Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit36°CSıcak

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

ALİ EKBER ÇİÇEK, EDREMİT’TE ANILDI

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » ALİ EKBER ÇİÇEK, EDREMİT’TE ANILDI
26 Nisan 2017
147 defa görüntülendi
ALİ EKBER ÇİÇEK, EDREMİT’TE ANILDI

 

Halk ozanı Ali Ekber Çiçek, ölümünün 11. yıldönümünde Balıkesir’in Edremit İlçesi’ndeki mezarı başında anıldı.

 
Edremit Belediyesi tarafından Türk Halk Müziği’nin ünlü ismi merhum halk ozanı Ali Ekber Çiçek için Tahtakuşlar Mahallesi Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anma etkinliği düzenlendi. Edremit belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Ali Ekber Çiçek’in eşi Can Çiçek, kızı Ebru Çiçek ve sevenlerinin katıldığı anma töreninde ilk önce Alevi dedesi İbrahim Aydemir tarafından dua okundu. Ardından bir konuşma yapan Ali Ekber Çiçek’in eşi Can Çiçek, rahatsızlığı döneminde belli etmeden dışarıda ağladıklarını belirterek “Bizlere; ‘Üzülmeyin, ben ölmeyeceğim, ölüm uykusuna yatacağım. Tanrı benim kulağıma “Çık dışarı” diyecek ve yeni nizamda görüşeceğiz” derdi. İnşallah yeni bir nizamda bir hikmet vardır. Yine görüşürüz” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Ali Ekber Çiçek vefat edeli 11 yıl oldu. Ölen unutulur derler ama, adam olan unutulmuyor. 11 yıl önce Türkiye büyük bir sanatçısını kaybetti ama bizler bir dostumuzu kaybettik. Vefatından önce söyleşirdik, bağlamasını çalar bizler dinledik. Bıraktığı eserlerle, geride bıraktıkları ile unutulmayacak. Onun yeri doldurulamayacaktır, ancak kızı sevgili Ebru Çiçek’in de onun yerini doldurabilecek bir sanatçı olduğunu gördükçe mezarında huzur içindedir diye düşünüyorum. Katılan bütün arkadaşlara, dostlara, canlara teşekkür ediyorum. Allah rahmet eylesin” dedi.

Kızı Ebru Çiçek ise “Zaman geçtikçe azalıyor denilen acılarımız daha da büyüyor. Ama bu kadar dostlarımız var ki, hepsi babamı kardeşi, abisi, babası gibi görüyor. Onların sayesinde güçleniyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından sanatçının mezarına çiçekler bırakıldı. Mezarlıktaki törenin ardından Tahtakuşlar Mahallesi Sosyal Tesislerinde hayır yemeği verildi. Akşamda Güre Mahallesi’nde sanatçılar Erdal Akkaya, Berrin Sulari, Tuncay Balcı, İsmail Özden, Deniz Eriş, Şahin Aydın, Mehmet Özcan, Ebru Çiçek, Adil Yıldız ve Zeki Çiçek’in katılımı ile Ali Ekber Çiçek türküleri seslendirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİT’İN SPOR ORDUSU

EDREMİT’İN SPOR ORDUSUEdremit Belediyesi tarafından 4 branşta düzenlenen Yaz Spor Okulu yoğun ilgi

VALİ YAZICI BURHANİYE’DE

VALİ YAZICI BURHANİYE’DEİlçe ziyaretleri kapsamında Burhaniye’ye gelen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,

Edremit’te modern caddeler oluşturuluyor

Edremit’te modern caddeler oluşturuluyorEdremit Belediyesi tarafından Akçay , Zeytinli ve Sarıkız Mahallesi´ndeki yollar

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN