Dolar : Alış : 3.9365 / Satış : 3.9436
Euro : Alış : 4.6677 / Satış : 4.6761
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit18°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Başkan Saka Cevap Hakkını Kullandı

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Başkan Saka Cevap Hakkını Kullandı
16 Kasım 2016
1639 defa görüntülendi
Başkan Saka Cevap Hakkını Kullandı

Ezberbozan Mecmuasının 48 nci sayısında gündeme getirdiğimiz arsa takası haberi sonrasında Başkan Kamil Saka’ya cevap hakkı doğmuştu.

kamil-sakaEdremit Belediye Başkanı Kamil Saka yolladığı belgeyle birlikte yaptığı açıklamada şunları belirtti;
Levent bu kararıda alıp yazman sana yakışandı. Sen hiç yarım iş yapmazdın ama herhalde doğana çok kızgınsın. Böyle bir yarım işle sana yakışmayan bir iş yaptın. Ben her zaman söylüyorum. Kişisel menfaatlerim için kamunun malını peşkeş çekersem bu memleketi terk ederim. Benim hakkımda yazmak isteyen ne yazarsa yazsın umurumda olmaz. Çünkü bilerek çiğ süt içmedim ki karnım ağrısın. Ben gelen her yazıya resmi işlem yapmak mecburiyetindeyim” dedi.

Ezberbozan Mecmuası olarak sormaya devam edeceğiz;

Bu belge belediye meclisinin Ekim ayı meclis kararı. Başkan Saka yollamış olduğu meclis kararını 24.10.2016 günü onaylamış. Karar askıya asılmadı. Haberimizin hazırlanma ve yayınlanma sürecinde karar belediyenin web sitesinde görülemedi. Bu noktada ne gibi karar alındığını bilme imkanımız bulunmamakta.

1

Ve daha önemlisi, bu belgede belirtilen yasa gereği %20 üstü kadar değeri üstünde takas edilmesi mümkün değilken değerinin neredeyse 200 katı değerle takası meclisten nasıl geçirildi?

06.08.2015 tarihindeki belediye meclis toplantısında, gazeteci Doğan Doğan’ın eşi Nesrin Doğan adına kayıtlı Akçay’daki yeşil alanda bulunan 37 M2 taşınmaza karşılık takasla, Edremit Gaziilyas Mah. 1415 ada 8 nolu parseldeki 201 M2’lik arsayı teklif ettiniz mi..? 37 M2’lik, yeşil alanda olması nedeniyle çivi bile çakılamayacağı için ekonomik değeri neredeyse SIFIR olan bu arsaya karşılık 201 M2 imara uygun arsayı hangi takas değeri ölçüsünde teklif ettiniz..? Nesrin Doğan’ın takasta önerdiğiniz arsayı beğenmemiş olması sayesinde Edremit Belediyesi 5 kat fazla toprak kaybetmekten kurtulmuş olmadı mı..?

nesrin

Belediye meclis üyeleri yasadan ve mevzuattan habersiz mi..?

Ve bu süreç içinde Doğan Doğan, Aziz Han isimli ortak hareket ettikleri yayınlardan anlaşılan gazetecilerin aleyhinizdeki yayınlar neyin nesiydi..?

Nükleer ve kimyasal silahlarla (!) Romanya ve Güney Afrikadan kaldırılacak füzeler (!) Neyin nesiydi..?

Gazetecilik ticari menfaat temini için basın yoluyla baskı kurma icrası  mı..?

Bu konuda facebooktaki haber paylaşımına yaptığınız yorumda adli sürecin başlatıldığını belirtmişsiniz. Açtığınız davaya ait belgeyi kamuoyuyla paylaşırmısınız..?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?

ERDAL ÖNDER 2019’A BUGÜNDEN DAMGASINI VURDU..?Ak Parti Havran İlçe Başkanı Erdal Önder akşam saatlerinde facebook sayfasından

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?

SAYIN VALİM BU İŞTE BİR GARİPLİK YOK MU..?FETÖ PDY Operasyonları ile yüce devletimizin tutukladığı BAÜ Rektörü Mahir

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR

EDREMİT’TE SU PATLAĞINA BASKİ’DEN ÇÖZÜM BEKLENİYOREdremit ilçesi Camivasat Mahallesi 28.Sokak içinde meydana gelen su patlağına

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN