Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit26°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

AK PARTİ’YE KAN KAYBETTİREN EDİP UĞUR

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Burhaniye » AK PARTİ’YE KAN KAYBETTİREN EDİP UĞUR
20 Nisan 2017
11.597 defa görüntülendi
AK PARTİ’YE KAN KAYBETTİREN EDİP UĞUR

AK PARTİ’YE HER SEÇİMDE

KAN KAYBETTİREN

BELEDİYE BAŞKANI A.EDİP UĞUR

 

Neden böylesi iddialı başlık attık diye düşünenler olabilir. Hatta Edip Ağacılar başlıktan rahatsız da olabilir. Ak Parti’nin blok oy aldığı köylerin yollarını köstebek yuvasına çevirten büyükşehir belediyesidir. İnsanlar kendilerine layık görülen yolların hesabını sandıkta görmüştür.

Gelelim Edip Başkan’ın kendisi aleyhinde haber yapanlara karşı tavırlarına. Kimisini hemen ya danışman kadrosuna almıştır ya da reklam, ilan, fazla gazete dergi alımlarıyla mutlu ederek, kendisinin mutsuz edilmesinin önünü kesmiştir. Örnek mi vereyim; Ses Yayın Grubu Edip Uğur’un oğlu ve yandaşlarına para aktardığını iddia etmiş, rakamları açıklamasını aksi takdirde kendisinin açıklayacağını belirtmiştir. Aradan 10 ay geçmiş açıklanacağı ilan edilen rakamlar açıklanmadığı gibi tam aksine methiye yayınlarına dönülmüştür. Bu konuda yetkililer büyükşehir belediyesine faturalar kesilip kesilmediğini araştırırsa, ne demek istediğimiz de net anlaşılacaktır.

Şimdi gelelim rakamların analizine;

Ak Parti 2011 seçimlerinde %46,54 oy oranı ile 355 Bin oy almıştır.

 

Edip Uğur’un belediye başkanlığına aday olduğu seçimde ise oran %39,8’e oy miktarı ise 307 Bine düşmüştür. Seçmen sayısı artarken hem oransal hem rakamsal olarak Ak Parti’ye oy kaybettirmiştir Edip Uğur.

 

2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Ak Parti seçmeni REİS bellediği lideri Sn Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini yinelemiştir. %47,8 oy oranı ile 357 Bin oy vererek Edip Uğur’un kan kaybettirişini unutmuş, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması için kendisine düşen görevi yerine getirmiştir.

 

2015 Haziran seçimlerini hatırlayınız. O günlerde adına paralel yapı denen FETÖ PDY’nin Ak Parti içinde yuvalanmış hücreleri, Ak Parti’yi yine itibarsızlaştırmak için seferber olmuştur. %38.87 oy oranına düşen oylar bir anda 305 Bine düşmüş ya da düşürülmüştür. Bu seçimlere girilirken 17/25 Aralık süreci sonrasında 2014 Ocak ayının 6’sında Edip Uğur kameralar önünde bir gazetecinin sorusuna “FETTULLAH GÜLEN HOCAYA SEVGİMİZ VARDIR, SAYGIMIZ VARDIR” demiştir. Cumhurbaşkanının PARALEL YAPI ile mücadelesine rağmen, gazetecinin bunu hatırlatmasına rağmen FETÖ PDY elebaşısına sevgi ve saygı duyduğunu ifade etmenin manidar derinliği değerlendirmek kamuoyunundur.

 

Aynı yıl Kasım seçimlerini hatırlayınız. PARALEL YAPI olarak bilinen FETÖ PDY’nin tüm gücüyle hukuk darbesi girişimleri doğru analiz eden Ak Parti seçmeni ile ülkesini düşünen MHP’liler ve saz çalarak ılımlı mesajlar veren Selahattin Demirtaş’ın yalanlarına inanmaktan vazgeçen kürt kökenli seçmenin önemli kesimi, tehlikenin farkına varmış ve ülkenin geleceği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek olmak zorunda olduğunu idrak etmiştir. Bu seçimdeki oy oranı %45,51’e yükselirken alınan oy 361  Bini geçmiştir. Üstelik bir önceki süreçte Edip Uğur’un FETÖ PDY elebaşısına duyduğu sevgi ve saygıya rağmen.

 

Ve son referandum sürecindeki gelişmelere kısaca değinelim. Balıkesir’de süren FETÖ PDY davasında referanduma 4 gün kala 14 sanık, haklarında beraat kararı olmadan serbest bırakılmıştır. Bu da yetmezmiş gibi Bandırma Hava Üssünde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun askeri törenle karşılanışına ait fotoğraflar manidar şekilde Edip Uğur’un oğlu ve yandaşlarına ait medya tarafından algı operasyonu ile servis edilmiştir. Mesaj nettir aslında ve Balıkesir Halkı her türlü oyuna rağmen, Ak Parti içinde bugüne kadar kendilerini saklamış tüm fetöcü kadroların ihanetlerine rağmen, İsmail Ok öncülüğündeki MHP’lilerin CHP ve HDP ile ortak hareket ederek HAYIR CEPHESİ oluşturmasına katkı sağlamasına rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi gücü ortaya çıkmış son seçimdeki %45’lik oy oranı korunmuş, 368 Bini geçen oy alınmıştır. Hayır cephesi ile ortak hareket eden Ak Parti içindeki kripto fetöcüler aslında bu seçimde kendilerini de deşifre etmişlerdir.

 

Rakamlar ve oranlardan ve de süreç içinde yaşanlardan da anlaşılacağı üzere Edip Uğur isminin Ak Parti’ye zerre katkısı olmadığı gibi tam aksine Ak Parti’ye çok ciddi oy kaybettirmiştir. Ak Parti yetkili mercileri yukarıda açıkladığım yaşanları ve rakamları önemsemiş olsa gerek ki, dün Ak Parti MYK toplantısında fırtınalar estirildiği havadisleri bizlere kadar ulaşmıştır.

 

Ak Parti MYK Üyesi ve Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’na yönelik karalama yayınlarının odak noktası da yine Edip Uğur’un oğlu ve yandaşlarının yayın organlarıdır. Bizzat maaşa bağladığı danışmanlarının kalemlerinden Aydınlıoğlu sürekli hedef gösterilmiş, toplum nazarında Ak Parti milletvekili ve MYK üyesi Aydınlıoğlu, Ak Partili Edip Uğur’un kontrolündeki medya tarafından kasıtlı olarak yıpratılmıştır. Bunun faturası da elbette ki Ak Parti oylarına yansımıştır.

 

Ak Parti’li görünüp Ak Parti’ye bu derece zarar veren eylemlerin odağında görünen Edip Uğur’un Ak Parti’ye nasıl kan kaybettirdiğini görmemek için zeka problemi yaşamak gerekir. Ak Parti üst kadroları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir’de Ak Parti’nin nasıl kan kaybettiğini de daha iyi görmüş bulunmaktadır.

 

FETÖ PDY elebaşısına duyduğu sevgi ve saygı ile infiale sebep olan Uğur’un, bundan sonraki süreçte bir daha Ak Parti’den aday bile gösterilmeyeceği yönünde değerlendirmeler yapılırken, her an kayyum dahi atanabileceği de siyasi kulislere düşen iddialar arasında yer almaktadır.

 

Edip Uğur’un Balıkesir eski valisi Yaman ile yaşadığı hakarete varan sözlerine değinme gereği bile duymuyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uğur’un hakaretlerine maruz kalan Vali Yaman’ı Mardin’e atarken, ilk ziyaret ettiği vali olarak da Yaman’ı tercih etmesi, Uğur’a verilen bir mesajdır. Tabi ki Uğur bu mesajları görmek yerine maaşa bağladığı danışmanların kalemleriyle Ak Parti’ye kan kaybettirmeye devam etmiştir.

 

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

MUHTARLAR GÜNÜ BURHANİYE’DE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İLE KUTLANDI

MUHTARLAR GÜNÜ BURHANİYE’DE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İLE KUTLANDIBurhaniye’de, 19 Ekim Muhtarlar günü bir dizi etkinlik ile kutlandı. 2015 yılında

BELEDİYE PERSONELİNE SEVGİ SEMİNERİ VERİLDİ

BELEDİYE PERSONELİNE SEVGİ SEMİNERİ VERİLDİBurhaniye Belediyesi, personeli için eğitim semineri düzenledi. “İş ve Etik”

BURHANİYE’DE CUMHURİYET BAYRAMI 3 GÜN 3 GECE KUTLANACAK

BURHANİYE’DE CUMHURİYET BAYRAMI 3 GÜN 3 GECE KUTLANACAKBu sene Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. Yıl dönümünün kutlanacağı

RastgeleSeçilen İçerik
Ezberbozan Sayı 60

24 Mayıs 2017

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN