Dolar : Alış : 5.7710 / Satış : 5.7814
Euro : Alış : 6.6206 / Satış : 6.6326
HAVA DURUMU
hava durumu

edremit24°CÇok Bulutlu

Son Dakika...

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

ADALET HERKESE GEREKECEK

Ana Sayfa » Haberler » Balıkesir » Edremit » ADALET HERKESE GEREKECEK
04 Nisan 2017
11.301 defa görüntülendi
ADALET HERKESE GEREKECEK

2016 Ağustos ayında Ezberbozan Mecmuası sahibi Levent Mercan’a yönelik ORGANİZE İFTİRA KUMPASI kurulmuştu. Kurulan kumpasla, 2016 Mayıs-Haziran ayları içerisinde Levent Mercan’ın “CUMHURBAŞKANINA HAKARET ETTİĞİ” iddia edilmişti.

Yakup Akçil’in iftirasına tanıklık eden Yüksel Polat, Orhan Bülbül ve Fırat Kalemer isimli şahıslar, Levent Mercan’ın yayın organlarında fetöcüleri deşifre etmesi sonrasında bu kumpasın organize edilmesi ile Levent Mercan adalet önünde sorgulanmıştı. Halen soruşturma sürdüğü için kanaat sunmadan yaşanan kumpasın arkasında neler döndüğüne dair bazı detayları ve yaşanan kumpasta neler döndüğünü sizlere aktarıyoruz.

İftira kumpasında iddia edildiği gibi 2016 Mayıs-Haziran ayları takviminde Levent Mercan’ın soğuk tulumba kahvehanesine gelmediği herkesçe bilinir. Bunu da zaten kişilere en yakın isim Barbaros Murat Şavkın verdiği videolu röportaj ile teyit etmektedir. Ayrıca iftira ve tanıklık olayında isimleri geçen 4 isim madem ki Levent Mercan’ın hakaret ettiğini iddia etmektedir, bu 4 isim ile Levent Mercan’ın telefon verici sinyallerinin aynı saniyelerde bir arada olmalarını gerektirir. Oysa ki 2015 başından bugüne Levent Mercan soğuk tulumba kahvehanesine ayak bile basmamıştır.

Telefon verici sinyalleri karşılaştırma neticeleri soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısına ulaşınca, bu kumpasın neden kurulduğu gün gibi ortaya çıkacaktır. Tanık ifadesi bulunan Orhan Bülbül, Levent Mercan’ın ihbar ettiği Ayhan Bülbül ve Doğan Bülbül’ün kardeşidir. İftirayı atan Yakup Akçil ile Ayhan Bülbül arasındaki HTS kayıtları karşılaştırması yapıldığında, hayatın olağan akışının üzerinde görüşme yapıp yapmadığının takdiri de adli makamlarımızın işidir.

Organize kumpas ile hedeflenen tutuklama gerçekleşmeyince, Yakup Akçil’in ağabeyi İbrahim Akçil’in Levent Mercan’ı telefonla arayıp, “DOĞAN ABİ BANA LEVENT’İ BİR AN ÖNCE ÇÖZ” sözleri oldukça manidardır. Çünkü yapılan şikayet 16 Ağustos tarihli olmasına rağmen, şikayet gerçekleşmeden 2 gün önce 14 Ağustos tarihinde konunun algı operasyonu yapılarak haber yapılması da konunun birbirleri ile bağlantısı noktasında önem taşımaktadır.

Fırat Kalemer’in Ayhan Bülbül ile yakın arkadaşı olmasından dolayı, arkadaşını kıramadığı için bu kumpasın içinde tanık olarak yer alması da düşündürücüdür. Çünkü daha düne kadar Fırat Kalemer’in BBP ilçe başkanı iken Alperen Ocaklarının düzenlemiş olduğu etkinliklerde sponsorları ayarlaması ve Ayhan Bülbül’ün düzenlenen gecede direk ana sponsor olarak yer alması, etkinlik için düzenlenen gece için hazırlanan el ilanlarında reklam verenlerin büyük çoğunluğunun bugün FETÖ PDY operasyonları geçiren isimler olması oldukça manidardır. Hatta düzenlenen etkinlik çerçevesinde dağıtılan plaketlerden FETÖ PDY operasyonu ie tutuklanan Ersan Özdemir’e plaket verilmesi de ayrıca değerlendirilmesi gereken unsurdur.

Barbaros Murat Şavkın kamuoyunun yakında bildiği üzere Alperen Ocakları Başkanlığı yapmış bugün aynı zamanda Hedef Gazetesi sahibidir. Şavkın’ın videolu röportajdaki sözlerini soruşturmanın ehemmiyeti açısında haberimizde yayınlamıyor, Ezberbozan’ın dağıtımı sonrasında Edremit Cumhuriyet Başsavcılık Makamına teslim edeceğimizi kamuoyunun bilmesinde fayda görüyoruz.

YAKUP AKÇİL’İN ÇELİŞKİSİ

Darbeden 10-15 gün sonrasında Edremit Öğretmenevi çay bahçesinde bir arada otururken, Yakup Akçil’in Levent Mercan’a “FETÖCÜLERİ İYİ DEŞİFRE EDİYORSUN. HELAL OLSUN” sözlerini sarf etmesi, bu sözleri sarf etmesinin üzerinden 15-20 gün geçmeden böylesi bir iftira ile ortaya çıkması, Yakup Akçil’in çelişkisi olarak değerlendirilmekte.

ADALET HERKESE GEREKECEK

Darbe süreci sonrasında Levent Mercan’ın tutuklanması hedeflenerek organize edilen iftira kumpası başarıya ulaşamamış, Levent Mercan adli kontrolle salınmıştı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığına röportaj videosu ve belgeler sunulduktan sonra bakalım adalet önünde bu defa kimler hesap verecek göreceğiz. FETÖ kadroları Edremit Adliyesinde at koşturduğu günlerde bile “EDREMİT’TE PARALEL YAPILANMA MI VAR” sorusunu manşetten soran Levent Mercan’ın böylesi mesnetsiz kumpaslarla yıkılacağını zannedenler, kalkıştıkları kumpastan pişman olacaklar ki, kardeşlerini devreye koyma gereği duyup, orta yol bulmaya çalışır olmuşlardır. “LEVENT MERCAN SENİN DEĞİL SEVDİKLERİNİN CANINI YAKARIM” diyerek ahkam kesenlerin de canlarının nasıl yandığını cümle aleme ibreti alem için izletmek, Ezberbozan’ın en kutsa görevidir. “…………… İÇİN FETÖCÜ DİYE GİDER, ŞÖYLE HİMMET VERDİ, BÖYLE KURBAN BAĞIŞLADI DER, İSTEDİĞİM İFTİRAYI ATAR, İTİRAFÇILIKTAN YARARLANIRIM” sözlerini sarf edenlere de tavsiyem, Halep oradaysa Arşın burada der geçeriz. Herkes şunu çok iyi idrak etmeli ki; ADALET HERKESE GEREKECEK.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

111 222

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACI

YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACIAK Parti Edremit Belediye Başkan Aday Adayı Dr. İdris Irmak, Edremit Huzurevi’ni

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN ALİ RIZA ÖZTÜRK GÜVEN TAZELEDİ Körfez Edremit Servisciler Kooperatifi (KESKOOP) geçtiğimiz gün 1. Olağan

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

EDREMİT BELEDİYESİ İLE İTALYANLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDIEdremit Belediyesi tarafından kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN