Dolar : Alış : 5.3710 / Satış : 5.3807
Euro : Alış : 6.0755 / Satış : 6.0865
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit15°CSağanak Yağışlı

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

AHMET AKIN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE MESLEK ODALARINI ZİYARET ETTİ.

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » AHMET AKIN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE MESLEK ODALARINI ZİYARET ETTİ.
06 Nisan 2017
1906 defa görüntülendi
AHMET AKIN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE MESLEK ODALARINI ZİYARET ETTİ.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın referandum çalışmaları kapsamında Sivil Toplum Örgütleri ve Meslek Odalarını ziyaret etti. Bir günde çok sayıda sivil toplum örgütü ziyareti gerçekleştiren Akın, bu ziyaretlerde “hayır”ın gerekçelerini konuştu.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği(TEMAD) Balıkesir Şubesi, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Balıkesir Ziraat Odası, Türk Anneler Derneği Balıkesir Şubesi, Balıkesir Barosu, Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamuller İmalatçılar Odası, Balıkesir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası, Balıkesir Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi (KÜÇÜKSAN), Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Türk Harb-iş Sendikası Balıkesir Şubesi ile Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD)ni ziyaret eden Ahmet Akın “bu ülke hepimizin, hepimiz aynı gemideyiz. Geminin batmaması için hep birlikte mücadele vermemiz gerekiyor. Bu CHP olarak tek başına bizim sorunumuz değil. Bu ülkenin duyarlı, vatansever insanlarının referandum sürecinde sorumluluk alıp bu kötü gidişe dur demesi gerekiyor. Halkımıza, “hayır” ın ülkemizin için hayırlı olduğunu hep birlikte anlatmamız gerekiyor” dedi.

 

OTORİTER TEK ADAM REJİMLERİNDE HAK VE ÖZGÜRLÜK ALANI DARALIR

Yoğun geçen ziyaretlerin ardından bir açıklama yapan Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın “Sivil toplum örgütlerimiz ve meslek odalarımızla çok verimli görüşmeler yaptık, karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Temsil ettikleri kesimlerin hak ve çıkarlarını savunan ve geliştiren odalarımız ve sivil toplum örgütlerimiz demokrasinin vazgeçilmez kurumlarıdır. Onların düşünceleri ve önerileri bizim için çok değerli. Milletvekili olduğum günden bu yana sivil toplum örgütleri ile birlikte çalışmaya, dayanışma içerisinde olmaya özellikle gayret gösteriyorum. Bu referandum sürecinde de onlarla görüşmek, onlara partimizin anayasa değişikliği konusundaki görüşlerini anlatmak benim görevim. Kendilerine gösterdikleri ilgiden ve konukseverliklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Memnuniyetle gördüm ki ülkemiz için kaygılarımız ortak. Sivil toplum örgütleri her zaman demokrasinin ve hukuk devletin yanında yer almışlardır. İnanıyorum ki hukuk devletini ortadan kaldıran, tek adam rejimi öngören bu anayasa değişikliğine de “hayır” diyecekler. Hak ve özgürlükler demokratik rejimlerde gelişebilir. Otoriter tek adam rejimlerinde hak ve özgürlük alanın daralacağı, dünyadaki diğer örneklerinde olduğu gibi çok açıktır” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Şeb-i Arus Tasavvuf Musikisi Konseri Mest Etti

Şeb-i Arus Tasavvuf Musikisi Konseri Mest EttiBalıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı

HEMŞEHRİLERİM ‘BENİM BELEDİYEM HER ZAMAN YANIMDA’ DİYECEK

HEMŞEHRİLERİM ‘BENİM BELEDİYEM HER ZAMAN YANIMDA’ DİYECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın belediyecilikte fark

BALIKESİR’DE KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEK

BALIKESİR’DE KADINLARIN YÜZÜ GÜLECEKBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN