediyesi

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN

Translate »
Translate »