Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit24°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

BANDIRMA’DA HAYIR RÜZGARI.

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » BANDIRMA’DA HAYIR RÜZGARI.
28 Mart 2017
1908 defa görüntülendi
BANDIRMA’DA HAYIR RÜZGARI.

YALANLA, ÇARPITMAYLA GERÇEKLERİN ÜZERİNİ ÖRTECEĞİNİZİ SANIYORSANIZ YANILIYORSUNUZ.

MİLLETİN TAMAMINI TEMSİL EDEN MECLİSİ FESH ETME YETKİSİNİ TEK BAŞINA CUMHURBAŞKANINA VERİYORSUNUZ.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın çalışmalarını Bandırma’da sürdürdü. İlk olarak Bandırma Onyedieylül Üniversitesinde 53. Kütüphane Haftası Açılış Programına katılan Akın burada yaptığı konuşmada “ Kütüphaneler üretilen bilginin düzenlenmesi ve yaygınlaştırılmasının en önemli araçlarıdır. Üzülerek belirtmek istiyorum, bizim halk olarak maalesef okuma alışkanlığımız yeterli değil. Yapılan araştırmalar bunu gösteriyor. Bu tür etkinlikler farkındalığı artıracaktır. Gelişmiş kütüphaneler okuma alışkanlığı kazanmamızı sağlayacaktır” dedi.

Daha sonra Bandırma Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Açıkhava Kütüphanesinin açılışına katılan Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın  törende yetkililer ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

İL BAŞKANLIĞIMIZIN SEÇİM ARACINA SALDIRAN VE BUNU PLANLAYAN DEMOKRASİ DÜŞMANLARINI KINIYORUM.

Sabah saatlerinde katıldığı resmi törenlerin ardından partisinin Bandırma İlçe Örgütünde partilileriyle bir araya gelerek referandum sürecini ve çalışmaları değerlendiren Akın “ Cumhuriyet Halk Partililer her zaman olduğu gibi bu referandumda da kararlı bir şekilde Cumhuriyetimiz  ve Demokrasimizin yanında durmaktadır. Bütün partililerimiz üzerine düşeni yapıyor. Gece gündüz alanlarda “hayır” ı anlatıyor. Bu çalışmalarımızda her türlü zorluk ve engelle karşı karşıya kalıyoruz. Ama bu bizi yıldırmıyor. Her engeli aşarız. İl Başkanlığımızın seçim aracı saldırıya uğradı. Lastiklerini kesip, üzerindeki yazıları sildiler. Bu saldırıyı planlayan ve gerçekleştiren demokrasi düşmanlarını kınıyorum. Şimdi yetkililere düşen acil görev bu saldırıyı yapanları bir an önce yakalayıp, yargıya teslim etmektir. Bunu bekliyor ve takip ediyoruz. Hiçbir saldırı ve baskı bizi yolumuzdan çeviremez. Halkımıza sadece doğruları ve gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

TARIM ÜLKESİ TÜRKİYE İTHALATÇI KONUMUNA GELDİ

Bandırma çalışmaları kapsamında Ziraat Odası’nı da ziyaret ederek başkan Süleyman Dönmez ve yönetim kurulu ile bir süre sohbet eden Akın, tarım üreticilerinin sorunlarını dinledi. Ziyarette yaptığı açıklamada “ Tarım ve hayvancılığımız istediğimiz noktada değil. Canlı hayvan ithalatında rekorlar kırılıyor. Tarım ülkesi olan Türkiye ithalatçı noktaya geldi. Uygulanan yanlış dış politikanın faturası da üreticimize çıkıyor. Ürettiklerini satamıyorlar. İhracat önemli miktarda daralmış durumda. Köyünde geçimini sağlayamayanlar göç ediyor. Kırsal alanın boşaldığına tanıklık ediyoruz. Bu anayasa değişikliğinin içerisinde köylü yok, üretici yok, işçi yok, çalışan yok, ekonomi yok, üretim yok. Tek adam var” şeklinde konuştu.

Bandırma Küçük sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi  Başkanı Hayri Özden ve Yönetim Kurulunu da ziyaret eden Ahmet Akın, bir ziyaret te Cumhuriyetin ilk kurumlarından olan Türk Hava Kurumu Bandırma Şubesine gerçekleştirdi.

Bandırma’da açılan Gıda Fuarına da giderek standları tek tek dolaşan Ahmet Akın fuarı gezen vatandaşlara “hayır” ı anlattı.

REFERANDUM PROPAGANDASINDA YÜZSÜZLÜK VE ARSIZLIK ALDI BAŞINI GİDİYOR

Ahmet Akın akşam saatlerinde  Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ile birlikte 100. Yıl ve İhsaniye mahallerindeki kahvehaneleri tek tek dolaşarak vatandaşların elini sıkıp anayasa değişikliğini ve bu değişikliğe neden evet denilmesi gerektiğini anlattı. Akın, burada yaptığı konuşmada “ Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Başbakan ve AKP sözcüleri bize hakaret etmeyi sürdürüyorlar. Yazılı anayasa metnindekileri anlatıyoruz diye bize yalancı diyorlar. Bu halkın aklıyla dalga geçmeyin diyoruz. Biz diyoruz ki Cumhurbaşkanına Meclis’i tek başına hiçbir gerekçe göstermeden feshetme yetkisi veriliyor diyoruz. Bunu sadece biz demiyoruz. Getirilen metin bunu diyor. AKP sözcüleri anayasa değişikliğinin meclis görüşmelerinde aynı şeyi söylüyor. AKP referandum için hazırladığı kitapçıkta Cumhurbaşkanına Meclis’i feshetme yetkisi verildiğini söylüyor. Bu kadar açık bir konuyu örtmeye çalışıyorlar. Bize yalan söylüyorsunuz diyorlar. Pes yani. Bu kadar da olmaz. Bu kadar ayan beyan bir konuyu insanların gözünün içine baka baka çarpıtıyorlar. Bu artık yüzsüzlüktür, arsızlıktır. Samimi olun, bu halka doğruları söyleyin. İnsanları kandırmayın” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin Yanında

Balıkesir Yine Tek Vücut Oldu ve Devletinin YanındaHazine ve Maliye Bakanlığının “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…

GENÇLİK MERKEZİMİZDE YENİ DÖNEM BAŞLADI…Balıkesir Gençlik Merkezimiz bünyesinde gençlerimizin boş vakitlerini farklı

MUHTARLARIMIZ, MERKEZİ İDARENİN ELİ AYAĞI, GÖZÜ KULAĞIDIR

MUHTARLARIMIZ, MERKEZİ İDARENİN ELİ AYAĞI, GÖZÜ KULAĞIDIRCHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, muhtarların devlet yönetiminin “kılcal

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN