Dolar : Alış : 5.7710 / Satış : 5.7814
Euro : Alış : 6.6206 / Satış : 6.6326
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit24°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ak Parti’nin Has Adamları..!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Ak Parti’nin Has Adamları..!
17 Aralık 2016
11.860 defa görüntülendi
Ak Parti’nin Has Adamları..!

Ak Parti’nin Edremit teşkilatında teşkilattan ayrılan bazı isimlerde öyle ilginç hadiseler yaşanıyor ki, yazı dizisi çıkaracak kadar konu oluşuyor kamuoyu gündemine taşıyacak.

haber

Halen ilçe teşkilatında görevli Alper Kahraman’ın geçmişte Özkan Kostak’ın Ak Parti’den Edremit belediye başkan adayı olduğu dönemde Ak Parti’ye oy vermeyeceğini açıkladığı yazışmaları ve o dönem Ezberbozan’da yayınlanan habere dair açıklamalarıyla ilgili konuyu önceden sizlere aktarmıştık.

003

Alper Kahraman’ın parti içinde yine bazı olumsuzluklarla adının anılması, Kahraman’ın yeniden gündeme gelmesine neden oldu. Ak Parti Edremit ilçe teşkilatında görevli Hüseyin Uzun’un kayınpederinin üzerine görünen minibüsün, Ak Parti Edremit ilçe teşkilatının kullanımına tahsis edildiğini de yine Ezberbozan olarak biz gündeme getirmiştik. Bu noktada ilginç bir gelişme oldu ve minibüsün sigorta işlemi yapılmak üzere araç ruhsatı Alper Kahraman’ın sigorta acenteliğine teslim edilmişti. Araca ait sigorta poliçesinin yönetimden istifasını veren Vacit Kurtdereli’nin eline geçmiş olması kafaları fazlasıyla karıştırdı ve Ak Parti içinde yaşanan bazı sorunların dışarıya kim tarafından taşındığı noktasında, şimşeklerin Alper Kahraman’a yönelmesine neden oldu.

001

Alper Kahraman’ın yakın arkadaşı Efraim Altay’ın da geçmişte ailecek ve çevresindeki kişilerin de Ak Parti’ye oy vermediklerini, Efraim Altay’ın kardeşi Enver Altay’ın facebook yorumlarından öğrenmiş, bunu kamuoyuyla paylaşmıştık.

002

Vacit Kurtdereli’nin son günlerde parti yönetim teşkilatını eleştiri sınırlarını aşarak yaptığı paylaşım ve yorumlar zincirleme halde sürmeye başlamıştı. Kurtdereli, Hedef Gazetesinin facebook sayfasından yayınlanan bir habere karşılık olarak gazete sahibi Barbaros Murat Şavkın’a yönelik aba altından sopa gösterircesine yapılan yayın sonrası Kurtdereli’nin yaptığı eleştiriye tahammül gösteremediği yorumlar, siyaset yapmakla iştigal bir insana yakışmadı. Kurtdereli’nin kendisine yönelik eleştiri sınırları içindeki yorumlara verdiği yanıtlar tehditkar ifadelere dönüşürken siyasi etikle de bağdaşmadı. Oysa ki, Kurtdereli’nin geçmişte kullandığı iddia edilen facebook sayfasından yapılan yayınlar bir anda bazı partililerce haber merkezimize ulaştırıldı. Kurtdereli’nin geçmişte kullandığı iddia edilen facebook sayfasından yapılan paylaşım ve yorumlarda, o dönemin Başbakanı R.Tayyip Erdoğan ve Ak Parti hakkındaki söylemleri ile bugünkü söylemleri arasında ciddi uçurumların olması dikkatlerden kaçmazken, o dönemde Demokrat Parti’de siyaset yapan Kurtdereli’nin DP liderine gösterdiği sevgi ve saygı hoş görülürken, Ak Parti seçmeni için kullandığı üslup tepkilere neden oldu. Dün aşağıladığı kitleye bugün nasıl oluyor da Ak Parti’liyim diyebildiği oldukça manidar değerlendirmelere neden oldu.

004

TCK’da siyasilerin eleştiri sınırlarını aşan eleştirisel yayınlara, hatta tahrikkar idadelere hoşgörü göstermesi gerektiği açıkça belirtilmektedir. Kaldı ki, Hedef Gazetesi’nin facebook sayfasından yapılan haberde, Kurtdereli’ye yönelik eleştiri gayet pozitif eleştiriydi. Bu eleştiriye bile tahammül gösteremeyen Vacit Kurtdereli’yi, geçmişte kendisine ait olduğu iddia edilen facebook sayfasından yapılan paylaşımlar konusunda, Ak Parti’lilerin hoşgörüsüne bırakıyoruz. Umarım kimin ne kılı olduğu konusunda gerekli açıklamayı da yapabilir.

005

Tam da bu noktada Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sn Ali Aydınlıoğlu’nun dikkatini çekmekte fayda görüyorum. Ak Parti’nin 2023 hedefine ulaşabilmesi için dün Ak Parti’ye oy verenleri aşağılayıp bugün REİSÇİ kesilenlerle değil, gerçekten o hedefe ulaşabilmek için and içmiş insanlarla yeni yönetim oluşturmasını, bir gazeteci olarak kendisinden beklediğimi belirtmek istiyorum.

006

007

008

009

010

011

012

014

013

015

016

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Başkan Kafaoğlu Çalışmaları Yerinde Denetliyor

Başkan Kafaoğlu Çalışmaları Yerinde DenetliyorBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, yaklaşan kış mevsimi

MİLLETVEKİLİ DR. CANBEY’DEN İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

MİLLETVEKİLİ DR. CANBEY’DEN İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARETBalıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, İl Müdürlüğüne ziyaret etti. Ziyarette,

”SPORDA YETENEK 10’LA GELECEK” BAŞLADI..

”SPORDA YETENEK 10’LA GELECEK” BAŞLADI..“Sporda Yetenek 10’la Gelecek” Projesi, yeni eğitim öğretim

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN