Dolar : Alış : 5.4770 / Satış : 5.4868
Euro : Alış : 6.1575 / Satış : 6.1686
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit16°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

BALIKESİRLİLER DERNEKLERİ HAVRAN’DA BULUŞTU

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Havran » BALIKESİRLİLER DERNEKLERİ HAVRAN’DA BULUŞTU
06 Ağustos 2018
1265 defa görüntülendi
BALIKESİRLİLER DERNEKLERİ HAVRAN’DA BULUŞTU

Balıkesirliler Dernekleri Buluşma programı Havran’da yapıldı.

İki gün süren Program’a Ülke Genelinde ve Yurt dışından 18 Dernek katıldı.

Programın ilk bölümünde Yemek ikramı ve plaket takdimi yapıldı.

Havran Belediyesi ve (Baldep)Balıkesirliler Derneği Platformu sponsorluğun’da yapılan etkinlikte Şehit Ömer Halis Parkın’da bir araya gelen Dernek Başkanları görüş ve önerilerini dile getirdiler. Balıkesirliler Derneği Platformu Başkanı Sayın Salih Sağıroğlu ve İstanbul Havranlılar Derneği Kurucu Başkanı Hamit Güven günün önemini belirten kısa konuşmasının ardından Belediye Başkanı  Emin Ersoy,İstanbul Havranlılar Derneği Başkanı  Belkıs Öğüt tarafından Hediye Çantası ve Plaket takdimi gerçekleşti.


Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy,yaptığı konuşmada şunları söyledi.Ülkemizin farklı il ve İlçelerinden hatta yurt dışından Hollanda’dan katılan Dernek Başkanlarımız ile bugün bir aradayız.
Bu etkinliği tertipleyen başta İstanbul Havranlılar Derneği Başkanı  Belkıs Öğüt olmak üzere tüm Balıkesirliler Derneği Platformuna ve katılım gösteren Dernek Başkanlarımıza teşekkür ederim dedi.
Ersoy,Havran köklü tarihi,Tarımı ve Kültürel yapısı Balıkesir’imizin önemli ilçeleri arasındadır.Havran Balıkesir’in önemli İlçesi Balıkesir ise Türkiye en önemli illeri arasındadır.Havran’dan ne zaman şehir dışına çıksam memleket özlemi sarıyor.Bir an önce Havran’a dönmek istiyorum.Tüm zenginlikleri barındıran Zümrüt İlçemiz Havran’a Belediye Başkanı olarak hizmet ettiğim için Rabbim’e şükrediyorum bana bu fırsatı bana verdiği için dedi.
İstanbul Havranlılar Derneği Başkanı Belkıs Öğüt  ise Bu ay toplantımızı Memleketimiz Havran’da yapıyoruz.Tüm Dernek Başkanlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederim dedi. Balıkesirliler Dernekleri Buluşma programı kapsamında ikinci bölümünde Belediye Kültür Merkezinde Derneklerin sorunlarını ele alındığı programa Balıkesir Milletvekilleri,Mustafa Canbey,Ensar Aytekin,Fikret Şahin,Parti Temsilcileri,Sivil Toplum Temsilcileri katıldı.
programda Balıkesirli Derneklerin sorunları ele alındı.Derneklerin faaliyet gösterdikleri şehirlerde çalışmaları enine boyuna masaya yatırıldı.

Milletvekilleri,Dernek Başkanları birer konuşma yaptılar.

Balıkesirliler Dernek Başkanları Balıkesir’i İlçeleri ile birlikte yaşadıkları şehirlerde en iyi şekilde temsil ettiklerini Balıkesir’in Kültür yapısını tarihini anlattıklarını belirttiler..

 

Balıkesirliler Dernekleri Buluşma programları  ikinci gününde Havran’da çeşitli faaliyetle ile devam etti.
Dernek Başkanlarının Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı’nın kabrini ziyaret eden Başkan ve üyeleri devamında Anıt Müzeyi gezdiler.

Kazdağları’nın eteklerinde hanlar bölgesinde oksijenin bol olduğu inceleme gezisi yapıldı.Çay ve yemek ikramı sonrası fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

KAFAOĞLU KİRALIK KALEMLER HIZIMIZI KESEMEYECEK

KAFAOĞLU KİRALIK KALEMLER HIZIMIZI KESEMEYECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Havran’ı ziyaret

ROMANYA’DAN GELEN KONUKLAR HAVRAN’A HAYRAN KALDI

ROMANYA’DAN GELEN KONUKLAR HAVRAN’A HAYRAN KALDIHavran Sekiz Eylül Ortaokulu ile Romanya’nın Köstence şehrinde bulunan

HAVRAN BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GENİŞLETİYOR

HAVRAN BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GENİŞLETİYORHavran Belediyesi dar sokak ve kaldırım temizlikleri için motorlu vakumlu çöp

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN