Dolar : Alış : 5.4770 / Satış : 5.4868
Euro : Alış : 6.1575 / Satış : 6.1686
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit16°CParçalı Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

AK PARTİ EDREMİT İLÇE TEŞKİLATINDA TRUVA ATI GİBİ ÇALIŞANLAR MI VAR..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » AK PARTİ EDREMİT İLÇE TEŞKİLATINDA TRUVA ATI GİBİ ÇALIŞANLAR MI VAR..?
02 Mart 2017
11.267 defa görüntülendi
AK PARTİ EDREMİT İLÇE TEŞKİLATINDA TRUVA ATI GİBİ ÇALIŞANLAR MI VAR..?

Ak Parti Edremit İlçe Teşkilatı gün geçmesin ki olumsuz olaylar ve belirli isimlerle anılmasın.

 

Ülkenin referandum sürecine girişiyle birlikte, geçmişte Ak Parti’ye oy vermedikleri bizzat kendi yazışmaları ve kendi kardeşlerinin ifadeleri ile bilinen kişilerin, halen Ak Parti çatısı altında siyaset yapıyor olmaları, akıllara dün yaşananların yarın da yaşanabileceği endişeleri beraberinde getirdi.

 

Ak Parti Edremit ilçe teşkilatında bulunan Alper Kahraman’ın Özkan Kostak’ın Ak Parti’den belediye başkan adayı olduğu süreçte, “AK PARTİYE OY VERMEYECEĞİM” sözlerini kendisine ait facebook sayfasından yolladığı yazılı açıklama ile Ezberbozan Mecmuasına yolladığını geçmişte kamuoyu gündemine taşımıştık.

 

Yine Ak Parti Edremit ilçe teşkilatında görevli Efraim Altay’ın geçmişte Zeytinli Belediye başkan aday adayı olarak öne çıktığı süreçte, Nihat Sönmez’in Ak Parti adayı olarak gösterilmesine tepki olarak DSP adayı S.Hasan Arslan’a destek verdiğini, Efraim Altay’ın kardeşi Enver Altay’ın facebookta yaptığı yorumlardan öğrenmiş bunu da belgeleri ile kamuoyuna aktarmıştık. Hatta bu yorumlarda halen ilçe başkanlığı görevini sürdüren Metin Örkçü hakkında da yakışıksız ifadelerin kullanılmış olması, bugün gelinen noktada manidar değerlendirmelere neden olmaktadır.

 

 

Edremit Ticaret Odası seçimlerinde halk arasında CEMAATİN LİSTESİ olarak bilinen KIRMIZI LİSTE’de yer alan Alper Kahraman’ın, Özkan Kostak’ın cemaate karşı taktik güderek SARI LİSTE’de yer almasına rağmen, o günlerde ısrarla kırmızı listede yer alması, Kostak’ın aday olduğu süreçte Ak Parti’ye oy vermeyeceğini açıklaması, bunu kamuoyu gündemine taşıdıktan sonra da zor durumda kalınca, “O GÜNLERDE FACEBOOK HESABIM ÇALINMIŞTI DER KURTARIRIM KENDİMİ” sözleri, referandum süreci açısından Ak Parti adına risk taşıyıp taşımadığının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

 

Yine Efraim Altay’ın geçmişte kendisi başkan adayı olarak gösterilmediği anda, yani KİŞİSEL ÇIKAR HESAPLARI ile bağdaşmadığı anda Enver Altay’ın ifade ettiği gibi yine Ak Parti’ye destek verip vermeyeceğinin takdirini de kamuoyu takdirine bırakıyoruz.

 

Bu süreçler ile ilgili haberleri kamuoyunu bilgilendirmek için yayınladığımız süreçte Efraim Altay’ın yapılan haberin altına “İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR” sözleri ile hakaret edişi ve bu hakareti ile ilgili yasal müracaat gerçekleştirileceğini belirttiğimiz süreçte, Ak Parti Edremit ilçe teşkilatında görevli Çetin Kara’nın araya girip, buna hatır koyarak engel olmaya çalışması da bugün gelinen nokta itibariyle düşündürücüdür. Çünkü Çetin Kara’nın bir yakınının, şu anda okuduğunuz haberin SPOT DUYURUSU sonrasında yakını Çetin Kara’nın haber içeriğinde yer almaması için ricada bulunması, ricada bulunurken yönetim içinde görevli bazı isimleri hedef göstermeye kalkışması, referandum sürecine yönelik endişelerin daha da artmasına neden olmuştur.

 

Ak Parti Edremit İlçe Teşkilatındaki kademelerde halen aktif görevleri olan Efraim Altay, Alper Kahraman ve Efraim Altay’ı korumak için devreye giren Çetin Kara ve yakınının sözleri, referandum sürecinde Edremit adına duyulan endişelerin de artmasına neden olmaktadır.

 

Efraim Altay’ın sanki Truva atı gibi izlediği politikaların, parti içinde gruplaşmaları da beraberinde getirdiğine dair iddiaların son günlerde yüksek sesle ifade edilir oluşu, parti tabanındaki Ak Parti gönüllülerinde de üzüntü ile karşılanmakta.

 

Efraim Altay’ın etrafında oluşan grubun, parti içinde üstünlük mücadelesi verdiğine dair söylentiler sonrasında bilhassa partideki Edremitlilerin ötelendiğine dair söylentilerin ayyuka çıkması endişe vericidir.

 

İlçe başkanı Metin Örkçü’nün aylar önce yapılacağı açıklanan kongre sürecinde delege üzerinde baskı kurularak bertaraf edilmesine yönelik girişimlerin, kongre sürecinin ötelenmesiyle şimdilik planların ertelendiği de öne sürülen iddialar arasında yer almakta.

 

Ak Partiye gönül verenler, Reisi başkan yapmak için mücadele edenler, geçmişte Ak Partiye oy vermedikleri kendileri ve yakınlarınca teyit edilmiş isimlerle referandum sürecine girmenin beraberinde getirdiği risklerden dolayı duydukları endişeleri dile getirirlerken, Ezberbozan’dan başka kimsenin bunları dile getiremeyeceğini bildiklerini de ifade ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

EDREMİTSPOR YENİLGİSİZ YOLUNA DEVAM EDİYOR

EDREMİTSPOR YENİLGİSİZ YOLUNA DEVAM EDİYORKörfez 1. Amatör Küme’de fırtına gibi esen 1966 Edremitspor, deplasmanda

KÖRFEZ’İN SULTANLARI FIRTINA GİBİ

KÖRFEZ’İN SULTANLARI FIRTINA GİBİVoleybol 2. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Edremit Belediyesi Altınolukspor,

TRAFOLAR, TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNE DİKKATİ ÇEKTİ

TRAFOLAR, TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNE DİKKATİ ÇEKTİUEDAŞ ve BUİKAD toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkati çekmek adına anlamlı

RastgeleSeçilen İçerik
Günün Mizahı

20 Ekim 2016

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN