Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit23°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ak Parti Balıkesir Teşkilatı Neyi İstişare Edecek..?

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Altı Eylül » Ak Parti Balıkesir Teşkilatı Neyi İstişare Edecek..?
15 Ekim 2016
1262 defa görüntülendi
Ak Parti Balıkesir Teşkilatı Neyi İstişare Edecek..?

Otursun Edip bey masaya. Yanına geçsin Dinçer bey. Arkasında Ak Parti’nin 4 Balıkesir Milletvekili arkalarında dursun. Ve kameralar kayıt desin. Edip bey çıksın, aynı sözleri bir daha söylesin. Bu senaryo asla ve katta gerçekleştirilemeyecek senaryo…

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Sn Cumhurbaşkanımız liderliğinde başlatmış olduğu FETÖ PDY ile mücadeleye Ak Parti Balıkesir teşkilatının yeterli desteği vermediği neredeyse tüm Balıkesirlilerin ortak fikri haline geldi.

akparti

FETÖ PDY ile bağları olduğu gerekçesiyle ilan edilen OHAL ve çıkartılan KHK’lar ile kapatılan derneklerin hepsinde Ak Parti Balıkesir teşkilatlarında öne çıkan isimlerin olması, Ak Partili belediye başkanlarının bulunması yetmezmiş gibi 17/25 Aralık süreci sonrasında 6 Ocak 2014 tarihinde Ak Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un kameralar önünde FETÖ PDY ELEBAŞISINA SEVGİSİNİ VE SAYGISINI İFADE ETMESİ, soru soran gazeteci Osman Yurdusev’in “Sn Başbakan sizin gibi düşünmüyor” sözleri üzerine “her şeyi zaman gösterecek” demesi, Ak Parti Balıkesir teşkilatının FETÖ PDY ile mücadelesinde çok ciddi zafiyetler oluşturduğuna dair Ak Parti cenahında değerlendirmelere neden olmakta ve Ak Parti tabanı bu sözlerden oldukça rahatsız.

FETÖ PDY elebaşısına duyduğu sevgi ve saygıyla anılan A.Edip Uğur’un danışmanı Aziz Han’ın geçmişte FETÖ elebaşısına gazetesinde 2 tam sayfa methiye düzmesi, gazetesinin geçmiş sayılarındaki yayınlarında FETÖ PDY’den işlem görmüş işadamlarının reklamların bolca bulunması, FETÖ PDY’den işlem gören dönemin Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısının “BALIKESİR ADLİYESİNDE PARALEL YAPI YOK” başlıklı manşetinin atılması, FETÖ PDY’den işlem gören Osman Demir’in gazetesinde manşetlerde yer alması, 15 temmuz darbe gecesinin üzerinden bir hafta geçtikten sonra FETÖ elebaşısı için “HOCAEFENDİ” ibaresini kullanması, kamuoyunda manidar değerlendirmelere neden olmakta. Bu değerlendirmelerden ve bunları kamuoyu gündemine taşımamızdan rahatsız olunmuş ki, Aziz Han’ın dün Edip Uğur’un oğluna ait TV100’deki programda bunlardan duyduğu rahatsızlığı dile getiriş şekli oldukça manidar gelişme oldu. Aziz Han, Edip Uğur’u savunmak için “17/25’den birkaç gün sonra olmuşsa ne olmuş, çok mu önemli sözleri” FETÖ mücadelesinin ciddiyetsizleştirilmesine neden olacaktır. O vakit adama sormazlar mı, 17/25’den sonra çocuğunu fetö okulunda okuttuğu için Ahmet Herdan’ı neden açığa aldılar diye..? Ve çifte standartlarına fazlasıyla Edip Uğur’un danışmanı Aziz Han, madem ki 17/25’den birkaç gün sonra Edip Uğur’un bu sözleri sarf etmesinin pek de ehemniyeti yok. O zaman sen daha evvelsi hafta kendi gazetende attığın manşette, Edremit Belediye Başkanı Sn Kamil Saka yeni seçildiği zaman hayırlı olsun ziyaretine giden Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sn Ali Aydınlıoğlu’nun fotoğraf karesinde ESİAD’çılar var diye, “NE İŞİN VARDI SENİN FETÖCÜLERLE” diye neden karalama yayını gerçekleştirdin..? Aziz Han gibi mantıkla gazetecilik yapandan Edip Uğur kendisine danışman yaparsa, oğluna ait televizyonda kendisinin fetöcü olmadığının yaygarasını izlemek zorunda kalır halkımız. Ve bütün bunları yapan Aziz Han’a sormazlar mı o zaman, darbe girişimi sonrasında FETÖ operasyonuyla tutuklanan Osman Demir ile gülücükler verdiği foto karesine ne demeli..? Üstelik dün katıldığı tv programında Osman Demir’e okumak üzere bir kitap vermeye kalktığında aldığı cevabı kendi ağzıyla anlatmaz mı..? Gırgır dergisi siyasi malzeme arıyorsa Balıkesir’de yaşanan olaylara azıcık eğilse, günlerce işleyecek konu bulur evelallah.

Gelelim Edremit teşkilatına. Oğlu FETÖ elebaşısının yanında yaşayan Abdurrahman hocanın teşkilatta görevine devam etmesinin günlerce sıkıntı yaratacağını 15 temmuzdan önce söylemedik mi..? Üstüne üstlük mükafatlandırır gibi BASKİ’de personel alımlarında görev vermediniz mi..? Hadi Edremit’e derdimizi anlatamadık. Ak Parti Balıkesir il başkanı Sn Dinçer Orkan’ı göreve davet etmedik mi..? Davet ederken #FETÖ #PARALEL YAPI taglarını kullanmadık mı aylar öncesinde..? Hani Ak Parti 17/25 sürecinden sonra FETÖ PARALEL DEVLET YAPILANMASI ile mücadele ediyordu..?

Havran’da FETÖ PDY ile bağlantısı olduğu için kapatılan AH-DER gerçeği ortada. Devlet memuru olan tüm üyeleri görevden alınmadı mı..? AH-DER masumdur kampanyası düzenlenip, İçişleri Bakanımıza kadar dil dökenler olmadı mı..? Ankara yolları taştan, ben sen çıkardın baştan türkülerine Ankara sokaklarında nakaratlar söylenmedi mi..? Ankara’da gizli görüşmeleri kameralara düşen şaşkınlara ne demeli..? AH-DER’in 657’ye tabi kim varsa herkes açıkta, Havran Belediye Başkan Yardımcısı bile açıkta. Ancak eşiyle birlikte olduğu, dernekler masasına yapılan başvurudaki isim ve imza ile anlaşılan Havran Belediye Başkanı her gün makamında oturmaya devam etmekte. Hayırdır bugün günlerden 15.10.2016 saat an itibariyle 01:26. AH-DER’in masum olduğu açıklandı da biz mi göremedik. Siz hangi PKK’lıyım diyene makamında oturma izni verdiniz Sn Hükümet..? PKK eylemlerine bulaştıkları tespit edilen HDP’li belediyelere kayyum atayan Sn Hükümet, FETÖ’ye bulaşmış olduğunu düşündüğünüz için kapattığınız AH-DER üyesine neden hala görevine devam ettiriyorsunuz..?

Ve gelelim yarın yapılacak Ak Parti Balıkesir istişaresine. Neyi istişare edeceksiniz çok merak ediyorum.

Mesela o istişare toplantısında Sn Aydınlıoğlu, Edip Uğur için kefilim diye bir cümle sarf edebilecek mi..?

Mesela Edip Uğur’dan danışman maaşı alan Aziz Han’ın Sn Aydınlıoğlu için attığı manşetin hesabı sorulacak mı..? O gazeteden kaç baskı yaptırılmış ve Büyükşehir Belediyesi bu gazeteden kaç adet alım gerçekleştirmiş sorusuna cevap verilecek mi..?

Mesela Balıkesir’de kapatılan derneklerde üye oldukları tespit edilenler için neyi istişare edeceksiniz..?

Mesela Ak Parti içine sızmış FETÖCÜ’leri ve işbirlikçilerini ihraç edecekmisiniz..?

Mesela Ak Parti’nin Havran’da kapatılan AH-DER üyesi Ak Partilileri hakkında ihraç işlemi yapılıp yapılmayacağını istişare edecekmisiniz..?

Mesela seçim sürecine girilirken, teşkilatlarda hala FETÖ ile irtibatları olanlara göz yumulmaya devam edilecek mi..?

Mesela Sn Cumhurbaşkanımızın karşısına herhangi biriniz çıktığı anda, biz Balıkesir’de aslanlar gibi fetöcülerle savaşıyoruz diyebilecekmisiniz..?

Mesela 15 temmuz darbe sürecine kadar ki zaman diliminde, teşkilatlarda görev alan hangi üyeniz, devletimize bir tek fetöcü ihbarında bulundu mu sorusuna cevap bulabilecekmisiniz..?

Mesela günlerdir Balıkesir gündeminde deprem yaratan değerli büyüğümüz Emin Boldan’ın, Osman Yurdusev’in, Tayyar Toprak’ın manşetlere taşıdıkları BASKİ’ye personel alımındaki ahbap çavuş ilişkisini istişare edebilecekmisiniz..?

Mesela yakasında Ak Parti rozeti taşıyıp, Ak Parti üyesiyken, oylarını DSP’ye verdiklerini, facebookta kardeşlerinin yazdıklarından öğrendiklerinizin hangisini istişare edecek, hangisini ihraç edeceksiniz..?

Mesela Ak Parti üyesi olup, yakasında Ak Parti rozeti takan ve seçimde Ak Parti adayı Özkan Kostak’a oy vermyeceğini söyleyen Alper Kahraman’ı istişare edecekmisiniz..?

Bence o istişare toplantısında bir uzlaşma değil tam aksine uzlaşamama ve gemileri de, limanları da yakma neticesi çıkacak.

O istişare toplantısında gerçekleşmeyeceğini garanti vereceğim bir senaryodan bahsedeyim. Hani Edip bey, teşkilatlara sms attırmış ve ben fetöcü değilim diyerek açıklama yapmıştı ya. Otursun Edip bey masaya. Yanına geçsin Dinçer bey. Arkasında Ak Parti’nin 4 Balıkesir Milletvekili arkalarında dursun. Ve kameralar kayıt desin. Edip bey çıksın, aynı sözleri bir daha söylesin. Bu senaryo asla ve katta gerçekleştirilemeyecek senaryo olduğuna göre (dilerim ben yanılırım ama göreceksiniz tarih beni yine yanıltmayacak), FETÖ bağlantıları yüzünden kapatılan derneklerdeki üyeler partiden uzaklaştırılamayacağına göre, Ak Parti’ye oy vermeyeceklerini haykıranlar partiden ihraç edilemeyeceğine göre, hayırlı olsun memlekete Ak Parti istişaresi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] asıl konuşulması ve gündeme alınması gerektiğine inandığımız bazı konulara “Ak Parti Balıkesir Teşkilatı Neyi İstişare Edecek..?” haberimizle […]

BENZER İÇERİKLER

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACI

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACIAK Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Dr. İdris Irmak, Edremit Huzurevi’ni

Karesi Okuyor, Gelişiyor

Karesi Okuyor, GelişiyorKaresi’nin her noktasını açık hava kütüphanesine çeviren Karesi Belediyesi

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ Körfez Edremit Servisciler Kooperatifi (KESKOOP) geçtiğimiz gün 1. Olağan

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN