Dolar : Alış : 5.4770 / Satış : 5.4868
Euro : Alış : 6.1575 / Satış : 6.1686
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit16°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

AK PARTİ EDREMİT’TE İHANETE RAĞMEN OY ARTIRMAYI BAŞARDI..!

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » AK PARTİ EDREMİT’TE İHANETE RAĞMEN OY ARTIRMAYI BAŞARDI..!
22 Nisan 2017
11.354 defa görüntülendi
AK PARTİ EDREMİT’TE İHANETE RAĞMEN OY ARTIRMAYI BAŞARDI..!

Ak Parti referandum seçimlerinde Edremit’te ihanete rağmen oy artırmayı başarırken, İlçe Başkanı Metin Örkçü ve teşkilatta görev yapan birkaç yürekli insan sayesinde oy kaybetmekten kurtuldu.

 

AYLARDIR İHANETE UĞRANACAĞINI YAZDIK

Geçmişte Ak Parti mensubu oldukları halde Ak Parti belediye başkan adayı Özkan Kostak’a oy vermeyeceğini açıklamış Alper Kahraman’a parti teşkilatında hala nasıl görev verilebildiğini sorguladık.

Geçmişte Zeytinli’de Ak Parti’den belediye başkan aday adayı iken, başkan adayı gösterilmediği için DSP’li S.Hasan Arslan’a destek verdiklerini Efraim Altay’ın kardeşinin facebook hesabından yaptığı itiraf ile öğrendik ve dedik ki; “YARIN MEVKİ VERİLMEDİĞİ ANDA YİNE AYNI YAKLAŞIMIN GÖSTERİLMEYECEĞİNİN GARANTİSİNİ KİM VEREBİLİR?

Oğlu FETÖ PDY elebaşısının dizinin dibinde olan insanın babasının Ak Parti teşkilatında ne işi var diye sormadık mı..?

 

2015 Haziran seçimlerinde etnik kimlikleriyle hareket edip, HDP’li Selahattin Demirtaş’ın çaldığı saza nakarat çekenlerden Ak Parti’ye fayda gelmez demedik mi..?

BANKASYA’da parası çıkanlardan Ak Parti’ye hayır gelmez demedik mi..? Alışverişlerini FETÖCÜ işadamları dışında başkasından yapmayanlardan memlekete bir hayır gelmez demedik mi..?

 

Mensubu olduğu partinin yönetiminde görev yapan arkadaşının kayınpederi ve baldızının işe girmesini basına servis edenin partiye ne hayrı dokunur diye sormadık mı..?

Kişisel hırslarla hareket edip, kendi partili arkadaşına akraba-yeğen-kardeş çete gibi organize olup tekme tokat saldırandan değil partiye, memlekete bir hayır gelmez demedik mi..?

 

Balıkesir’de yapılan il toplantısında kongre yapılacağı açıklandığı anda kendi ekibini kurarak yönetimi ele geçirmeyi planlayanlar olduğunu söylemedik mi..? Kongre yapılmadan seçimlere gidileceği açıklandıktan sonra da planlarını ötelemek zorunda kalanların, parti içindeki Edremit çocuklarına yönelik tezgahlar peşinde olduklarını açıklamadık mı..?

Belediye Meclisinde Ak Parti’yi temsil etmesine rağmen gizlice hayır cephesi ile ortak çalışma yaptığını söylediğimiz insanlar var demek mi..? Referandum sonrasında bu isimler Allah adıyla yemin edilen ortamda deşifre olmadı mı..?

 

Daha neler neler dedik biz bile hatırlayamaz olduk. Dere geçerken at değişmez düşüncesiyle her şeyi sineye çeken İlçe Başkanı Metin Örkçü’nün evliyalara taş çıkartan sabrıyla süreç atlatıldı ve referandumda oy artışı gerçekleşti.

REFERANDUMA 4 GÜN KALA YAŞANANLAR
Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ PDY davasında, FETÖ PDY ile bağlantısı tespit edildiği için kapatılan ESİAD’ın üyeleri yargılanıyordu. Referanduma 4 gün kala mahkemenin beraat kararı vermemesine rağmen 14 kişinin birden salınması, Ak Parti’nin FETÖ PDY mücadelesine olan inanca zarar verdi. Sokaklardaki insanlar gelişmeleri şaşkınlıkla izlerken herkes ne olduğunu anlamakta zorluk çekti. Başkan Örkçü’nün topluma sükunet içeren mesajları sayesinde FETÖ PDY mücadelesine olan inanç sarsılmadı.

 

PARTİNİN SESSİZ SESSİZ ÇALIŞAN NEFERLERİ

Ak Parti Edremit İlçe Teşkilatında referandum sürecinde çok ciddi çalışmalar yapan insanlar vardı. Bu insanlar öyle sessiz sessiz çalışmalar yaptılar ki, her noktadan ihanete uğrayan Ak Parti’nin seçimde kan kaybetmemesi için gece-gündüz demeden sahada emek sarf ettiler. SKM Başkanı Hüseyin Uzun, partinin seçim çalışmalarını kitlelere ulaştıran haberlerin perde arkasında Bekir Terzioğlu, Ceren Kezban Yıldırım, Mehmet Alamur ve Faruk Türk, Kadın Kolları Başkanlığına yeni atanmasına rağmen inanılmaz efor sarf eden Seval Özbay Okur, sokaklarda tutmadık el, derdi dinlenmedik insan bırakmayan Özcan Özyanık, Sanayi esnafının referandumda evet vermesi için kendi çapında etkili çalışmalar gerçekleştiren İbrahim Yaman, referandum çalışmalarının neredeyse tamamında etkin çalışma gösteren Himmet Bora gibi isimler referandum sürecinde yaşanan tüm ihanetlere rağmen yılmadan, yorulmadan inandıkları REİS yolunda emek sarf ettiler. Referandumda AKEPELİ’lerin her türlü ihanetine rağmen oy kaybı yaşanmaması isimlerini saydığımız Ak Partililerin dava bilinciyle yaptıkları çalışmalar sayesindedir.

BAŞKAN ÖRKÇÜ KENDİ MANİFESTOSUNU HAZIRLAMALI

2015 Kasım seçimleri öncesinde apar topar yönetim oluşturulmuştu. Başkan Örkçü önderliğinde oluşturulan yönetimde, ahde vefa gösterilerek geçmişte beldelerde görev yapan partililere de yer verilmişti. Edremit’e gurbetçi, Edremitli’ye yabancı durumda göreve başlayan Örkçü, ayağının tozuyla girdiği ilk seçimde alnının akıyla çıkmayı bilmişti.

 

Referandum süreci öncesinde yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi, arkasından başlatılan operasyonlar ve operasyonlardan etkilenen kitlelerin tepkileri, Emperyalist ve Siyonist dünyanın ülkemiz üzerindeki kirli tezgahları, CİA güdümlü okyanus ötesindeki hain şebekenin ülkemizi istikrarsızlaştırma ve itibarsızlaştırma girişimleri, AB ülkelerinin ülkemiz üzerinde kurmaya çalıştığı baskı, bölücü terör örgütü ve siyasal işbirlikçilerinin bitmek tükenmek bilmeyen hainlikleri, CHP’nin içinde yer alan bazı vatan hainlerinin kirli söylemleri yetmezmiş gibi bir de Edremit’te döndürülen kirli tezgahlar, MHP’li kitlenin neredeyse %90’lık bölümünün HAYIR CEPHESİ ile organize olmasına rağmen, Başkan Örkçü referandumda oy kaybetmeden hatta oy artırmayı başararak çıkmayı bilmiştir.

 

Örkçü Edremit’in kendine özgü dinamiklerini süreç içinde çok iyi tanımış, Edremitli’nin hassasiyetlerini idrak etmiştir. Ak Parti içindeki AKEPELİLER’in kimler olduğunu da süreç içinde görmüştür. Bunca fırtınaya rağmen gemisini limana getirmeyi başaran Örkçü’nün yeni oluşturulacak teşkilatın yapılanmasında, kendi manifestosu muhakkak olacaktır. Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun her daim Başkan Örkçü’nün yanında olduğu gerçeği ile hareket ederek, yeni yönetimi oluştururken Örkçü’nün kendi manifestosuna göre ekibini belirlemesi kaçınılmaz olacaktır.

 

Ak Parti yapılacak ilk seçimde Edremit Belediyesi’ne Ak Parti bayrağını dikmek istiyor, TBMM’ne Edremit’ten isimler göndermek istiyorsa eğer çıraklık dönemini kazasız atlatan Metin Örkçü’nün şimdi de ustalık döneminde hasat yapmasını beklemelidir.

 

Ak Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü 2023 Türkiye’sine Edremit’i hazırlayabilecek siyasi öngörüye ve tecrübeye fazlasıyla sahiptir.

RAKAMLAR YALAN SÖYLEMEZ

Ak Parti’nin Edremit’te bugüne kadar aldığı oylar tabloda mevcuttur. HAYIR CEPHESİ Edremit’te kazanmış olsa da, Ak Parti’nin tüm ihanetlere rağmen, tek başına almış olduğu oy da ortadadır ve arttığı görülmektedir.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

GELECEĞİN SPORCULARI KEŞFEDİLİYOR..

GELECEĞİN SPORCULARI KEŞFEDİLİYOR..Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde ‘Türkiye

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNE ZİYARET..

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNE ZİYARET..Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü

14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ

14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜGünümüzde 425 milyondan fazla insan diyabetle yaşamaktadır. Hala diyabetle yaşayan

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN