Dolar : Alış : 5.3504 / Satış : 5.3600
Euro : Alış : 6.0839 / Satış : 6.0949
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit11°CYağışlı

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

HASAN ARSLAN’A 2 NUMARA KALIN GELDİ

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » HASAN ARSLAN’A 2 NUMARA KALIN GELDİ
11 Ekim 2017
12.214 defa görüntülendi
HASAN ARSLAN’A 2 NUMARA KALIN GELDİ

SOSYAL DEMOKRAT POLİTİKACILIK HASAN ARSLAN’A 2 NUMARA KALIN GELDİ

ANAP tabanında DSP’ye devşirme siyaset ile Zeytinli Belediye Başkanı olan S.Hasan Arslan, son dönemde Alevicilik üzerinden izlediği politikalar ile tepki çekerken, izlediği siyasette güç neredeyse orada olma anlayışıyla CHP’ye devşirilmesi sonrasında Edremit Belediye Başkanlığı için temayül sürecinde yarışmış, Kamil Saka’ya tuş olmaktan kurtulamamıştı. Saka’ya yenilmesi sonrasında Saka hazımsızlığı nirvanaya ulaşan, ANAP’tan önce DSP’ye ardından CHP’ye devşirilen Hasan Arslan geçtiğimiz akşam CHP Edremit ilçe teşkilat binasında yapılan delege seçiminde rakibi olan mavi liste mensubu Gülbahar Bilgiç’e yönelik fiziksel taciziyle gündeme geldi. Gülbahar Bilgiç’i ittiren Hasan Arslan’ın, Bilgiç’in elinde duran mavi liste kağıtları için “neden dağıtıyorsun” sözleri Arslan’ın beyaz listeye çalışmasına rağmen bir türlü mavi listeyi yenemeyeceğini anlamışlıkla sarf ettiği sözler olarak değer görürken, Arslan’ın izlemiş olduğu Alevicilik politikasına, sırf mavi listeyi destekleyen Kamil Saka’ya karşı cephe oluşturmak için destek veren Kürtçü akımın destek vermesi dikkatlerden kaçmadı. Alevicilik politikasıyla CHP’lileri ayrıştırma pahasına siyaset yaptığını zanneden Hasan Arslan’a CHP genel merkezi tedbir almalıdır. Arslan’ın parti disiplin kuruluna sevkinin söz konusu olabileceği siyasi kulislerde konuşulurken, HDP destekçisi sözde CHP’lilerin, Saka’nın desteklediği mavi listeye karşı mücadele eden beyaz listeye destek vermesi de son derece manidar durum oluştururken, CHP genel merkezinin bu konulara acilen yoğunlaşması gerekmektedir.

 

İzlediği politikanın yanlış olduğunu müteaddit defalar gündeme getirmemiz sonrasında, “Benim etim budum ne Levent? Kendi yağımla ancak kavruluyorum. Beni artık haber yapma. Siyasetten oldukça uzağım” diyerek kendisinin Ezberbozan sayfalarında gündeme gelmesini istemeyen Hasan Arslan’ın delege seçimleri sürecinde izlediği yanlış politikalara devam etmesi, dün gece rakip gruptan bir bayan partiliyi eliyle ittirmesi, ikaz edilmesine rağmen tekrar ittirmesi, mavi listenin kazanmaya devam etmesine karşı gösterdiği tahammülsüzlük, Arslan’ın siyasi sonunu kendi kendine hazırladığı değerlendirmelerine neden oldu.

 

Arslan’ın Edremit’li Türkmenlerden destek göremeyip Edremit’e sonradan göç etmiş Alevi kökenli gruplardan destek görmesi de ayrıca değerlendirilmesi gereken bir konudur. Körfezdeki Türkmen vatandaşların Arslan’ı neden desteklemediğini Arslan’ın kendisinin çıkıp açıklamasını daha uygun görüyoruz. Arslan’ın sürdürdüğü yanlış politika yüzünden Edremit’in Türkmenleri ile sonradan gelen Alevi kökenli vatandaşlar arasında da nifak sebebi olmaya devam etmekte. Arslan’ı daha akıllı, daha vicdanlı politika izlemeye davet ediyor, partilisi olan bayan Gülbahar Bilgiç’e karşı yapmış oldu fiziksel tacizden dolayı da kınıyoruz. Demokrasi şöleni olması gereken delege seçimlerinin sorumsuzca davranış sergileyen CHP’ye zaman içinde devşirilmiş siyasilerce münferit hadiselerle anılmasına neden olanlar hakkında, parti disiplin organlarının gerekli müdahaleyi yapacağını düşünüyoruz.

 

Bu vesile ile de Şanlı Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim’in meşhur sözünü hatırlatmakta fayda görüyouz; SONRADAN OLMAZ EVLİYE, OLSA DA OLMASA DA ALMA AVLUYA.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİ

KÖRFEZİN MELEKLERİ BURSA’YI DEVİRDİEdremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 12. Hafta mücadelesinde

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİ

TRAVEL TURKEY’DE EDREMIT İLGİSİKuzey Ege’nin önemli turizm merkezlerinden Edremit bu yıl İzmir’de 12.’si

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDU

ÇEKİLİŞTE TALİHLİLER BELLİ OLDUÇekilişte talihliler belli oldu. Burhaniye Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN