Dolar : Alış : 4.8357 / Satış : 4.8444
Euro : Alış : 5.6599 / Satış : 5.6701
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit35°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

BAŞKAN GENÇER BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE, AYVALIK’IN SORUNLARINI TEK TEK ANLATTI

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Ayvalık » BAŞKAN GENÇER BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE, AYVALIK’IN SORUNLARINI TEK TEK ANLATTI
19 Nisan 2017
1867 defa görüntülendi
BAŞKAN GENÇER BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE, AYVALIK’IN SORUNLARINI TEK TEK ANLATTI

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda söz alarak, Ayvalık’ın sorunlarını dile getirdi.


Başkan Rahmi Gençer sözlerine, BBB BASKİ’nin sorumluğunda olan arıtmaların 8 aydır çalışmadığını anlatarak başladı. Başkan Gençer ’’Ayvalık arıtması çalışmıyor kanalizasyonu arıtmadan denize boşaltıyor. Aynı şekilde Altınova’daki arıtmada çalışmıyor ve Uzun Göl’e akıyor. Yaşanan durumun gerçekten çok kötü olduğunu belirtmek istiyorum.
Sarımsaklı yolumuz yapılıyor. Bunun için teşekkür ediyorum. Ancak iki haftadır bu yolu kullanamıyoruz. Sezon hazırlığımız var ve şu an ve esnafımız İzmir- Çanakkale yolunu kullandığı için ciddi sıkıntılar çekmektedir. Yolun biran önce açılmasını talep ediyorum.
Sivrisinek ve haşerelerle mücadelelere geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de geç başlandı. Başkanımız Sayın Edip Uğur, bu konuda ciddi paralar harcadığını biliyoruz. Yüklenici firmalardan hizmet alamadığımızı belirtmek istiyorum.
Kanalizasyon ve Su arızaları sonucu 7-8 aydır çukurları kapanmayan yollarımız var. Asfalt, parke, granit taşların hepsinde de büyük sıkıntılar var. Defalarca BASKİ’ye yazılı ve sözlü bildirimlerde bulunduk. Ancak çözüm alamadık. Alt yapı hizmetleri sonucunda doğacak aksaklıkları yine BASKİ çözüme kavuşturmalıdır.
Bildiğiniz gibi Balıkesir’in birçok ilçesine olduğu gibi bize de doğal gaz geliyor diye bir yazı geldi. İstenildiği gibi meclis kararı alarak, bizde gelmesini istedik. Ancak açıklanan listede Ayvalık’a yer verilmedi. Ayvalık halkı adına neden çıkarıldığını burada sormak istiyorum.
Biz Ayvalık’ta köpek bakım çiftliğimizde 500 köpek bakıyoruz. Çevre ilçelerden de bize bırakıldığı için sokaklarımızda çok fazla köpeğimiz var. Barınaktakilerin olmasa da sokaktakilerin bir kısmını almanızı talep ediyorum.
Rahmi Gençer, Ayvalık’ta sıkıntıların çok büyük olduğunu, Başkan Edip Uğur tarafından hizmet için ciddi rakamlar ödendiğini, ancak yüklenici firmaların yeteri kadar hizmet vermediğini altını bir kez daha çizdi. Sözlerini ve yapılan faaliyetler için teşekkür ederek tamamladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHP

HER GÜN ADIM ADIM TÜKENEN CHPCHP’DEKİ EGEMEN ALEVİ OLUŞUMU İSA GÖK’Ü HARCADI CHP eski milletvekili İsa

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILAR

DAHA SEÇİLMEDEN ARKADAN GEÇİRİP KAÇMAYA BAŞLADILARMHP’den istifa ederek okyanus ötesinin kalemşör tetikçisi Emre Uslu’nun methiyelerine

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?

GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?GERÇEKLERİ ÖĞRENDİKTEN SONRA YAPTIKLARINIZDAN UTANACAKMISINIZ..?   24 Haziran

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN