Dolar : Alış : 5.6825 / Satış : 5.6928
Euro : Alış : 6.5678 / Satış : 6.5797
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit25°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Arkamdan Kim Ne Konuştuysa Allah’a Havale Ediyorum

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » Arkamdan Kim Ne Konuştuysa Allah’a Havale Ediyorum
23 Haziran 2017
11.919 defa görüntülendi
Arkamdan Kim Ne Konuştuysa Allah’a Havale Ediyorum

Balıkesir Posta Gazetesi internette bir haber paylaşır, “BUNU KESİN LEVENT YAZDI/YAZDIRDI” diyerek dedikodusunu yaparlar.

Bugün Ege Gündem Gazetesi sahibi Taylan Toprak, Posta Gazetesinde çıkan haber sonrasında, sokak ağzıyla siyaset yaptığını zanneden, dilim varmıyor ama birkaç cahil cühela çakma siyasetçi “TAYLAN’A YAZIYI  KESİN LEVENT YAZDI/YAZDIRDI” diyerek, cahillikte level atlama becerisi gösterdi.

Cahiliye döneminden beter, kafalarında yarattıkları kurgu senaryolar ile düşündüklerini zanneden bu çakma siyasetçilerimiz, akılları sıra Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü’ye destek olmaya kalkışıp, bir çuval inciri de berbat etmezler mi..?

Madem ki bu kadar kurgu senaryoyu üretme becerisi gösterebiliyor bu cahil cühela çakma siyasetçiler, ben de geçmişten bugüne herkesi zaman tünelinden geçirip bugüne hatta yarınlara çıkartayım.

ÖNCE HAFIZALARI TAZELEYELİM
Ak Parti yönetiminde görevli Efraim Altay’ın Ak Parti üyesi iken sandıkta DSP adayı S.Hasan Arslan’a çalıştığını, kardeşi Enver Altay’ın yazdıklarından öğrenmedik mi..? Sorarım hepinize, Efraim Altay’ı hala Ak Parti üyesi olarak tutan sizler değilmisiniz..?

FETÖ darbesi gerçekleşmeden aylar öncesinde Abdurrahman Bayram’ın oğlu FETÖ’nün dizinin dibinde diyerek yayınlar yapmamıza rağmen, Abdurahman Bayram’ı darbe sonrasında bile görevde tutan sizler değilmisiniz..? Ama sorsa insanlar Ak Parti FETÖ ile mücadele ediyor değil mi..? Abdurrahman Bayram’ın parti ile ilişkisi ne zaman kesildi çıkıp açıklayabilirmisiniz..?

Alper Kahraman Ak Parti üyesi iken Özkan Kostak Ak Parti adayı olduğu dönemde, Ak Partiye oy vermeyeceğini Ezberbozan’a yolladığı haber metninde açıkladı diyerek belgesini sunmadık mı..? Buna rağmen Alper Kahraman’ı yönetimde tutmaya devam ettiniz mi..?

Yahya Yavuz o günlerde PARALEL YAPI olarak bilinen yapıya tepki gösterip, bunların kafalarını kopartalım diye feryat ederken dikkate aldınız mı..? Dayanamayıp en sonunda kendisine inanmış insanlarla istifalarını verirken, TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GİTMİŞ PARTİLERDEN GELMELER diyerek Yahya Yavuz’u ve beraberindeki insanları hafife almadınız mı..? Bugün İçişleri Bakanımız olan Sn Süleyman Soylu da tarifini yaptığınız partilerden Ak Parti’ye gelmedi mi..? Bu sözler sonrasında Körfezde Olay Gazetesi’ne beraberinde Hüseyin Uzun’u da alıp giderek, KİMSEYE KAFA KOPARTMAM diyerek açıklama yapmadınız mı..? Bu açıklamayla partili arkadaşlarınızı KAFA KOPARTICI olarak tanımlamadınız mı..?

Parti üyeniz Çetin Kara maşallah işe adam sokma konusunda master yapacak düzeye ulaşmış. Gümrük çocuğu Mehmet, Tuzcumuratlı Ahmet işe girmese de olur. Ne de olsa Ak Parti yönetiminde görev yapan Çetin Kara’nın bir kardeşi Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde, diğer kardeşi BASKİ’de işe girmedi mi..? Edremit’te siyasi parti başkanlığı yapacaksınız ama Edremit’in çocuklarının yerine personel alımında yönetimde diye Erzurumlu, Diyarbakırlı alımında sessiz kalacaksınız. Sonra da Edremit çocuklarından oy isteyeceksiniz.

Hüseyin Uzun’un baldızı Edremit Devlet Hastanesinde işe sokulmadı mı..? Bunu gündeme taşırken yine parti teşkilatında görevli arkadaşınızdan gelen bilgi sayesinde taşıdığımızı delikanlı gibi size aktarmadık mı..? Sizin teşkilat dediğiniz partili üyelerinizin, birbirlerini Romalı Brütüs misali arkadan bıçakladığını ifade etmedik mi..?

Hüseyin Uzun’un parti çalışmaları için tahsis ettiği aracın evrak fotokopilerini haber yapılması için servis edenin, parti teşkilatında halen görevli olduğunu ifade etmedik mi..?

Parti yönetiminde görevli Çetin Kara’nın partiliniz olan Faruk Türk’e kardeşleri ile birlikte taarruzu, bıraktık Edremit’i Balıkesir’de gündem oluşturmadı mı..? Buna rağmen Edremit çocuğunun uğradığı saldırı kimsenin umurunda oldu mu..? Saldırıyı yapana partiden güle güle diyebildiniz mi..? Yoksa aferin, eline sağlık dercesine mükafatlandırıp, yürütmede görev vermediniz mi..? Sorarım sizlere, siz hangi şehirde siyaset yaptığınızın farkındamısınız..?

Yönetimden bir üyenizin ortağı ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden Ayvalık sahilinde aldığı ihaleyi gündeme şu süreçte getirmeyi uygun görmemiştik. Çünkü taşların oturması ve yeni oluşturulacak yönetimin şekillenmesini beklemiştik. Şimdi soruyorum sizlere, bu tip ihaleler sadece parti yönetiminde bulunan insanlara özel olarak mı verilmekte..? Neresi olduğunu merak ediyorsanız, telefon numaram rehberinizde kayıtlıdır..!

BUGÜNE GELELİM
FETÖ PDY mücadelesinde bugüne kadar hangi mücadeleyi verdiniz..? Reis FETÖ mücadelesi için gece gündüz demeden savaş verirken referandum sürecinde basına çıkan hangi demecinizde fetöye okuduğunuz lanet manşet olabildi..? Yoksa sizler de fetö ile mücadele ediyor gibi mi yaklaşım gösterdiniz..?

İlçe Başkanı Metin Örkçü, çocuklarını fetö okullarında okutulanları (Örnek: Ahmet Herdan) memuriyetten bile atarlarken, kendi çocuklarının hangi okullarda okuduğunu çıkıp kamuoyuna açıklayabilir mi..? Yoksa Metin Örkçü’de ALTIN NESİL’e katkı sağlayanlardan mı..?

YAZIK OLUYOR ALİ AYDINLIOĞLU’NUN GAYRETLERİNE
Ak Parti Balıkesir Milletvekili aynı zamanda MKYK Üyesi Sn Ali Aydınlıoğlu, bilhassa körfezin güçlenmesi için çok ciddi emek veriyor. Bunu nereden biliyorsun diyenler, çıkıp yanıma gelirlerse her şeyi anlatırım. Ama teşkilat bünyesinde bulunan isimlerin nelerle uğraştığını ben yazmaktan yoruldum, o isimler yanlışlarında ısrar etmekten yorulmadı.

Aydınlıoğlu partinin körfezde güçlü olmasını, halka ulaşmasını, halka hizmet vermesini isterken, teşkilatta görevli bazı isimlerin birbirlerini hançerlediklerini öğrendikçe üzülüyor.

Sizler adını ister saklayın isterseniz açıkça dile getirin. Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur ile yaşanan sorunları duymayan kalmadı. Uğur’un kontrol ettiği medya gücünün Aydınlıoğlu’nu sürekli hedef yapması artık sıradan bir hal aldı. Aydınlıoğlu’na yakın isimlerin fetöcü diye manşete taşınmalarını dahi kanıksar olduk. Ne de olsa işin arkasında Edip Uğur var diye herkesin kanıksadığı bir durum oluştu. Buna rağmen Balıkesir Posta’da çıkan haberde dile getirilen konu ve sonrasında tepki adı altında yapılan paylaşımların seviyesizliği bir çok insanın sessiz tepkisine neden oldu.

Parti yönetimindeki Oktay Çulgatay’ın yaptığı paylaşımdaki hakaret dolu sözler ve il bünyesinde Edremit haricindeki diğer 19 teşkilatın sahtekarlık yaparak kağıt üstünde üye kaydı yaptığı iması, bu sözleri Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü’nün kendi facebook sayfasında paylaşması, Edremit’te Ak Parti’den hizmet bekleyenlerde hayal kırıklığı yarattı. Edremit Halkı Ak Parti’yi umut kapısı olarak görürken, parti yönetiminde görev alanların kardeşlerinin veya yakınlarının işe alınması, Edremit’in çocuklarının kaderine terk edilircesine sergilenen vurdum duymazlık, körfezden sorumlu Ak Parti Milletvekili Aydınlıoğlu’nu her fırsatta karalayan Edip Uğur’a yakın medya olmasına rağmen Uğur’a özel muamele, hatta Çulgatay’ın sözlerindeki örtülü mesaj, Ak Parti’nin Edremit’teki geleceği noktasında karamsarlığa neden olmakta.

KAFANIZ RAHAT OLSUN ROMA’YI YAKAN NERON DA BENDİM ZATEN
Bilmem şu gazetede çıkan haberi Levent yazdırdı, bilmem şu sayfada çıkan haberin arkasında Levent var diye dedikodu yapacağınıza, oturup şapkanızı önünüze alın da düşünmeyi deneyin. Biz nerede hata yaptık da bu şekilde kamuoyu gündemine haberlerle geliyoruz diye sorun kendinize. Balıkesir Posta Gazetesi son derece düzgün yayın anlayışınla haberciliğini icra eden bir yayın kuruluşudur. Levent Mercan’ın ne aklına, ne fikrine ihtiyacı yoktur. Aldıkları bir duyum, gelen bir ihbar varsa eğer araştırmasını yapmadan da çıkıp yayın yapmaz.

Gelelim Ege Gündem Gazetesi’nde çıkan Taylan Toprak imzalı yayına. Allah aşkına bu yazı için hangi akıl, hangi mantık, hangi vicdan ile yazıyı Levent yazdırdı diyerek konuşabildiniz. Allah’tanda mı korkmazsınız da böylesi bir iftirayı yakıştırabilirsiniz. Vicdan rükuya varmazsa insanın alnı secdeye varsa ne fayda. Allah affetsin bu sözleri sarf ederek dedikodu çıkartanları.

İşte okuyorsunuz yazdıklarımı. Bir şeyleri kaleme alıp gündeme taşıyacaksam eğer herhangi bir yayın kuruluşunun kapısını çalmaya gerek duymam. Çıkar gümbür gümbür ben buradan yazarım, hakkımda dedikodumu yapanlar da oturur yazdıklarımı okuyarak panikleşir.

Şunu da herkes iyi bilsin ki, Metin Örkçü’yü insancıl yaklaşımı, pozitif tavırlarıyla hem seven hem de saygı duyan insanım. Lakin işim gazetecilik. Gazeteci doğruları yazmazsa kalemini kırmalıdır. Örkçü son derece beyefendi kişiliğe sahip insan olsa da, yönettiği parti teşkilatında fırıldak üstüne fırıldak çevirenlere karşı gerekli tavrı göstermemiştir. Partide dolap çevirenleri defalarca kendisine aktarmış olmanın gerçekliği ile bugün bunları yazmanın rahatlığındayım. Örkçü iyi kötü sürecini tamamlamıştır. Tüm olumsuzluklara rağmen referandumu atlatabilmiştir. Ama durum buraya kadardır. Bundan sonrası için benim ümidim kalmamıştır. Çünkü Örkçü kadrosunda siyaseten Ak Parti’de olmayı hak edenler yerine Ak Parti’ye çok ciddi hasarlar verenlerle birlikte hareket etmektedir. Çulgatay’ın kendi facebook sayfasından ağza alınmayacak sözlerle ve diğer tüm teşkilatları sahtekarlıkla itham eden yazıyı paylaşırken Örkçü’nün de bu yazıyı paylaşması belki de siyasi hayatına mal olacaktır.

Sözün kısası, ben aldığım her nefesten Allah’ıma şükrederken, kaleme aldığım her satırda kul hakkından korkarak yaşarım. Hakkımda iftira atanların neyden korktuğunun muhasebesini de kendilerine bırakıyorum.

Hakkımda dedikodu yapanlar bir de yetmezmiş gibi işin arkasında Hüseyin Uzun var diye de laf ediyorlarmış. Buna cevap vermeye değer mi bilinmez ama Allah insanda akıl tutulması yaşattıysa eğer sen ne desen fayda etmez. Çünkü kişi kendinden bilir işi sözü sanırım en doğru cevap olacaktır.

Son bir tespitimi de yapmadan geçmeyeyim. Ak Parti Edremit’te Yahya Yavuz gibi bir ismin değerini de bilememiştir.

 

Kaydet

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

CEYLAN “ESNAFLARIMIZLA İÇ İÇE OLACAĞIZ”

CEYLAN “ESNAFLARIMIZLA İÇ İÇE OLACAĞIZ”CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Adayı Av. Mahmut Ceylan geçtiğimiz günlerde

BAŞKAN SAKA İTALYAN KONUKLARI AĞIRLADI

BAŞKAN SAKA İTALYAN KONUKLARI AĞIRLADIEdremit Belediyesi bu yıl ikinci kez kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

Körfezin Melekleri’ne destek için haydi salona

Körfezin Melekleri’ne destek için haydi salonaEdremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 3. hafta

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN