Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit23°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ali İkizoğlu’na Sorularımıza Devam Ediyoruz

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Ali İkizoğlu’na Sorularımıza Devam Ediyoruz
29 Eylül 2016
12.209 defa görüntülendi
Ali İkizoğlu’na Sorularımıza Devam Ediyoruz

Havran Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ali İkizoğlu’na kamuoyunun da yakından takip ettiği süreçte bazı sorularımız olmuştu. İkizoğlu ne yazık ki sorularımıza cevap veremediği gibi, kızı Elif Kara (İkizoğlu)’dan kullanmak üzere aldığı özel aracı bile teslim etmemiş, daha sonrasında kızının arabayı teslim etmediği için adli makamlara başvurması sonrasında bende değil dediği aracı Burhaniye’de boş araziye terk ettirerek bıraktırmıştı. Aracın teslim edilme şekline dair gerekli tutanak tutulmuş, gerekli yasal müracaatlar gerçekleştirilmişti. Oysa Ali İkizoğlu arabanın kendisinde olmadığını beyan ederek adli makamları yanıltmayı dahi göze almıştı.

haber

Ali İkizoğlu’na özel hayatın mahremiyetine olan saygı çerçevesinde, adli makamlara yansımış mahremiyete olan hassasiyetimle ve gazetecilik meslek etiği çerçevesinde, adli makamların yanıltılma girişimlerini tespit ettiğimiz noktalarda, kamusal menfaatler doğrultusunda sorularımızı yöneltmeye devam edelim;

 

 1. 11.02.2016 tarihinde yaşadığınız ailevi sorunların adli makamlara yansıması üzerine eşiniz Selman İkizoğlu, çocuklarınızla birlikte yaşadığı evden kızınızın eşyalarını hangi sebepten dolayı polis kontrolünde almak zorunda kaldı..? Eşinizin ve kızınızın can güvenliğini tehlikeye sokan konu neydi..?

 

 1. Havran’da devlet destekli ve ortakları olan bir kooperatif başkanı hakkında aile içi şiddetten dolayı 3 defa uzaklaştırma kararı çıkartılmış olması ve eşi hakkında devlet koruması kararı alınması manidar değil mi..? Ali İkizoğlu uzaklaştırma almasına neden olan konular hakkında açıklama yapabilecek mi..?

 

 1. Mahkemece alınmış uzaklaştırma kararı süresi dolmadığı halde, yaklaşmamanız gereken eve gelmeniz ve eşinizle birlikte müşterek ikametiniz olan evin bir başkasına kiralanmış olarak gösterilmesi, kiracı olarak gösterilen kişinin bakıcı olarak kendisini tanıtması, eşinizin ikamet kayıtlarını nüfus müdürlüğünden sildirmemiş olmasına rağmen nasıl silindiği ve aynı adrese yeni kiracınızın ikametinin kaydedilmesi konusu adli makamların oldukça ilgisini çekecek konu. Nüfus Müdürlüğü kamera kayıtları incelendiği anda, Selman İkizoğlu’nun kayıt sildirmek için hiçbir şekilde nüfus müdürlüğüne gelmediği, Selman İkizoğlu’nun ikamet kayıtlarının silindiği tarihte nüfus müdürlüğü kamera kayıtları incelendiğinde ortada usulsüz işler döndüğü yönündeki iddialar doğrulanırsa, kendisinin hangi sorunlarla karşı karşıya kalacağından haberi var mı? Bu usulsüzlük iddia edildiği gibi gerçekleşmiş ise usulsüz işe karışmış olacak memurun hangi hesabı vermekte zorlanacağını biliyor mu..?

 

 1. 29.04.2016 tarihinde tebliğ ettiği hakkındaki 1 aylık uzaklaştırma kararına rağmen, uzaklaştırma kararının çıkartıldığı Selman İkizoğlu’nun müşterek ikamet ettiği ev nasıl oluyor da tebliğ tarihinden sadece 3 gün sonra 01.05.2016 tarihinde bir başka kadına kiracı olarak tahsis edilebiliyor..? Alınmış hukuki karar nasıl oluyor da göz göre göre ihlal edilebiliyor..? Uzaklaştırma kararı ihlal edilmekle kalmıyor, uzaklaştırma kararı aldıran mağdure daha da mağdur edilip, evinden ocağından atılıp, sözde kira kontratıyla bir başka kadın bakıcı olarak müşterek ikamet adresine kiracı olarak kaydediliyor. Davayı görecek olan Sayın Hakimlerimiz, azıcık hukuk bilgisiyle benim yaptığım tespitleri deneyimleriyle anında yapmayacak diye mi düşünülmüş acaba..?

 

 1. Üstelik Selman İkizoğlu’nun yaşadığı, adli kayıtlara geçmiş şiddet nedeniyle Havran Emniyet Müdürlüğünce 19.04.2016 tarihinde 2 ay süreyle koruma kararı ortadayken, Selman İkizoğlu’nun ikamet ettiği ev nasıl oluyor da, nüfus müdürlüğünden kayıtları silinip, bir başkası kiracı olarak Selman İkizoğlu’nun ikamet ettiği adrese ikamet kaydı yaptırıp, kiracı olarak ikamet ettiriliyor..?

 

 1. 29.04.2016 tarihinde tebliği Ali İkizoğlu tarafından yapılan uzaklaştırma kararı ortada. Selman İkizoğlu’nun yaşadığı şiddet nedeniyle Edremit’teki kızının evine korkuyla sığınması ortada. İkametini nüfus müdürlüğünden kendisinin sildirmediği kamera kayıtları incelendiği anda görülecek. Selman İkizoğlu’nun 19.04.2016 tarihinde 2 ay süreyle koruma kararı aldırdığı ve hem Havran’daki müşterek ikamet adresi hem de Edremit’teki kızının ikamet adresi belirtilerek koruma kararı aldırması da belgeli. Buna rağmen 26.04.2016 tarihinde Havran Polis Karakolunun Selman İkizoğlu’nun Havran’daki evinde olmadığının tespit tutanağını talep eden kimdi..? Maksat neydi..? Şiddete maruz kalmış bir kadının can güvenliği korkusuyla müşterek yaşadığı evden kendisini daha güvende hissedeceği kızının yaşadığı eve gelmesi ve kızından manevi destek görmesi, şiddetten uzaklaşmak istemesi kimi rahatsız etti ki..?

 

 1. 23.05.2016 tarihinde Edremit 3.Asliye Hukuk Mahkemesi kararında Selman İkizoğlu’nun ikamet adresi Havran’daki müşterek yaşadıkları ev görünmesi oldukça garip değil mi..? Ali İkizoğlu ve Selman İkizoğlu’nun ikamet adresleri müşterek göründüğü mahkeme tarihi 23.05.2016 lakin müşterek ikamet görünen evin bir başka kadına kiracı olarak verildiği tarih 23 gün öncesi. Burada kim kimi yanıltmaya çalışmakta..?

 

 1. 03.06.2016 tarihinde Havran Polis Karakolunda verdiğiniz ifadede, 2016 ocak ayında ilk uzaklaştırma kararıyla karşılaştığınızı, ilk alınan kararın bir ay olduğunu, hakkınızda 3 defa uzaklaştırma kararı çıkartıldığını belitmişsiniz ve 4 ncü uzaklaştırma kararıyla karşı karşıya kaldığınızı ifadenizde açıklamışsınız. İfadeniz ayrı yaşadığınız eşinizin ikamet kayıtlarını taşıdığınızı belirtmişsiniz. Sizin hakkınızda uzaklaştırma kararı varken siz eşinizin ikametini uzaklaştırma kararına ve devlet koruması kararına rağmen ve de rızası olmadığı halde eşinizin ikametini taşımayı kendinizde nasıl hak gördünüz..? Hakkınızda uzaklaştırma kararı verilen eşiniz hakkında bir tasarrufta bulunma gücünü size kim verdi..? Devletin adli makamları size uzaklaştırma kararı verirken, siz uzaklaştırma kararı alınan adresleri kendinizden uzaklaştırma gücünü kimden aldınız..?

 

 1. Aynı karakol ifadenizde kızınıza ait aracın sizde olmadığını belirttiniz. Pekala aracın Burhaniye’de ara sokağa bırakıldığını, gidip almaları için kızınıza telefon etmelerini istediğiniz kişi kimdi..? Ben de bu görüşmeye ait görüşme kaydı var ve bu kaydı adli makamlara teslim etmeye hazırım dersem, siz ne dersiniz..?

 

 1. Selman İkizoğlu hakkında aile içi ve kadına karşı şiddet olayları ile ilgili kayıt tutanağı tarihi 20.05.2016 ve ikamet adresi müşterek ikamet adresiniz. Yani bir başka kadına kiraya verildiği tarihten 20 gün sonrasına gelen bir tarih. Kira kontratını ben doldurmadım demişsiniz de, imzalar kime ait..?

 

 1. Ali İkizoğlu’nun annesi Neriman İkizoğlu 23.05.2016 tarihinde kollukta verdiği ifadesinde “cumayı cumartesiye bağlayan gece, beraat kandilinden bir gün öncesi evde televizyon izlerken, müşterek ikamet ettiğiniz evden gürültü geldiğini, gelini ve torununun merdivenlerden indiklerini gördüğünü belirtmiş. Beraat Kandili 21.05.2016 günü olduğuna göre, kandilden bir gün öncesi 20.05.2016 tarihine denk gelir. Adama sormazlar mı Ali İkizoğlu, siz ailecek müşterek yaşadığınız evde, 01.05.2016 tarihinde bir başka kadına evi nasıl kiraya verdiniz diye..?

 

 1. Ali İkizoğlu, ben de değil dediğiniz aracı Burhaniye’de bir tanıdığınıza sokağa terk ettirdiniz. Senaryonuz da hazırdı. Arabanın teslim edildiği gün Bursa’dayım diyecek deliliniz vardı. Çiftliğin güvenlik kameralarının kayıtları incelendiğinde, Havran ve Burhaniye MOBESE’leri incelendiğinde, “evleniyoruz” yazısıyla kaplanmış aracın kameralarla tespit edilemeyeceğini mi düşündünüz..? Aracın sokakta bulunduğu ana ait video kamera kayıtları, çekilen resimler ortada. Bagajdaki samanlar acaba nereden geldi..? O günkü telefon görüşmeleri trafiğiniz araştırıldığında, telefon görüşme detaylarına ait HTS kayıtları mahkemece istendiği anda, aracın o sokağa bırakılma talimatını kimin verdiği, aracı kimin getirdiği ortaya çıkacak. Aracı sokağa getiren kişiye sormayacaklar mı sanıyorsunuz aylardır kayıp aracı sen nasıl kullandın diye..? Aracı kullanan kişi Allah muhafaza hırsızlıkla suçlanırsa, vereceği ifade ne olacak hiç merak ettiniz mi..? Yoksa hırsızlıkla suçlanmamak için her şeyi anlatmaya kalktığı anda siz ne yapacaksınız..?

 

Bu arada Bulgaristan’dan ithalat işlerine kalkışıyormuşsunuz. Hayırlı olsun diyelim. Muhterem validenizin bakıcısı, aynı zamanda validenizin kiracısı da Bulgar asıllıymış. Bulgar ineklerinin yüksek oranda süt verdiklerini, belki de validenizin bakıcısı ve kiracısından öğrendiniz herhalde. Yalnız dikkat edin Bulgar ineklerinin samanını, küspesini, mısır silajını vermeyi ve bol bol sulamayı ihmal etmeyin. Sonra yazık olur ithal edip küpe takacağınız ithal ineklerinize. O vakit iyi sağımlar dileyeyim.

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

CANBEY BARAJ SUYU ÇİFTÇİLERİN CANSUYU OLACAK

CANBEY BARAJ SUYU ÇİFTÇİLERİN CANSUYU OLACAKBalıkesir AK Parti Milletvekilleri Mustafa Canbey, Belgin Gökçe Uygur,Mutlu Aydemir,AK

VATANDAŞ YERLİ ÜRETİM ETİKETİN’DEN MEMNUN

VATANDAŞ YERLİ ÜRETİM ETİKETİN’DEN MEMNUNHavran  Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf  Odası’ndan Örnek Uygulama Türkiye’de

HAVRAN’DA GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ HAYATA GEÇTİ

HAVRAN’DA GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ HAYATA GEÇTİHavran İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Genç Çiftçi Projesi’

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN